Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.421
Поени од реакции
3.124
Таман кога мислат дека ме изанализирале стопостотно со потпис со печат со сВЕ дека сум интровертен ја ги заебувам у пар минути и преоѓам на амбивертен..И уринирам врз нив..Не затоа што ми се уринира врз нив,него над стручните поими/етикетите кои некој абдал ги измислил за поделба на луѓето на овакви и онакви..
 
Член од
9 јануари 2022
Мислења
136
Поени од реакции
119
Драга Каjгана,

Читам ги официјалните правила на форумот и оние што се определени како правила во првиот коментар на темата и не можам да сфатам со што некои од моите објави кршат или едните, или другите, или и двете.

Почнувам да мислам дека тука овластените корисници толкуваат правилата како што ѓаволот толкува евангелието...

Да објавуваш меме-слики на српски не е во спротивност со правилата, но да напишеш два збора на бугарски, поставени во наводници, е најголемиот смртен грев... Зборови немам. Ок, повеќе нема да внесувам грам бугарски збор овде, но ќе известувам за секој коментар кој забележам дека е напишан на англиски, српски, руски, грчки. Ќе известувам и за секоја слика што ги содржи таквите јазици.
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
930
Отсекогаш сум го ценел муабетот live and let live, но морам да прокоментирам. Не можам да разберам 25+ годишни "гејмери". Зеле возрасни мажи (а и жени богами) да играат игри, и да мислат дека тоа е кул. Начукале години во газот и "гејмаат". И уште те убедуваат дека тоа е некоја врста на бунтовништво.

Циркус невиден.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
262
Поени од реакции
804
Гејмање ти е исто како и риболов, ловџии(фала богу ова што изумира со новите генерации) и не знам, најброј еден куп други хобија. Издувен вентил и личен избор, нема што тука да се разбира или коментира.
И јас не разбирам како ергени од 50 години можат да пишуваат домашни во кладилница и притоа да знаат „се“ ама па кој им брани, нивен живот, нивно право, секој со свој памет.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.402
Поени од реакции
9.256
Не знам шо се дешава во Прилеп, ама денес стварно беше претерано колку луѓе поминаа по маси за питачење. Значи градов ви е рекордер, имате институции? Кафе плаќаш 70 и бог знае колку десетденарки на тие зошто незгодно ти е, ти седи над глава, те убедува, па жити ова жити она кај што боли најмногу... И језа ме фаќа да не дадам, а па бебе да видам не можам не..
А глупо ми е да ги игнорирам или да ги бркам ко 90 посто што им викаат ајде бегај гитла. А еден по еден па 10 души побараа пари за 20 минути.
 
Член од
11 март 2023
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.849
Играњето игрици (гејмањето) е попаметна работа од гледање турски серии, посебно за оние луѓе кои сакаат филмови со акција. Во 2024 година, постојат игри со сложена содржина, кои се интересни дури и за 65 годишен маж со фамилија и поколение. Тоа што кај нас луѓето познаваат две игри (кантер со пушки и гетеа со црнецот со бела маица) не дозволува да се категоризираат како „циркус“ другите. Ова е мое размислување, и на ближни мои. Имам пријател, кој е професор на факултет. Дружбите со него ми се, верувала или не, со заедничко играње на некоја multiplayer игрица. Покрај тоа што се присетуваме на детството, постојат игри со прекрасни содржини, и многу подобри од пример, еден акционен филм. Видео игрите и тоа како влијаат на менталитетот и растот кај младите, многу во позитивно светло, но има и случаи со негатива, како онаа со китот. Сепак, текстот е за оние високобуџетните игри кои ги заменуваат филмовите, со приказна. Затоа Кајги, те канам на партија CS2. Остави ги чичковците кои киснат во кладилница, или оние седнати во дневна, од 7 до 10 вечер, стандардно нозете врз маса и гледаат турски серии, а ти зборуваат како игриците биле „циркус“ :P
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
262
Поени од реакции
804
За мене нема боље од викенд кога ќе се собереме со друштво, со другар ми играме заедно веќе 20 години а се запознавме на MAX Public серверите за кантер на МАХ АДСЛ на времето. На нас ни се придодаваат разни други луѓе, обично сите сме од исти град и се знаеме ама нема боље кога ќе си седнам за викенд со него, ќе си направам нешто грицки и пивце, играње кур, заебанција и тролање до кога не држи волјата, би мењал во секое време пред глупо и безвезно искачање во диско кај дремеш на коњопој како попарен.
 
Член од
1 октомври 2022
Мислења
300
Поени од реакции
581
Ја не играм игри ич само Call Of Duty,Assassins Creed,Battlefield,Diablo,Zelda,Batman Arkham Series,Counter Strike,Marvel Spiderman,Mortal Kombat,Fifa,God Of War,Uncharted,The Last Of Us,Red Dead Redemption,GTA,Crysis,Resident Evil,BloodBorne,Witcher,Ghost Of Tsushima,Street Fighter,Tekken,Forza Horizon,Far Cry,Star Wars,World Of Warcraft,League Of Legends,EA Sports UFC и да ќе забораев шах чак пат да одморам малку од овие неколку игри толку.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.475
Поени од реакции
16.086
Драга

За мене нема подобро потрошено време од тренинг со велосипед. А кога сме кај ова, минатиот пат на удолнина ми излетаа коњи, среќа ме почекаа да ги поминам, па почнаа да одат по патот. Сигурно си мислеле „Чекај идиотов да не пројде, можеби ке не покоси како вози“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom