Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.810
Поени од реакции
83.588
Што е ова бе цена на доматите 150 денари и тоа најскапаните? :mad: Поубавите одат и до кај 170-180 денари... Па во Дубаи нема вакви цени коренот расипан да ви го ебам!!!
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.382
Поени од реакции
2.309
Драга,
Знаеш колку ми се оди во Маврово, но за жал слушам мечки се накотиле таму,:( ми е страв, а преубаво си поминував кога одев, таква природа недопрена, чист воздух. Милина
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
Draga se nablizuva denot za odenje
Uste Edna nedela sum.na rabota
Drugata nedela Imam zakazano zavrsno intervju I ke im kazam se sto mozam za da im go podobram standardot na drugite vraboteni
Ne deka ke ima nekakov efekt gluva e upravata za nekoi raboti ama aj
So kolegite I koleskite na rabota imalo smei nervozi prepukavanja ozboruvanja zaebancii I sekavi momenti
Ke mi falat momentite koga za nekoja komicna slucka sto se slucila stomacnite mi prskale od smeenje
Me iznenadia denes me viknaa I sobrale pari I mi kupia podarok
I milion pati ke kazam za mene ne e biten podarokot biten e gestot od lugeto so koi si rabotel I poccita koja ja imaat sprema tebe koja ja steknale dodeka rabotele so tebe
Da ne mi izlezese rabotata za nadvor najverojatno ke ostanev do penzija tuka
Ama aj da probam
Pravev moabet so menazmentot mi rekoa za mene e otvorena vratata ako sum se vratel nekogas
Koj se vratil pak ama never say never
Koga ke staam se na skalilo poveke imalo pozitiva otkolku negativa
I zadovolen sum
Za nadvor ke dadam maksimum i ke kazam
POMINALO STO BILO,STO IDE NEKA IDE I NEKA IDEEE....
So Gospod napred...
 
Член од
22 август 2022
Мислења
431
Поени од реакции
1.513
Кој ми ја насекира Мексиканката од петти?
Секоја вечер пола саат музика за медитација до даска. Плејлистата почна да се повторува, открив од кај ги наоѓа на youtube. То е то, отсега секоја вечер од 7 и пол до 8 медитираме со Адриана, нема спас.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
467
Поени од реакции
818
Uklucuvas posle 2 meseca kajgana sto ima novo..
1. Politicki slucuvanja Makedonija
Uklucuvam ponekoj saat isto.. tret pat vo denot isto...utre pak isto...
Se vrakas pak za 2 meseci....
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.122
Поени од реакции
830
Драга,
штотуку видов девојка како збори на телефон, имаше ставено розева маска на телефонот ама во средината направено дупче за да се гледа логото од iPhone.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.908
Поени од реакции
35.369
Кајг,

во далечната 2015 година кога се отвори темава како форумски дневник првите реченици на администраторот побара да се почитуваат само 2 едноставни правила кои се воведени за да го одржи виртуелен дневник во читко и мирно издание.

1) Без цитирање, тагирање и надополнување нечие ,мислење
Затоа што е Драга Кајгана е форумџиски дневник, а не турска серија од 1000 епизоди.

Драга, толку имав за денес, јас го почитувам тоа, а другите? :)
 

Поздрав_од_Бугарија

Питат ли ме деj зората...
Член од
9 јануари 2022
Мислења
142
Поени од реакции
131
ДК, ДК, ДК,

Ми прави впечаток што веројатно сум нешто интересен за Ocajna. :D Не знам. Мислам дека таа има регистрација и на Фемина форумот и ме познава уште од кога бев таму. Но сè е само предчувство.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.908
Поени од реакции
35.369
Кајг,
има една пословица ,,Не дирај лава док спава" , но ако е присутна лавицата и да спие и да не спие џабе му е, а и да завија колку сака можеби е силен пред другите поради позиција на ,,крал", ама е глуп, лавицата природно е над него!

aslan_lucy_reunion.jpg
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.871
Поени од реакции
9.629
ДК
Нека завршат овие кампањиве, мочаниве избори, оти нервно попуштив...алергија добивам од тие нивни досадни политички удав, оток, дебилни реклами...
Страв ми е фрижидер да отворам, мислам и од него ке излезе Стево, Гога, Билјана, Стефчо, Максо, Бујар.....:shok2::shok2::shok2::shok2:....племе им нивно расипано, трошат милиони евра за да не малтретираат...АБЕ НЕЈЌАМ НИ ДА ВЕ ГЛЕДАМ НИ ДА ВЕ СЛУШАААААМ!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom