Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Лаик

Синаит
Член од
4 август 2018
Мислења
647
Поени од реакции
1.711
Не сакам да мрачам ни да се правам паметен ама нешто не ми штима со постот на Ска манијак...Како прво ми делува доста нереално како пола да е измислен и ставен да "дава на тежина" како друго можда се е вистина во него ама тој не знае да ја искаже/долови емоцијата која го "окупирала" и ставила под нејзина контрола во вид на заљубеност/љубов...

Кога пишува Сусаро на пример..кога го читам ја осеќам неговата емоција низ која проаѓал а и ја сум ја осетил на моја кожа и прави трипл-дабл ефект...:coffee:
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
3.499
Поени од реакции
24.046
Која стратегија, за БИГ ФАРМА не смее да има зима!
Имаме едно спремно готово, веќе поодамна изработено сценарио, за кое набрзо ќе биде ЗАБРАНЕТО да се претвара во "теорија на заговор".

Никако, ни под разно. Ќе смее да се говори само за нови и "успешни" мРНА вакцини, безбедни за сите, силно ефикасни, да се заштитат ранливите категории на граѓани и слично. Блах, блах, блах, блах како за Ковид што беше. Лупај мајсторе, сега не по две-три дози, по ДЕСЕТ на човек. За да бидеме "безбедени" и да останеме "здрави".

Биолабараториите турбо си работат, биг фарма одамна подготвена со широки раце го чека овој момент. Ѓубрето таканаречено MONKEYPOX или со новото име S U P E R MONKEPOX веќе е пуштено, ќе биде резистентно на постоечките можно делотворни вакцини и идеме на јако.
Треба ли во најмал ракав БИГ ФАРМА да заработи НОВИ $1.000 БИЛИОНИ?????

Чувајте се, овој пат со дупла гас маска, длабоко скриени во подрум или доколку немате подрум, задолжително доле под маса покриени со ќебе чекајќи ги новите M O N E Y POX вакцини. :lolzz::lolzz::lolzz::lolzz:
FTN1UJDVsAAEuvN.jpeg

ПС Се надевам дека овој пат, општо популацијата нема да биде доволно ГЛУПАВА, за да им дозволиме повторно да ни ја направат истата измама!!!!!

ППС Во една соседна држава, веќе народот е усран во гаќи. :lolzz::lolzz::lolzz::lolzz:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
5.545
Поени од реакции
11.371
Драга,

хахахахха прво мора да им се извинам на сите за погрешно сфатениот пост бидејќи на крај ја испуштив најбитната реченица :

#AlwaysWithYou #SempreMilan #SIAMO NOI #Camp19ni

Така што далеку сум од женење и чисто не верувам дека со некоја ќе ме сакаме како со мојата омилена екипа.
Сега за сега нека грее сликава.
 
Член од
23 мај 2022
Мислења
8
Поени од реакции
21


то је први проблем.... Други је, она верује у хороскоп и бави се тиме. бави се и Тарот Картама,..Сакупља неке кристале. Највечи проблем је што ја не могу да се одвоим од ње, као да ме је демонизовала или бацила неку магију на мене. Много је волим и не знам шта да радим.
 

Лаик

Синаит
Член од
4 август 2018
Мислења
647
Поени од реакции
1.711
И се обратив малку поетски и сељачки во комбинација-Како би ти ги мрсел тие руси коси леле леле!!!
Ми возврати-Ма иди бегај,едвај најдов време да ја измијам косата...:coffee:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
5.526
Поени од реакции
8.804
Еее драга, драга, какви ли само ликови те ‘газат’ тебе.

Немам проблем со никој али имам проблем со ‘интелектуала’.

Тоа ти се драга ликови што прават онлајн булинг со самото тоа што тука пишуваат како форумов ќе бил подобро место без одредени членови, како тие членови биле вакви или онакви, исмеваат луѓе што не ебнале у живот или изгубиле невиност на 30 години (демек е достигнување некое ако си ебел на 16), истиве мизерни муабети што ги правеа силеџии во средно, покажуваат душевна мизерија со секој коментар, ама они се подобри јер се пример во животот за каков човек треба да се биде, имаат врвни достигнувања во секое поле и сега се тука да ни покажат како ние ќе бидеме поуспешни и попаметни.

