Драга Кајгана (виртуелен дневник)

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Кеј,

Тоа е чувството кога запознавам човек и добивам впечаток оти е вештачки до даске. А бе мамето ќе и го расплачам, само да ми даде повод следен пат кога ќе се сретниме. Извини вака Кеј шо те пнам со негативна, морав негде да се истресам.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Useful tip: Ако некогаш те изнервира келнер, порачај си Изворска и речи му: „Знаев дека можиш вода да ми носиш“.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.614
Поени од реакции
12.416
^:pos: наивен...


Иначе Кајгано, после 5 напорни дена и 12 саати се на се спиење, денес поебав квалитетни 3 саати, во пиење коктелчина со лефтерно муабетче. Маи-Таи, Мохито, Канзас Чајче, па едно Фредо Капучино. Абе милина еј. Сум се релаксирал 10че. (y)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Драга, дури немаше - немаше работа и глата ми прскаше од неисполнетост... Сега две работни алтернативи и пак глата ми прска, врапче во рака или гулаб на гранка? Ама ај, за убо е, слатки маки.
 
Последно уредено:

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
На песнава како ми се пали цигар, страшно, се знаеше порано пред 10тина години, си слушаш вакви песничиња, на масата Кварнел цигари 7 за 10 денари или ако ти е денот да фанеш Рондо доколку баба ти купила нова кутија, упајач од партија и 2-3 минутна кавга помеѓу другарите за кој да вари турско кафе.


Те болело кур за се тогаш, пораснавме си ибавме мајката. :kuracc:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.346
Бојан Симоновски го промени името во Bob Simonovsky , а нема ни месец дена кога стапна у земјата на кенгурите.

Значи не има по цел бел свет , али овие што одат по Австралијата се страшно посебна сорта. Незнам дали од жешкото ги удара , али недела дена им е потребна таму за со голема увереност да ти раскажат приказна како нивниот пра пра пра дедо му бил десна рака на Џон Монаш , генерал на 15 баталјон во Мелбурн во првата светска војна. И нормално они влечат корени и некоја носталгија ги влече во Озиланд и се осеќале како дома , иако пред тоа 26 години само на карта ја покажуваа.

Imeto e nestFarno za da ne se otkrie IDINtitetot na novovrabotenoto lice na skele oddel2 zgrada 3 Meeolborun construktion ok pozz?
 
B

Blade Torch

Гостин
Од кај дoјде она лесно фустанче со тенки хоризонтални бели и црни линии, до кај колена што иде по дужина? Како го истакнува газето кај момите, многу лошо.
Мислам, лошо за притисокот на машката популација. :cool:
 
Последно уредено од модератор:

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Самурајов драга, ама се жали дека остарел ко 100 години да има, а тој пустиот... крцкалче :rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom