Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
3 мај 2019
Мислења
12.399
Поени од реакции
6.197
ДК

Морам да ти кажам дека имаш неколку прости, глупи, самобендисани членови кои нон-стоп трубат дека ме туриле на игнор, ме блокирале и бла бла бла....а всушност ме демнат цело време и први се да стават тажно или гневно смајли.
Мразам селски створења што мислат дека се мангупи и го фатиле бога за муда.
:свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам::свиркам:

Кој Ве е*е лузери дебели, ружни :kuracc::kuracc::kuracc::kuracc::kuracc::kuracc:....примете поздрави топли!!!!!!
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
4.533
Поени од реакции
10.340
ДК
секогаш многу повеќе ја сакав европската кинематографија, некако ми била поблиска, можам да ја осетам, да се соживеам. Скандинавците отидоа многу далеку во светот на филмовите и сериите. Еден од моите омилени ликови, Микелсен ми е само во прилог на целата приказна. Тоа што ми е најфасцинантно е приказна која е навидум обична без неочекувани пресврти и заплети а сепак успева да остане запаметена. И после секој ваков филм секогаш се запрашувам зошто на овие простори останавме заробени со идејата дека филмот има тежина ако има некаков типичен балкански печат? Зошто некој има потреба да сними своја верзија на Јасеновац, Quo Vadis, Aida, Ничија земља...Мачни, тешки за гледање...
Една од причините зошто Исцелител ми е одличен филм.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
2.580
Поени од реакции
17.831
Скопје е прекрасен град кога е продолжен викенд.
Паркингот е полу празен, улиците исто. Секој си е по дома, односно во своето родно место.

Веќе подолг временски период Скопје буквално се пренасели, секако поради оправдани причини, односно што нема работа во помалите места. Разбирам и не обвинувам.

Штета што не дозволува времето, инаку утре ќе беше прекрасен ден за прошетка низ центарот на градот.
 

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
3.354
Поени од реакции
23.371
Кајгич :pipi:

Си чекаш во ординација и доаѓа теткица забрзана, задишана и само рафално пали „Ај само да прашам, се брзам“:vozbud:Аман мори тетке, ние тука чекаме од што ни е мерак.
„И јас сум само да прашам, и јас се брзам“ - и реков триумфално и не и дозволив да влезе:sneaky:

Научете се веќе еднаш. Секој што чека ред, чека затоа што мора, а не затоа што сака. Секој се брза, секој има обврски. Вашите обврски и брзање не е поважно од нивното. Научете да почитувате ред, аман веќе
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.388
Поени од реакции
1.878
Се сетив дека во основно пополнувавме анкетен прашалник. И додека го пополнувавме еден од момциве праша што значи ова прашањето: Дали сте имале менструација? Девојчето кое седеше до него му се развика: Не е тоа прашање за машките бе глуп! Овој и врати со реченицата: Да бе сигурно, да не било за машките ќе ни дадеа на нас машките други прашалници. И после ова настана тотален хаос во училницата со врева од ненормални размери проследена со детска смеа. Често ми се случува да се сетам на вакви случки од минатото и си се чудам на умот како ми останале во сеќавање до секој најситен детал.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.988
Поени од реакции
3.775
Скрила датум на раѓање на Facebook.
Отварам Photos, наоѓам слика кај што држи торта со "30" бројка на неа и коментар "Happy Birthday to Me" постирана во 2018год.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.878
Поени од реакции
7.029
Нејќам политика, нејќам партии, исто гомно и едните и другите. И обично не гледам македонски телевизии, а во време на кампања бегам од нив ко од ѓавол, али случајно ми останал телевизорот пуштен на некој од нив.

И слушам нешто на англиски, ај ем д мејор оф Тирана, Скопје ис вака, Скопје ис така... до кое ниво паднале сдс да полижат газе на тиранскиот градоначалник за да соберат албански гласови... страшно!

Ваљда знаат дека не направиле ништо, само штета и лоповлук, им ебам племето лоповско на сите до еден.
 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
1.074
Поени од реакции
3.856
За мене слушање на само фенси, религиски фенси музика е sort of тинејџерски.
Затоа Ано (не Комнена, туку Николич) запеј ми за твоите џукели. *ги крева рацете во вис и меша со показалците*
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.568
Поени од реакции
7.579
Кој знае за моите комшии знае, кој не, ептен културни луѓе домаќини, пријатни, позитивни, мерак да ти е да живееш тука. Е обратно од тоа. Еве само ќе кажам дека кога се пресели една фамилија во ѕидот на станот закопа глава од теле за бериќет. Па со крвта цела зграда ја прскаа за среќа и благосостојба. Тек други работи да не кажувам.

23 часот. Јас во 22 си легнувам зошто во 6 станувам за на раб и ме разбудија. Чочеци. Толку многу гласно што жими се рамките ми паднаа. Како џери во една епизода исто. 1 дојде, врти се преврти се, перница преку глава џабе. Ааа викам сега ќе се симнам партал ќе се направам, нервозна, бесна. Земам станувам се врткам натаму наваму, чочеци играат размрдани се, јас само дремам и лежам батали тепање карање, башка и господин чоек сум, си викнав полиција.

Сакам да пријавам, не се живее вака, секој ден исто, не се спие, не се поднесува ова веќе.
Кој стан се тие со чочеците?
Стан бр 1.
Вие кој стан сте? 15, два спрата над нив.
Одма ќе дојдат колегите.

3 часот јас седам нервозно ко будала во темницата седната на кревет и кооооооонечно запре чочекот.
Си легнав и по 20 мин ми ѕвони приватен бр.
Ало Хоуп? Имаме пријава против вас за реметење ред и мир излезете пред стан сме. Викам јас пријавив, сега ќе излезам ќе се разбереме. Одам пред врата никој нема. Си заклучив си влегов. Пак по 10 мин. Ало Хоуп отворете ве чекаме пола саат да разговараме за пријавата против вас. Абе човек јас пријавив и пред кој стан сте вие? Пред стан бр 1 кај вас, ве пријавија од 15 дека пуштате гласна музика. Мозокот партал.
Абе јас сум на 15, јас ги пријавив тие од 1. Ааааа ми вика а кај си ти. Во стан 15 кај што живеам. А кај е? Леле си викам кои дебили еј, ако ме чита некој од нив стварно дебили сте, во топ 5 дебили најголеми. Ајде вие качувајте се нагоре јас надоле ќе се симнам и ќе се сретнеме. И како ретардирани дечиња ги носев до кај мене пред врата. Госпоѓице Хоуп има пријава од стан 15 против вас. Пак тој истото. АБЕ ГОСПОДИНЕ, ЈАС ПРИЈАВИВ ЈАС СУМ БР 15, ЈАС ГИ ПРИЈАВИВ ТИЕ ОД СТАН БР 1. Малце изнервирано признавам ама кој не би, аман со мајмуни ќе се разберев.
Е па ми вика налутено пријавата ви е неоснована зошто нема музика ете дојдовме нема ништо.
Пред 2 саати пријавив, се напнав ептен, се напнаа и тие и ми вика за лажна пријава 100 евра казна. Добро ај сабајле сум на работа чао. И пак тој да не пополнувате сега изјава за неоснована пријава, да си знаете 100 евра казна е.
Дојди ти друг пат па основана ќе ти биде, ако сме живи дур да дојдете и оди во стан 7.
Добро ајде пријатно, налутено им ја треснав вратата, налутено ми вели тој пријатно, ко некои средношколки што се скарале дека исти фустани носат на училиште.
Страшна работа.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.184
Поени од реакции
6.341
* Шефе, што да пишеме следно во нашата кампања.
- Пишете дека ќе изградиме вештачко езеро.
* Ама ние веќе имаме вештачко езеро.
- Тогаш, нека биде езерце.

1633717922067.png

*- Најлошото за Прилеп
 

Kajgana Shop

На врв Bottom