Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Тргнав да пишувам еден тежок пост жолта, али сфатив дека не можам да го доловам моментот.

Сезона 4 , Хаус , 15та и 16та епизода.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Прво го отворив ова и бев :eek:o_O

Па потоа ова и бев :tapp::tapp:

И си реков дека тоа е тоа, дното е постигнато. Но, отстрана ми излезе ова

:cuc::cuc::cuc:
Отидов во Чиле да барам работа. :busi:
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Д,

на времево, не ни има ладна земја која би ме проголтала.
Затоа толку живото-загрозувачки одлуки носам што збунет сум како уште сум жив последниве 3 недели. Идиотски е чак.
Т.е, идиотски е од старт.
Тажно е што се тешам со фактот дека има луѓе кои носат уште полоши одлуки.
Не исе тоа, и сладолед доста паѓа деноиве. Неможам да се пожалам дека го трошам летово за џабе.
Чак и две лубеници отидоа, на место ми е душата.
Него ,кајги.

отидов.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Што е со трендот сликање на градби?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Денес поштарот ми носи дебел плик од Австралија пратен по брза пошта.
Си реков се смилувале дијаспорциве после толку години и пуштиле некој денар.
А, внатре отварам, покана за роденден -.-
И уште ми пишува
included : accommodation
not included: flight, food and drinks

Шта речи,а не заплакати
А, да пред 10тина години ни резервираа карта, само требаше да ја платиме :rolleyes:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ди Кеј,

На брат ми му стига покана за суд, зошто не платил казна за поминување на црвено и воедно одбил да потпише. Тој всушност поминал на рано жолто и не му ни кажале дека ќе му пишуваат казна, кога му земале документи за наводно редовна проверка.

Е зега, тоа се случува во септември месец минатата година а поканава му стига пред недела дена за денес да се појави на суд. Оди тој на суд и дава изјава пред судика во која покрај тоа што напоменува дека нема вистина во тоа, бара и да се соочи со службеното лице кое му пишало казна, при што следи реплика од судиката „Вашето барање е забележано и воедно моментално одбиено за соочување со службеното лице, но немој да се грижите, ќе бидете казнети под лесни околности и возачката најверојатно нема да ви биде одземена“.

Ти доаѓа дома покана да се појавиш на суд дека си истепал некој пред пола година и ти викаш „добро, дајте да го видам лицето кое сум го истепал“ и они ти викаат „не може, али си го истепал“.

ФИРОМ!
FYROM!
جمهورية مقدونيا اليوغوسلافية السابقة
前南斯拉夫馬其頓共和國
മാസിഡോണിയ
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.127
Госпожа психолог,
Ај убо разбирам да брчиш кола сабајле зимно време и да е ладно и да е стара и сфе.Ама некој морат да е попаметен.Во 12 и пол навечер.Теши се со Сарказм, бикоз килинг пипл ис илигл.
Друга причина за неспиење е дека имат осумсто степени надвор и џабе ти све и прозорци и врати.
Станвење во 6.
Фала, благодарам и јас кај вас.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.164
Леле времево, абе зоврев, фали и гаќиве што ги носам на мене да ги соблечам... Златна зима , кога ти е ладно ќе се покриеш под јорганот, додека ако ти е жешко ќе се отскријеш. Периодот Јуни-Септември ми се... уф, ај да не зборам поарно.

:jajce:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom