Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
5 март 2018
Мислења
10.983
Поени од реакции
10.694
Во Македонија се живеело поквалитетен живот од Шведска, ете и тоа го слушнавме.
Мизерна била Шведска, ете ако не знаевте да ви кажам :D
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
10.966
Поени од реакции
12.512
Драга пошто станав сега само про наука, најнова студија. Не се чудете ако женската не ве запознава со сите пријателки/другарки :D

Women with large breasts were rated as more attractive, fertile, reproductively successful, likely to befriend, threatening, and they were rated as less likely to be introduced to a current partner.

 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
952
Поени од реакции
3.415
Драга,

ако светот заврши во оган и ако морињата комплетно статично се смрзнат во времето, ќе остани само еден преживеан - споменот дека сум бил твој и си била моја.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
1.490
Поени од реакции
11.398
Драа

Знаеш кој ми фали? ...кур да ми погали : D
Џонтра Волта, сперму да ми голта hhh

Зшто га нема? Знае ли некој? Инфо некој нешто? Жиф ли е мртаф ли е? Ебе ли нешто?
Аха да сс туј велешку фацу кур што ке ебе хаха шалу се
Фаца младос, фаца топилница, фаца Кочо Рацин, бели мугри фаца хахахаха стфарно е блед како виледа, нема еритроцити у крф хахахах
Кул дете,да му га испонабутам до пете. Пцуеше како луд, навиваше за шинтераши,имаше га сфугде, на собиранку беше главан.
Ама ја му кажа дека у пцување може воду да ми носи, нека дојде да батл, на дис, на фристајла рака мака фоун.
За сунгера ич не ни чуе нели, ама за детето сс Ројс фризуру и монголску менѓушку стфарно ми е криво. Форум без њега е како Југославија без Титу, како Северна Кореа без Кима, како Непал без Далај Ламу, како жена без цицке, како кур без јајца. И небото плаче за њега.
Врати се Џонтрааааааа!!!
Хахахахахахахха

А убаво те немаше @Джонтра Вохохолта

Шалу се.
 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
952
Поени од реакции
3.415
Драга,

дојдов овде да кажам дека Северна Македонија, е единствената Македонија која ми е важна. Не како некои други, туѓи, источни и јужни запуштени дувла во кои веќе ни жив човек не вирее.
Ми фали да е Септември, ама Македонски а не Германски. Ми фали чекорење меѓу виногради. Златни зраци во јаглен црните ми коси и на дијамнт белото ми лице. Гроздови побујни и од женски гради.
На Заев, Грујо, Бранко и слични амеби да им мочам во уста. И тоа два дена нема да пијам ни чаша вода, богата концентрирана моч ќе локаат. #TheyHateUsCuzTheyAin'tUs 
Последно уредено:
Член од
23 октомври 2011
Мислења
781
Поени од реакции
2.089
Кога си емотивен карактер, покрај повисоката подложност на неурози(анксиозност и депресија), исто така голем проблем е што ти се јавуваат емоции таму каде што не треба да ги имаш ...

Ах тие внатрешни конфликти ... :(
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
7.016
Поени од реакции
5.876
Вечер ќе имало дуел Зочи-Мицко на Анал 5ка ....

Интересно ќе биде како да гледаше вчера Торино-Милано да изиграат нерешено 1-1 .....

Закључок .... Тапа и џабе кога исти исход .... Не ги бива.
 

Lenor*

Laik
Член од
4 август 2018
Мислења
258
Поени од реакции
541
Од кога почна срањево со пландемијава скоро и да не гледам некој да пише-Филинг рилакс на социјалниве...
Порано се посраа,ми се гадеше од дволичноста пошто знам дека фолираат и блефираат и понатаму водат мизерен живот...
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
486
Поени од реакции
1.342
Ах овие глупи антиваксери хаха
Место да се вакцинираа со 3 дози и да го вратевме животот во нормала они мислат сака некој да им наштети хаха
Не им веруваат на доктори кои поминале пола младост во учење, а се инфомираат од постови на тетка Светле на фејсбук хаха
Имаш сертификат - имаш лепче, немаш сертификат - немаш лепче, едноставно е хаха
Ма све би пратил ја тоа на Голи Оток хаха


- Господине, ова е Кам Маркет, сакате ли кеса или си носите торба?
 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
952
Поени од реакции
3.415
Драга,

ова е тип на приказна за која некој во Холивуд би направил филм и цела американска нација ќе треба да научи нешто од оваа трагедија, така функционира тоа кај нив. Со истражувајње, со детали, како зошто. Дали можело да се спречи. За жал кај нас ваквите приказни врват комплетно неспомнато, табу. Имено девојката во спотот е македонскиот супермодел Марија Радулович. Една од најостварените модели на ниво на бивша Југославија.
Девојката си го одзела животот со тоа што се обесила на балконот од нејзиниот стан во Куманово.
Ми се распара срцето кога прочитав. Таков ангел. Таква чиста убавина. Сето по вода.

Македонско девојче.

 
Последно уредено:

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.275
Поени од реакции
4.012
ДК

Во Кина се случува некоја дешавка како 2008 во УСА т.е џиновска фирма за недвижнини и банкарство Evergrande банкротира и по првични информации изгледа нема да има баилоут од владата.

Лично ми дојде многу траги-комично пошто УСА се декларира како капиталистичка земја, а е тежок социјализам(барем за богатите), а кинезиве па испаѓаат најголеми капиталисти барем со овој потег :pos: :pos: :pos:

П.С Ќе видиме што ќе се случи пошто на комунистичката партија уште помалку може да и се верува отколку на нашиве власти
П.С2 Што и да се деси ќе се чуствуваат последици низ цел свет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom