Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Si postuemm lattinica.
Ke idam quizup da igram.
Ajde ako nekoj e ZA.
Pozzi4
 

InStealth

Лабаво лавабо
Член од
10 февруари 2015
Мислења
221
Поени од реакции
560
Кајги

Не можам да се изначудам на коментарот од погоре...Зарем толку малку човечност остана во луѓето? Со таков презир се зборува за свој близок, како за најголем душман ?
Не, не ми е муабетот кајги некого да осудувам, ама за брат/сестра безмилосно би поминала со скалпел низ нечија вратна артерија!
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Драга,у курац!
Како може само ја у спиење да си преметнам жила некоја на вратот?Ај шо не можев да спијам после цела ноќ,па сеа не можам ни да се свртам лево десно,морам цел да се движам ко деген.
Сеа по грешка забораив,далечинското беше на маса да сменам програма на ТВ се свртев на десно Господ го видов.
Озбилно у курац,се напнав!
Само ја можам да се повредам у спиење.
АЈ :pistoldz::yid:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
како ми се кинат нозеве ко ќе видам дечишта кај шо се бркаат околу базен, боси и се лизга многу.
Очекувам во секој момент да лупни некој на бетон и да го собираат после.

Или некој татковски инстинкт ми се буди или треба лекарства за параноја да барам
 
Член од
26 август 2013
Мислења
212
Поени од реакции
238
изгледа веке ќе морам да те пуштам да одеш од мене...
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058

Колку ми е јако вака од сабајле, скокам по дома. Морам шо е можно повеќе да го искористам моментов зошто знам дека кај и да е некој ќе ме изнервира и ќе ми го заебе денов :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај Гурџи што се врати на форумов, се врати, не е проблем, ни прв ни последен. Ама мораше ли да се врати како Златан Ибрахимовиќ? :(

Малку што е чудно во нови мислења да гледаш како постирал Златан во религија, па и почнуваш со тек на време да си го замислуваш Ибра како сред тренинг трча до соблекувална и со нервозна фаца се цитира со Ипси, Атеист, Ставро и остали.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Рикардо Кака иде некако, ама Златан Ибрахимовиќ.... :masa:

zlatan-jesus.png
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Кеј,

Вчера правев муабет за свадба, денес свадба у комшии.Колку не ги разбирам догаџаиве од типот на свадби,крштевки.Идете со кумот и песто коли позади вас да ја зимате невестата, а претходно сте се напраиле пепел.Па таму идеш пешки ако е у зграда на 15ти ти се ебал векот и стигаш горе и пред вратата у соба кај што е невестата седи некој и треба да му платиш за да земеш ( еднаквост, кхм кхм).И после тоа тука со трубачите урлате у станот/куќата ко недоквакани па се спуштате полека надоле додека комшиите фрлаат аплаузи и извици ко да се дешава борба на петли.Како благодарница на ова вие им седите уште 2-3 песни пред влез и им го праите денот.ВО голем процент од случаевите мужот има петарда од другар кој има желба да пука со пиштол макар и со каписли.И после журката продолжува на градските улици со свирежи мислиш титула сте земале ебате.Па тука се стига у матично и полека полека излага ракијата и алкохолот пошо како да ти кажам немаат сите за кокаин па да го издржат ова темпо.Па после се иде у црква нели како што е редот каде што попот си ја игра играта каде е топчето додека ги менува круните на младоженците , а кумот ако погоди каде е добива гратис прскање со крстот и чистење од гревовите.Од како ќе помине и ова забавата која што трае веќе неверојатни 6 саати продолжува во еден од елитните скопски ресторани до доцна во ноќта каде што се бута алкохол и јадење ко да нема утре најчесто на сметка на една од банките чиј кредит ќе се враќа до кизнај кога, али битно невестата цел живот ќе го збори овој ден додека јаде леб и сол.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Кеј,

Најголема иронија е кога во лето ќе имаш температура, надвор 50 степени а мене ладно.

Се осеќам како баба зумбула...

Сад ми је хладно.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Што колега ќе беше ако за тоа што те носи од дома до работа ти наплаќа за бензин или зонско паркирање?:confused:
 
Последно уредено:

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Трагедија е кај мене, се јавуваат од Топ Шоп секоја ден, тато ги одјебува, а ја чим фанам слушалка им викам дека производите се супер и дека ќе земеме, денот ни е исполнет скроз, хаос пичке кравјо лудило.
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
21
Поени од реакции
17
Она коа одиш во продавница и надигаш сладоледи, вода, крем-бананки .. одиш да платиш на каса и сфаќаш дека не носиш со себе толку пари. Умот ти работи 300 на саат и мислиш мислиш што од сето тоа е највредно а шо треба да се врате. Луѓето позади тебе почнуват да фуфкаат од нервоза, касиерката се смешка и се обидува да биде љубезна додека во себе те проколнува што не си го знаиш есапот. На крај завршуваш само со сладолед и вода и ветуваш дека ќе донесиш уште два денара покасно, иако жената љубезно ти објаснува дека за 2 денара не е проблем.
Целиот засрамен излегуваш од продавницата и не ти текнува повторно да се вратиш таму.

Аха. Во врска со ѕвездите на гранд. Што се дешава со нив бе?
-Маријана, што велиш, денес си најубава?
-Да...
-Зошто?
-Па...така.
-Моментално те гледаат гледачите во Македонија.
-Аха. Супер.
-Ајде еден поздрав до нив.
Пољупче :love:
-Дојде од Париз само за Ѕвездите на гранд?
-Точно.
-Имаш трема за настапот?
-Па...малку.
-Како се ослободуваш од тремата?
-Па..не знам.
:rolleyes:
Ајде ќе речиш она има петнаесет години, ама другиве по дваесет и кусур години и да одговараш само со да/не/не знам и сл? Толку прости луѓе значи, најлоша сезона дефинитивно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom