Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.215
Поени од реакции
14.173
Овие што си креираат мемиња на сметка на народот што излегол вчера на протест ќе бидат истите кој ќе пишуваат Refugees welcome за некое време.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
65
Поени од реакции
135
Драга,
,,Гори пи**а ти матер"-рече еден демострант кој ја палеше маската на протестот за присилна вакцинација и ја запеа ,, Едно име имаме, во душата го носи, за тебе живот даваме, о Македонијо".
Новаата легенда тек се јаве, а тек и ќе се јавуваат. Македонија е Вечна веќе, немора веќе да велите ,,Вечна да е Македонија". ПоЗдраВ!
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.057
Поени од реакции
15.279
nikako ne mi e jasno, 40 godini bez sedum dena pominav vo Zelezara,vnatre vo pogon vo 3 smeni,
i sega zemam rezultati od labaratorija-krvna slika sum nemal zelezo koe e 3,o4 a treba da e nad 10.
 

Tyrael

Transhumanist
Член од
21 јуни 2021
Мислења
250
Поени од реакции
573
Драга и покрај пожариве не им доаѓа памет на луѓево. Прееска излегов надвор а еден со кого се разминав фрли пикавец без да го згази убаво да го изгаси. Надвор 50 степени, суви трева и лисја од дрва, дува слабо ветренце, но доволно јако за да го одвлечка до тревата. Го згазиф за секој случај.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.635
Поени од реакции
22.786
Некоја негативна енергија од сабајле, ептен сум во хејтерско расположение. Пцуев неколку доктори на фб од сабајле шо по цел ден се на социјалните мрежи и само паламудаат вакцини ово оно.

Се инатев со еден прилепчанец исто за сосема трета тема, за истиот тој имам пишано тука дека шо и да каже он се обратно излегува. И не попушта и не попушта копиљот а сите му кажуваат дека не е во право. Мајмун еден.

После еден колега нешто ми пишува на чат, многу негови пријатели се вакцинирале и на сите им се нормализирале д димерите и немале инфлуенца.:facepalm::facepalm::facepalm: До вчера мислеше инфлуенца е пад на коефициентот при кладење во живо. Глуп еден му повишив тон и му реков дека утре имам обврски пред работа и не го зимам со кола, нека се снаоѓа. Димер еден од Славонски Брод. :kuracc:

Анчо само успеа да ма насмее со постот за железара, али не е доволно. Ми треба нешто да се деси, да ме дигне. Дроги не користам, за филмови немам желба, а и времето не е од корист се врнежливо тмурно неможе човек ни да излезе некаде да седне. Па и не ми се спие, да преспијам ти ебам гадните периоди. :yid:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.745
Поени од реакции
8.221
Замисли завршиш медицина, се окозиш од учење, избираш свесно одговорна професија, жртвуваш еден куп слободно време... Доаѓа пандемија. Работиш напорно 16 месеци, често и прекувремено. Не можеш да земеш одмор, некогаш немаш време да си ги видиш на раат фамилијата и пријателите и да им посветиш време. Постојано си под стрес, гледаш секакви трагедии и тажни судбини... И на крај баш луѓето на кои не им е гајле за тоа и на никаков начин не се трудат да ти олеснат јавно те нарекуваат „убиец“.

Мислам дека покрај пожарникари треба да увеземе и нешто полицајци од Индија, со оние бамбусовите прачки...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.877
Поени од реакции
22.788
Драга, се можам да сфатам, ама функционирањето на новите заштитни мерки во трговски центар - не можам: ВНАТРЕ, на ЗАТВОРЕНО, можат слободно да си се шетаат и мешаат и вакцинирани и невакцинирани, ама НАДВОР, на тераса, на ОТВОРЕНО е забрането за невакцинираните. o_O Because of the fucking logic!
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.146
Поени од реакции
6.719
ДК,

Вчера протестираше група на луѓе која е една од најглупите групи во општеството во која спаѓаат антиваксери, рамноземјаши, луѓе кои не веруваат во вирусот и пандемијата и тн. Но, пак не се тие најдолниот шлајм во нашето општество. Тоа место е резервирано за твитер куртоните, напредното грајџанство, кое сака да прими заостанати козоебачи од Авганистан кои се заглавени во среден век и немаат никаква врска со модерното општество. Псевдо-интелектуалци кои живеат од паразитирање во невладини организации затоа што не ги бива за ништо друго освен за јадење гомна и продавање морална величина на интернет.

Првиве се необразовани и дезинформирани, кое е оправдувањето за вториве?
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
490
Поени од реакции
1.353
Замисли прогресивец си, имаш 25+ години и уште чекаш 100 денари за кафентзе од мами4ка и тати4ко... Пошто си незапослен и џабалебарош нормално дека ќе глумиш интелектуалец на социјални мрежи и форуми, а уствари си псевдо-интелектуалец, да не кажам амеба. Рамка на профилна на фб е обавезна: "Вакцинирај се, вакцините спасуваат животи", "Trust science, not morons" и најјаката рамка "ВерувајМуНаВенко". Од медиуми и вести исклучително се пратат само BBC и Шител, се надевам дека сите знаеме која е намената на медиумите? или не? Сите останати кои не се согласуваат со мене се глупаци и необразована стока, јас сум прогресивец и интелектуална громада... Докторите кои изгубиле половина младост во учење, а кои за да бидеш прегледан во нормални услови (пред корона) мораше да им однесеш: кока-кола, паскалин и виски, а за операција бараа и по 2000 евра. Докторите кои работеа приватно кои си го зголемија богатството за 3 пати во последната година и пол, нормално од туѓа мака. Докторите кои сите до еден се членови на политичка партија и кои би си го продале сопствениот брат за пари, нормално дека нема да слушаат наредби од луѓе над нив (во овој случај наредби од патронот, знаеме кој е патронот). Нема шанси бе, не се они такви, они мислат за здравјето и доброто на граѓаните, добро знаат некогаш да извадат некоја матка на жена, ама нема везе се случува... Треба да му веруваме на Караџоски кој е на платниот список на Рокфелер фондацијата... Одиме понатаму, за вакцината... Вакцината е толку добра и владата толку се грижи за твоето здравје што со вакцината ти дава 3000 динари или 25 евра заедно со ваучери за шопинг во Ушче... И вакцината произведена од Кина и Русија не е признаена бидејќи не може да се справи со прејакиот вирус, единствено светата нација со плава крв може да произведе вакцина што ќе го победи вирусиштето...

Не ме ни чуди што сме биле 5 века под турци и што не клеца кој стигне последните 100 години, со оглед какви овци и стока живее на ова парче земја... Нема попроста нација.

Ме убеди утицаен твитерашу, готово поверував во се што имаш напишано, верувам сега и дека кинезот земал да јаде љиљак и дека заради тоа ни се дешава сега апокалипсава...

И за крај, еден многу паметен човек кажа: "Да вредеше вакцината толку многу и да помагаше, ќе чинеше цело богатство и не би му била достапна на обичниот човек."
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.558
Поени од реакции
7.516
Треба да одам на моминска. Дали ќе дојдеш ме прашува сестрата на невестата, ајде да ќе дојдам.
Група направија, 10 девојки сме, да сме се договорале што како. И сега очекувам време да кажат и ден и каде ќе одиме. И се случува ова.
  • Невевчето сакало моминска во вила со базен. 6000 ја изнајмиле за во недела.
  • Костими за капење црни исти. Една пиша е добро де сите имаме дома црни купаќи не мора исти. Ама сега не е фер невестата сака исти сите, прашала во сара фешн можат 10 да ни донесат. 1600 купаќите. Пар.
  • За неа посебни бели, изработени со вел, со натпис, со подвезици и не знам што. 50 евра за се тоа ејјјј. За партал.
  • Пошто има базен сакала фламингоси да сме купеле, некои мали душеци барем 4. Тоа во џамбо ти е 900 денари, значи + 3 600 денари за ебени фламингоси.
  • За околу розеви балони со бел вел, направена рамка со нив и плус закачени насекаде низ вилата. Ајде и тоа две иљадарки плус 1000 да дојдат да наместат на лице место зошто ние сакати сме сами да надуеме глупави балони и да ги расшутирам низ тоа вилата да и се плукнам во вилата.
  • Мини пици, стапчиња со овошја, КОКТЕЛИ, значи најмалку 5 алкохолни пијалоци, заедно со комплети за коктели, па цевки, па чадорчиња, чаши со натписи 4000 чисти гарант ќе заминат.
  • Ленти за сите на кои ќе пишувало тим невеста, кои коштаат 50 денари по пар, пак сме сакати и тука не можеме од пазар да купиме една лента скапана од 100 денари и 30 такви да и направам со се свекор и свекрва. еве ти уште 1000 со се пишано, украсено...
  • 3000 денари за професионален сликар.
  • Ја прашале за моминска од нас за сеќавање што да ти остане. ПАААА МОЖЕ ПАНДОРА АЛКА. Колку е 6000?
  • И сигурно нешто имам заборавено, венчиња, цветчиња, курци палци, еве да ставам уште најмалку 2000 за некои ситници и математиката вака доаѓа:
Околу 32 000 треба да се соберат. Поделено на 10 девојки, најмалку 50 евра од девојка. После 6 дена свадба им е. 3 не се сигурни дали ќе дојдат нормално, што значи и до 5 000 ќе стигнеме за една моминска забава која ја организираат другарките, а ја диктира невестата. Ако ти дојдам на моминска со 5 иљадарки дадени, за свадбата во пликот ваучер за психотерапија ќе ти поклонам. Во плик со фламинго.
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.281
Поени од реакции
14.936
Дк,

Затоа ергенска ти е најбоље ствар у светот, ги собираш најблиските ретарди у кафана, пиете жолта ракија и мезите цела вечер, си јадете гомна меѓусебе зашто некој бил дебел, некој ќелав, некој низок некој висок, се ребрате без граници, на увце ти свири раштиман оркестар, на крај делите кој колку има и така пијани ве боли стапот за све, продужувате у некоја дупка со надеж дека некој од вас ќе убоде некоја снајка. Никој нема да убоде никаква снајка затоа што сте отресени од алкохол, на крај завршувате на бурек и јогурт и така фино лепо сте best buds for life.

Никакви фламингоси, стапчиња, коктели ниту купаќи не можат да ја заменат дружбата со своите најдобри јарани. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom