Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.338
Поени од реакции
6.257
Сонце пука, карантин нема(барем до 16.00), кафиќите отворени, КОРОНО ИДАМ, ДРЖ СЕ!!!
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.826
Драг неам кај да си казам па ајде тука
Роднини и пријатели нејкам да замарам со вакви глупости зошто нее вреди да ги замарам нив сеа да си казам
Велигден затворено
рамазан отворено
Задушница пак карантин поради неписмени Албанци, наши неписмени Македонци
Народов Врие .....
Ние како Македонци станавме без права во сопствената држава
Не сум мразел никого по национална основа ама сеа Сакам да има војна и да се реши се а и повекто сакаат што иам праено моабет
Рак на држава се Шиптариве и економски и здравствено и не плакккат данок и ред други работи...а ние ги толоерираме до кога до кога врие народор
Господ да ги казни за задушница и Велигден а за Рамазан бајрам отворено и сеа од нив да страдаме
Ке пукне тука се молам само да бидам жив да го дочекам тој ден и да наплатам за сите неправди што сум ги доживеал од нив
Работите државни ни ги земаа здравството они го користат највеке и не плакаат данок ... а ние кути и трпи
До кога ке трпиме ние за други луге
и вмро и сдс Господ да ве казни за ова што му го парвите на народот Арам Да ви е....
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.544
Поени од реакции
21.507
Ова дека денес во Скопје останале само они и уште два тројца го прочитав бар на 100 фејсбук статуси, 50 твитови, па и тука.
Значи не сте само вие два-тројца, без гајле.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.752
Поени од реакции
9.558
Кајганицо драга, барем на тебе да ја стресам цела нервоза, сето разочарување од овој чурук двотарифен народ...ма изрод е боље кажано...:mad:
Слушам на телевизија, народов се јавува во емисија и се препукуваат, плачат, пцујат, демек како за муслиманиве било вака, за христијаните така, па Охриѓаните успаничени дека Скопјанчиштата че им го донеле вирусот, па......тешки бљувотини од човечка покварена уста:mad:
Аман бе луѓе, оти плачете, па имате за одење на гробишта и друг ден ако ви се оди....
Аман бре луѓе, оти им љубоморите на тие што си отишле во своите родни села, во своите викендици..
Аман бре луѓе, па минатата година грчката и бугарската граница беше гужва невидена..демек ке седевте во Скопје ако границите не ни беа отворени.

Како не сфатите дека светов има проблем, дека човештвото има иста судбина, дека сме сите качени на еден ист брод и треба заеднички да мислиме како да излеземе здрави и прави без многу последици од пандемијата!!!???:mad:

Престанете со препукувања, навредувања, говори на омраза, мешање на вери.....сите сме во ист казан и се вариме во него...

Проблемиве нема да ги решиме со молење, ниту со ритуали....отворете ги тоа тиквите и пребарајте си го залутаниот ум, совест, одговорност...доста се занимавате со болеста, зафатете се за како да оздравиме, како оболенава планета да ја вратиме во нормала....а за тоа ни треба заедништво.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Da se cudis, ima eden vo Stajkovci pred kuka vo dvor DENES ej ?... a go poznavam i sum go prasal od kaj bre zemljak
a on mene
- Od Palanka.
a ja nemu.- od koe maalo vo Palanka,jas sum sekoj vtor den nakaj tamu.(na vremeto koga odevme bugarija po roba)
a on mene
-Od Rankovce
a ja nemu- kade vo Rankovce od leva strana na patot ili od desna,gi znam poveketo tamu.
a on mene
-Od German sum.
Zborot mi e site Palancani ne se od Palanka,pa kazi si bre ne se sramuj,e toj od German pazi i denes si e vo Skopje,skopjanec od Stajkovci.
Sto maka go spoterala da ostane kako edinika tuka neznam,dali ima virus ,dali trudna zena,znaci veke cetrvrti sto e tuka vo Skopje.
 
Ф

Флеш

Гостин
Драаа,

За некои деновиве е непогодено,но за мене благослов е .... После боледување,почнав со работа,се насобраа испити,денот целосно ми беше оди на работа,дојди во 11,малку да поиграм со форум,сабајле учи,пак на работа од 3 попладне до вечер и така зачаран круг .... Повтори само .... Овие три дена ми дојдоа да одморам малку и барем да решам сесијава и мирен до септември сум ..... Полека полека,мака е,поубаво да мрдам отколку да стојам и полошо.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Марија Јаневска бе,....
по-generic каурско име не можевте да стајте
 

Kajgana Shop

На врв Bottom