Драга Кајгана (виртуелен дневник)

IssaAk

Novak Djokovic the GOAT
Член од
11 јули 2021
Мислења
243
Поени од реакции
417


Слушаш Продиџи од Енглеска и ја гледаш Руската Армија. Каква смртоносна комбинација нек си Ебе матер... да го рокнам ова сакам на најјакиот звучник што постои, да се тресат ѕидови.

DESTROYYY!!!!!
 
Член од
13 април 2021
Мислења
1.013
Поени од реакции
3.407
Драга,

Толку ми е напорно зборењето на телефон некои денови, што буквално си наоѓам триста други активности да ги правам додека зборам. Посебно кога на другата страна од слушалката се ликови кои разврзуваат цели приказни од по 50 минути за нешто што може да биде срочено во две реченици. Абе толку се унесуваат во тоа зборењето што не ти ни даваат онака една кратка повратна реченица како фидбек да им дадеш. И буквално разговорот се сведува на ''аха да'' и ''епа тоа е тоа'' .... а паралелно си ги наводнуваш цвеќенцата, си правиш пица за вечера, си читкаш низ интернет и то. Најнебитните детали од цел разговор успевам да ги запомнам, а битното да ме утепаш нема да ми текне што е.

Факинг 42 минути и 33 секунди. :sleep:
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
69
Поени од реакции
142
Драги,
Ширете ја позитивата, заедно со тие што ја имаат. Сега кога ми е праксата се дружат со различни луѓе што идат на терапија и кој како ќе го видам -ќе го поздравам.
----НИЕ ШТО СМЕ БАРЕМ МАЛКУ ПОЗИТИВНИ- ЌЕ СИ БИДЕМЕ, НО ИМАТ ЛУЃЕ ШТО НЕ СЕ КАКО НАС И ТИЕ СЕ ЗА ЖАЛЕЊЕ, НЕ ЗАРАДИ НЕКОЈ ШТО ПОЧИНАЛ ТУКУ ЗАРАДИ ШТО НЕМААТ НЕКАКВА ЦЕЛ---
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
251
Поени од реакции
291
When I walk, I walk my line
And I take, I take what's mine
And I ain't so high that I can't fall
And I ain't so low that I can crawl
Life's too short to throw it all away, yeh, ehy
Your love is too high a price to pay, yeh, ehy
When you talk just say you're mine
And I know 'cause I feel that it's true

Right on, keep on.....
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.079
Поени од реакции
15.334
draga, se spremas li za na odmor,ne odi tamu so prazni race,eve ti eden sovet.
Ako odis slucajno Ohrid,Struga da vidis,prvo pomini Bit pazar -Dukandjik ulica i kupi..
kupi i jas sto kupiv deneska SESIRI i da ti pomine odmorot djabe.
taka jas praveve pred edno 20-30 godini,poln bagasnik sesiri i odmor djabe
Sesirite se po cena od 50-60 denari i edni za vip dami 80 denari.
Gi prodavas 150 denari,nekogas i popustas malku ama i togas dobra zarabotka.
Pa so sreka biznisot.
A utre,utre vo mugrite odam na kvantaski da kupam klavcina i toa sekerni,sega se trosat.
 
Член од
1 април 2020
Мислења
117
Поени од реакции
828
Знам како се трча маратон. И се трудам да сум трперлива со себе.

Но како се концентрираш стапка по стапка?

Времето минува, јас сум човек кој сака се' заклучно вчера.

Царува хаос околу мене.

Јеа, ај сии мај праблем рајт деар.
Но не знам како да си помогнам.
 

IssaAk

Novak Djokovic the GOAT
Член од
11 јули 2021
Мислења
243
Поени од реакции
417
Не сме сеуште на дното. Уште тонеме.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
191
Поени од реакции
357
Драга Кејги

Оној кој мисли дека политиката ќе му го среди животот на обичниот човек очигледно нема познавања од историјата на 20 век.
Луѓето сеуште го бараат спасот во моќникот,владетелот,таму некаде,некој,кој не го познаваат лично,а паѓаат на неговите слаткоречиви зборови.

Топло му ги препорачувам на секого документарците на Адам Куртис,да се просветли малку,да осознае колку често политиката има потфрлувано во минатото.

Моќта е во разумот,во тебе...
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.388
Поени од реакции
1.878
ДК отиде црниот дроб.

 
Член од
7 септември 2016
Мислења
11.771
Поени од реакции
19.223
Кајг,
примети?

ice_screenshot_20210723-181629.jpeg ice_screenshot_20210723-182308.jpeg

тоа пуштење фенси брада го прави ептен секси, уште да облече кожно одело, да јавне мотор и да удри едно селфи, уаааууу :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom