Драга Кајгана (виртуелен дневник)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Рандом ги најдов дечкиве на јутјуб, можда доцнам, ама штом до сега го немам видено видеово, а постои од 2013 тогаш мислам дека не ќе е лошо да го споделам видеово тука пошто алал им вера (y)

 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Драга, браво за мене!
Успеав!
Има надеж, јас не сум проклето алкохолисано животно!!!
Го поминав најголемиот тест (со (2 -(два минус)) ама не е битно, битно е дека нема да повторувам)!
Толку сум радосен од сам себе тоа е чудо!
Луѓе, чуда се случуваат! Само треба барем малку да верувате во себе си!
Пред еден месец сега ќе бев мортус пијан ,Алелуја проклет алкохоличару!; Сега сум леко пивнат, интелигетнтно потпивнат!
Алелуја!!!
Кога веќе успеав да го победам мојот алкохолизам, на ред е пушењето!
На неколку луѓе им спомнав дека сум во план да си го сменам животот од корен!
Драга, јас бев човек којшто пушеше по две кутии цигари во едно деноноќие, којшто од 24 саати 12 саати минимум беше под дејство на алкохол!
А, да, и цигари бев релативно релкасирано оваа вечер, како и употреба на погрдни зборови и пцости!
Се надевам барем дека некој од тука искрено ќе ме поверува и ќе се израдува за мене! После алкохол, на ред се цигарите, грдите зборови и пцостите, а сетне и сите други зборови!
Еден другар ми рече дека ќе сум се претворел во варијанта на Ебенизер Скруџ! Да, спремен сум на се, ако тоа значи дека јас сум подобар човек!
Вака не сум се чувствувал одамна! Прекрасно!
Се заебавав едно време дека ќе доживеам до 30 години старост, ама не, решен сум што повеќе!
:aplauz:
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Кајге, знаеш шо? :D Ја овака дур учам, ми текнува на некои случки. :D
Еднаш коа со правосмукалка усисав чорапа и се запуши тоа унатре све, попара се направи. :lolzz: Нејќеше ни да упали. Не им кажав на моите, они почнаа да чистат со неа после некој ден и слушаат ви ви, вививи, виии. :pos:И одма добив остар поглед - Шо си напраила сеа? :ROFLMAO: Не бе, зашто ја? A бе фина сум ја. :свиркам:

И ми текна кога на екскурзија носев куфер со катанец. Ама ја паметната и клучот од катанецот и новчаникот си ги заклучив во куферот. :ROFLMAO: Мислам дека два саати бев у паника. Еден саат зошто не знаев кај сум го оставила новчаникот, а другиот саат веќе ми текна дека можеби сум го заклучила. И така додека другите пробуваа да го скршат катанецот, ја вртев кругчиња околу нив и се пцуев колку сум глупа. :ROFLMAO: До душа цела екскурзија главата не знаев кај ми беше, само нешто ми фалеше, али мање - више битно. :D

Четири саат е, ja мислам дека е време, невреме, да си легнам да спијам.
Ај чао. :D
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
ДК да не ти дај госпо да имаш паничари и сеирџии за комшии. Му се запалила боцата ја извадил на скали, па шо не ја извади на тараса или врли низ џам глупак, и вака и така ја имаш носено 10 метра најмалку. Толку души изгорени и задушени оти некој нема присебност кога треба УПМ
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
- Седнати на кафе со систерот и случајно поминува долго-годишна другарка. Пораснавме заедно да не кажам (од 1-во одделение, до 4-та средно во ист клас). И стандард ''Здраво-здраво, како си, шо има, ново/старо'' муабет на три минути. ''Пријатно-пријатно, ај ќе се видиме'', замина она, и сестра ми вика ''Другарка ти е цела Натали Портман'' :cautious::cautious::cautious:. I've never thought of her in that way :гик:. Чик погоди сега со кој се опседнав последниве два дена .. :rolleyes:
-

Рептајл, љубим ти то дијабола окце кроз швајц апарат маску :backa:!! Убав профит деновиве од ракометот. Првенства да има секој месец, ќе станам Доналд Трамп ..
- Лошо ми влијае. Сношти укапирав .... По тристашеесеиосми пат. Не дека и на мајтап не ни беше тргната вечерта, ама не е добро тоа. Конците ми бегаат од рака во нејзино присуство. Можда е и добар знак тоа, шо знам. Кој знае па и она шо си мисли во тие моменти ..
- Нема ништо појако од сок од боровница :pivo2:
- Евровизиската Love oh love од Лена ми врти во глава од кога станав. ЊТФ :boksix:
 
Последно уредено:

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Си вози еден човек запрежна кола, кога наеднаш коњот му вели со човечки глас:
- Те молам човеку да одморам малку.
Човекот се уплашил и прснал да бега. Трчал околу 10 минути, се изморил и седнал да се одмори под едно дрво. По кратко време до него дотрчува и неговото куче и му вели:
- Ебати коњот, не извади од памет а?


И оди вистинска случка. Ѕвони еден пријател кај друг пријател кој што работи на паркинг, и го прашува дали има место таму кај него. Од таму следува одговор: На погреб сум :icon_lol:.
 
Последно уредено:
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Драга,

Ова што се случува во видеото подоле е просто неверојатно. Локални жители на Кале кои се спротиставуваат од напливот на варварските хорди се нападнати од про-имиграциски Антифа активисти.

Антифа напаѓаат мирољубиви жители на нивниот сопствен имот и дом !:mad:

Колку и да е лоша ситуацијата во Франција со мигрантите, уште полоша е улогата на овие т.н. ,,антифашисти" (во суштина најголеми фашисти и тоталитарци). Единствена причина поради која левицата ги подржува мигрантите и им овозможува влез во Европа е затоа што ги гледаат како ,,револуционерен потенцијал" против христијанската цивилизација и европските нации. Не толку одамна ваквиот акт се третираше како чин на предавство кој се казнуваше на смрт со стрелање. ,,Антифа" мршите се најрасистичка организација и најголемите tools of the state.Бранителите на политиката на новиот фирер на четвртиот Рајх - Меркел. Нивниот светоглед е канцероген и уништува се здраво со што ќе дојде во контакт.

 
Последно уредено:

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403

-
украдено е, ама е слатко
 

Kajgana Shop

На врв Bottom