Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
28 септември 2012
Мислења
8.722
Поени од реакции
23.338
Во исчекување на мрна вакцинашите, хемиските лаборанти и секаков друг вид на ковид експерти, да се префрлат во темата за Косово и да ни објаснат малце за геостратешката политика на Србијa, конфликтот шо се дешава и за регионот во глобала. 3..2..1 ... GO GO GO!!!
 
Член од
18 март 2019
Мислења
232
Поени од реакции
894
До пред неколку сати обожавав дождливи денови, може да се каже дека ми беа и омилени. Но ова сега што се дешава е стварно претеризам. 10 дена не можеш да излезиш основна работа да завршиш, а со чадор сум скаран уште од основно кога нонстоп ги заборавав во училница. Така да, да ти се плукнам во дождот, во уплатницата што ми ја наводена и во таа кучката арогантна на шалтер.
ПС.. на тие сељандурите што возат брзо по тесни улички кога врне, се женско во фамилија од 20 до 35 години, во уста да им врнам.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.934
Поени од реакции
9.086
Драга,

темата фан клуб : Интер треба да ја поставиш за репрезент за хуморот на форумов.
Вчера имале имале интересна дописка на арапски поради вестите дека саудискиот принц ќе купувал згради во Милано.

Сорта им ебам кисела :pos: :pos:

Одма влегов у good vibe после утринското разочарување дека на говново од време треба да идам на работа втора смена.

Вечер одвај чекам да ја дочитам дописката на арапски :vozbud:

Ние :
aaaaaa.png

Типците што ни викаат да не се грижиме :
ccccc.png
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
540
Поени од реакции
1.544
Ако ѓаволот ги казнува лошите луѓе во пеколот, зарем не го прави тоа него добар? :toe:

#прашањакоинемидаваатдаспијам
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
6.335
Поени од реакции
20.038
Кога ќе прочиташ дека некој се жали од десет дена по ред дожд, а ти живееш на место каде 90% од времето врне. tumblr_5bbc8ed1b9317bda7d9406fe12bc79a9_a1e299cc_500.gif

Нејсе, надвор шиба силен ветер, имам чувство дека ќе скрши прозор. Ние под меко, топло ќебенце, свежо избањати, на чиста постелнина, се гушкаме со синето кое спие спокојно и 'рчи најслатко на свет. Ако постои рај, овака изгледа.
 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
1.052
Поени од реакции
3.754
Шанац за градоначалник на Куманово. Од толку прекрасни луѓе македонци, ние секогаш завршуваме со талогот на општеството сместен на нашиот врв.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom