Драга Кајгана (виртуелен дневник)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.824
Поени од реакции
83.140
Ако има вистина во ова што го викаат од ВМРО за Ковачевски тогаш...
Не знам.
Ми се грози.

Особено ме погоди пошто вујко ми сам, без никој да го викне, сам фати пушка и се придружи на војната.
Пар месеци се бореше.
Не за пари, не за партија, не за слава.
Само за идеологија и сон кој се надеваше дека наскоро ќе стане реалност.

За жал, беше ранет во битка против непријателот и после неколку денови страдање потклекна на повредите.
Се уште ги паметам неговите последни зборови додека умираше:
Rroftë UÇK. Një ditë do të jetoni në Shqipërinë e Madhe. Një ditë të gjithë do të flasin shqip në këtë vend. Mos hiqni dorë nga ëndrra. Vritni derrat maqedonas.
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
223
Поени од реакции
700
Драга Кајгана:

Спремна е сцената за штипската Пастрамајлијада, по две години.
Во неа ќе ве забавуваат Јелена Розга и Тони Цетински, во следните два дена.
Се очекуваат многу гости.

20220922_173739.jpg
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
14.139
Поени од реакции
23.944
Кајг,
ај нека свети малку за спомен и долго сеќавање,

1663751527357.jpg

... и да бев на местото на сегашниов премиер Ковачевски Ќурка (иако сум партизанско дете и нема шанса) но сепак да речеме, ете му било кризно време тогаш, но ќе се реванширав СЕГА и на сите бранители би им овозможила тоа што им е скратено, ете еден гест што сум бил коркач 2001 година кога тие ете не биле, па како премиер ќе им ги решев сега сите проблеми!


...премиерот може има срце, но кога се нема душа...џабе, само еден пример колку ги има бранители онака за греота, можеше да си ја врати душата!
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
244
Поени од реакции
523
Толку многу ми студеше кога станав што дури немав ни утринска ерекција.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
13.704
Поени од реакции
7.608
ДК
Во мое време, малолетниците не шетаа со ножеви,немаше такви караници и крвави пресметки, малолетници не се самоубиваа поради комплекси или булинг, не беа во депресии, анксиозности идр...едноставно бевме 100 пати повесели и посреќни од сегашново, нажалост, страшно време...страв да ти е на улица да излезеш и попреку да погледнеш некого.
:(:(:(:(:(:(
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.901
Поени од реакции
24.637
Малолетниците не шетале со ножеви у нејзино време....
Епа затоа тетко ке ни ги колат сега децата.Додека ги учевте синовите да цртаат цвекиња и керќите дека ништо страшно не е со Адем да се ебат,шипците (албанците како ти што ги викаш нагалено) ги учеа нивните да тепаат па сеа ке колат по автобуски постојки а ри седи дома и моли се само твоето да не биде заклано.Ти ебам тоа опинокот глуп,ти ебам тоа канцерот на едно општество.Кажи ги кои се тие малолетници што шетале со ножеви,не туку релативизирај со терминот "малолетници" пошто се знае многу добро кои се кољачите
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
13.704
Поени од реакции
7.608
Најмногу што мразам се луѓе кои ја напуштиле оваа наша држава и отишле у бел свет, па јадат "бурек " од таму по форуми, изиграваат патриоти, глумат родољубци големи, а од тоа нивно какање имаме замо зијан.
Соживот со албанците имавме до 2001 година, тоа е факт и никој не може да противречи....На луѓе гомнојадци, дебили, кои избегаа и сега памет делат, сакам само едно нешто да и кажам: - Не се јуначите на форуми, не се правите херои, туку земете бе пушките врака и пукајте, тепајте, колете ако треба на тие што ја загрозуваат нашата иднина, нашата слобода, нашиот соживот...дотерајте им го умот!!!!!
Имам колеги албанци, пријатели,се дружиме, соработуваме....паметни, интелигентни, човечни......И сега ради некој дебили треба да осудам цел народ???? Треба ли и нив, што секојдневно комуницираме да ги мразам и да ги отфрлам???
Никогаш нема да имаме соживот со албанците додека постојат дебили кои нејќат да престанат со говор на омраза, а немаат муда лично да им се спротивстават, па ке јадат "гурабии " на форуми и тоа далеку од својата татковина.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.686
Поени од реакции
4.381
Договорен е со комуњарите струја да штеди. Се бори за министерство за локална да го лапне, мислите така си дае отказ горан милевски....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom