Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
Денес после работа, одам да попешачам, сетне маалово ни е ко Библиска градина, врсти на цвеќиња и растенија шо незнаев дека воопшто можат да постојат. Врви една Ариевка (две беа со другарката), пуцвал виткана русокоса, ко шо ми прај мерак, права Ким Бесинџер во 80ти. Се измеривме од глава до пети, па се разминавме. Газици и пол, природни во памучни шорцој со цепчина, ептен пеколно меко се оцртуваја. Би спиел на нив, ко на лебој пекарски.
Три пати се свртив, еднаш и нив ги натчекав свртени. На четвртиот пат се свртив и застанав, да плакнам очи дур можам. Загорен. Пак се свртија, ме гледаат, прснаа од смеа, па си продолжиме во свои насоки. То е, не ни била судена ебанка. Можда во други околности.

Вообразен, безобразен!!!!
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
362
Поени од реакции
810
Кога ќе умрат тие околу нив ги нарекуваат мили ангели, а додека се живи два посто не ги ебат.
И не знам зошто од сабајле ми се уврте песна од Н(.)не
Професорот: Ноне ти реков станеш да одговараш! Ноне: Абе
станата сум!
:icon_lol:
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
во моментот кога Ставро, @Darceodlisice (морници од cringe ме лазат ко че го читам никот),
че ти стани подосаден за читање и од самата Ацесо. Место со плачки да си одам од форумов, јас со прозевање ебаго.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.006
Поени од реакции
55.221
Мислам дека Ернесто Гевара салто праи у гроб секојпат кога од Северна Македонија рандом фиромец ќе изговори ЧЕ наместо ЌЕ.

Не постои по језив и поглуп звук.
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
980
Поени од реакции
1.397
Драга,

Имаше еден чичко во маало околу 50тина год и кога ке го прашаше некој за пички дали ебел, како му оди, велеше "лани за малку една годинава изгледа ниедна" така и германецот во темава...
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
Сега озбилно, дур сме на темата љубовниот живот на Византиецот, ова овде е сепак Дневник, а што да не и љубовен. Се сеќавате на Таџикистанецот, Казак-станецот, ликот од Чеч-нија или која и да е монголска провинција на Русија? Со руски амбиции. Е тој смрдлото. Типов сега пробува да ја смота една Германка шо личи ко вистина да е од Градината Еден. Создадена лично од Господ, од него бакната при создавањето. Плавуша - се разбира, розева. Ние прилепчани не само шо го вртиме на Че, сетне и Мариовски поговорки имаме, некои лично од Пејо Мариоецо сковани, гарант.
Во оваа прилика че ја искористам - *Убајте круши, свијнето ги јадат*. Типкава е по малце дрска, sozusagen, не за друго, сите женски шо се убај сакаат да си разгледаат повеќе опции, пошто знаат колку вредат и, реално, гревота би било да е поинаку. Да се разбериме.

Вчера се качи на спратот кај што работам, ме виде и дојде да разговара со мене. Една друга колегиница не гледа отстрана си вика, која му е сега пак ова. Одеднаш сите забораваме на работата. Ме праша како сум си поминал Швајцарија и дали нареден пат ќе ја викнам со мене, само тоа беше ништо не кријам.

Прашањето е ова:
на скала од 1 до Анџелина Џоли, колкав homewrecker (растурач на домови, за тие што незнаат англиски) ќе бидам, ако им се вмешам на Пит и Анистон во врската? Доволно е да и речам само едно, кај го најде овај од сите мажи овде и сите напри че му станат вода под мостот.
Че носите памучни маички, на нив испечатено Team Византијецот, и Team Чеченецот. :ROFLMAO:

Шо би рекла Corvus, стеј тјунт народе!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom