Драга Кајгана (виртуелен дневник)

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Драга Кајгана,
утрово добив една идеја. Го учам кучето команди како седи, лежи, чекај, здраво и сега најново ќе го учам да враќа топчето кога си играме. И уште неколку вакви команди и ќе му сошијам капа како за дипломирање, ќе купам нова долга играчка и ќе ставам панделка и ќе му правам церемонија за дипломирање на кучето. :ROFLMAO: Ми поможи другар со идејава кога утрово ставив стори дека кучето е „на час“ и дека научи колку толку да легни, па ми врати дека сака да присуствува на дипломската, кога ќе заврши дого со формално образование.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Чекал евтина струја да го наполнел мобилниот :(
Цркнете бе луѓе мрави маму ви ебам
Автоматски споено мислење:

Еве го десет сатот,укључем бољер
 
Последно уредено:
Член од
4 јануари 2020
Мислења
476
Поени од реакции
863
Драга, време е за одмор. Да почнам да си ги барам скиите и викендов да бегам на некоја планина, надвор од high-tech, можеби некоја радио станица само two-way communication или нокиа3310 ќе врши работа.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.123
Поени од реакции
15.939
Драга,

Јас ти гарантирам дека 99% од вработениве во државно не знаат што е pdf. Ти им викаш да ви пратам на мејл ко луѓе да се разбериме и да личи на нешто, тие што е тоа pdf, не знам тоа, ај сликај и прати ми на вибер.
И ти ќе штракаш документ по три пати за да се гледа убаво и си викаш упм, да сакаа да поднаучат нешто наместо да се оговара кој со кој се ебел по цел ден, стварно на сите ќе ни беше полесно во државава. Ама виберов го владејат, тоа е тоа препраќање слики од цвеќиња, торти и деца/внучиња, дека фб им стана ептен досаден.
 
Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Верувај ми, и јас нејкам да играм со читови ама едноставно со жениве не може поинаку.
 
Ф

Флеш

Гостин
Драга,ако има брејкинг њуз за Комисија у Румунска ,денеска .... Тоа е оти така требаше .... Отидов


 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.718
Поени од реакции
9.545

Kajgana Shop

На врв Bottom