Тоа што некој можеби нема близок човек за да си ги искаже маките и форумов му е еден вид исповедувалница не е битно, битно е на нашите светци да не им биде досадно зашто они не заслужуваат такво нешто, сепак се врвни луѓе, ретки такви во човечкиот род.
Само продолжете така, едвај ги чекам вашите хаха и тажни реакции. Сполај му на Господа, што имаме такви светци.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.777
Поени од реакции
23.940
Ајде без нервози,доаѓа топло лето,пеколни горештини.Ке си појдете Албанија на плажа,сладолед ванила од автомат со какао прелив,ладно пиво дупло поефтино од скопско,а ако огладнете капричиоза со посебна салама од блиската пицерија.Струја има,вода има,телевизија исто,а све тоа за упола пари од Грција.Башка нема да пржите јајца за доручек,Елбасан тава е ептен ефтина а преубава.Овие на Кајгана нека пукнат од мака
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.798
Кајги, кога сме кај понашање на членови...
Сфаќам зафрканции, ама не треба да преминуваат граници.
А, некои ептен преминуваат.Во нив има нешто тажно и труло.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
1.712
Поени од реакции
6.121
Има едно деденце со завиден интелект. Сплет на околности го доведуваат до работ на сиромаштија и го принудуваат на многу суров начин на живот. Никогаш не помислував дека ќе успеам да извлечам било каква насмевка од него. Денес имавме краток но опуштен разговор и сфатив дека разговор со некој што не е неговата сопруга или неговите деца е нешто што ужасно му недостасува. Ми се заблагодари за вниманието и ми ја даде најтоплата и најискрената насмевка која ми го направи денот многу поубав.

Некогаш е доволен само еден разговор за да се чувствувате подобро. Обичен разговор. И тоа со странец.


Ах деденце, негувај си ја внатрешноста почесто. Животот не е тежок, ако сфатиш дека добар дел од убавите и добри работи во животот се бесплатни. ❤
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
4.708
Поени од реакции
13.425
Градација на хумор и сатира. Која од која точка е посмешна.

1. Во Белимбегово имаат club and lounge bar.

2. Club and lounge bar-от се вика (ај шит ју нот) Живот е Циркуз

3. На 17.06.2022 таму ќе настапува Аца Лукас.

4. Настапот ќе биде open air. Во Белимбегово. Open Air. Значи уште еднаш. Open air. Во Белимбегово.

Аца Лукас ќе настапува во club and lounge bar што се вика Живот е Циркуз. Open Air. Во Белимбегово open Air. Некои иронии сами се случуваат, некои мемиња сами се пишуваат. Ова не е меме. Ова е легитимен постер.
1653345848913.png

ЕПА КАКО ДА НЕ ОДИШ НА НЕШТО СО ВАКВИ ЛЕГЕНДАРНИ ТОЧКИ!!!! :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:


P.S. @парва шо си се намрштија на треќи идемо да ги гледамо Астрал.
 
Последно уредено:
Член од
14 март 2021
Мислења
1.418
Поени од реакции
4.596
Demanding more will
always be nagging to
anyone who doesn't see
why you deserve more
than their lousy attempt
at giving effort.

Не сум јас. Твојот вошлив обид е. Иначе за курчот. Можи некој напатен лик ме чита таму некаде. Sure, мојот курч е арогантен и невкусен (а и сам презирам ројалти :LOL:), но моите постови на таков лик можат да му бидат ветување за подобар живот, шо би рекол Ставро, еј која инспирација си ти човече, indeed.
Кајги, I never cared about the bullies, на некој начин тие ме изградија. Јас се грижам само за ликови ко мене. И само едно такво дете да има како мене во Прилеп или некоја друга слична недојдија, и да можам барем умствено да му понудам концепт за подобро, тоа е вредно за премрежје од 100ци, прозевливо 1000ци Ставрофци. Она што е твое, само ќе си дојди - ова беа зборови на еден лик од Мк, во кои јас не верував. Но!!
Тој веруваше, дека многу тоа, било мое, и само чекало.
Плус ете и таквите шо се курчиме треба да не има, поинтересно да е. Иначе че се прозеваме. Како Паун шо се курчи со перјата од тиркиз и сино. Бакнат од Бог.

Читам Јоаким Крчовски бил канонизиран за Светител во целиот Православен Свет. Делегација од Атос имало во Осоговскиот Манастир. Убаво. (ГПЦ И СПЦ како за нас побитни сестрински институции од Реалмот на стариот Византиски Суперсвет, т.е. нашите стари народи, сеедно дали Грци, Црногорски или Српски Илири, и се разбира Македонци. За мислењето на Руската бугарашка Црква ми дреми, пошто нели Описменех). Es ist mir Wurst - колбас ми е, шо вела компатриотиве.

Иначе таткои на Теодора од Кипар (женаму на Јустинијан), бил одгледувач на мечки. :ROFLMAO: How f. cool is that? Таја била актерка која што во своите Драми се слекувала гола. Така ја запознал и Јусти, бил да ја гледа. И после како да не ги сакаш?! :love:
 
Последно уредено:

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
3.499
Поени од реакции
24.046
Добро утро МАКЕДОНИЈО!
Нека ни е честит и вековит празникот посветен на Светите рамноапостолни Кирил и Методиј - македонски и сесловенски просветители и основоположници на словенската писменост и култура.
За многу години!
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
524
Поени од реакции
1.611
Само јас можам денес да станам рано рано, да запалам кола и да ја бацам вратата од банката. Па уште прашав една тетка на банкомат дали е некој празник денес. За воља на вистината, ми беше малку сомнително додека возев, некако пуст ми беше градот. Немам леб, немам млеко за денес, трагедијата да биде поголема, немам ниту Нес Кафе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom