Драга Кајгана (виртуелен дневник)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Имам идеја за спорот со јазикот со Бугарија.

Значи вака.

Прво, потпишуваме дека не постои македонски јазик.

Второ, правиме референдум.

Трето, игнорираме резултати од референдум.

Четврто - Brad, a be tebe jazikot ke ti dade hrana? Jaizkot ke ti gi nahrani decata? Pocituvanjeto na demokratijata ke ti dade pari? Kjuti sea, ova e za veliko dobro, u 2531 ke vlezeme u EU i ke ima 500 evra plata be bratec

Петто - Во 2531 Србија влага во ЕУ, а со тоа и жителите на Скопје како дел од државата

Шесто - Добиваме 500 евра плата

Седмо - Се жалиме за тоа што имаме 500 евра плата поради тоа што тие во 2531 ќе имаат вредност на сегашни 20 денари

Не знам зошто само негативно гледате на работите...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.239
Поени од реакции
78.861
Замислете ја добивате оваа информација, ама не се однесува на online него на RL. Одеднаш секојдневието ви станува 6000 пати поинтересено.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Сум бил на еден куп свирки ама вакво нешто како вечерва немав видено и чуено. Ист бенд во иста вечер на исто место да ти свири песни од Лени Кравиц, Сарс, Цеца, Здравко Чолиќ и „Ночас сам сањао плавог слона“... Толку ми е збунет мозокот што единствена логична терапија сега ми е да си пуштам Слипнот или нешто слично на слушалки и да си ги дупнам ушите до 4 сабајле.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.090
Поени од реакции
15.952
Фамилијарни рандом собиранки, ручеци, од сега па натаму, па во некоја далечна иднина - не фала! Родендени, ептен дека се мора, строго на хелекс или канабис, чувај си живците и не се замарај.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Чудна работа се мегучоечкиве односи.Има перјоди кога лугето сакаат да се дружат со тебе,жените ти се благонаклонети до толку ко Бред Пит да си.И после како преку ноќ те избегаваат ко да си им силувал некој од фамилија ,а жениве те гледаат со резерва ко пред нив да е Тед Банди!:cautious:Многу работи во животов се мистерија.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Драга Кајгана,

Таман почнав да се опоравувам од најлошиот период во мојот живот од минатата зима, и постабилен и се, на татко ми му најдоа нешто на црниот дроб и дебелото црево, и многу сум исплашен. Пак ми се врати она старото, стануваш и те утепува реалноста, цело време ти се гади, ни имаш апетит ни можеш да спиеш. Утре ќе одиме со резултатите кај докторката, па ќе треба поскоро да закаже колонископија, се надевам и ова ќе биде само еден лош кошмар од кој ќе се разбудиме и ќе помине со среќен крај, ќе бидам најсреќен на свет, ќе плачам од среќа.

Се надевам ќе огрее сонцето за скоро :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Фотографија на Nehat Sabedini.


I sto si mislis sega, AL Kapone deka dosol na poseta vo Skopje po biznis
sto da ti pravam koga ova si go videla samo na filmovite za gansterite
a ne kako mene sekojdnevno vo zivo,nesto polevo se uste bea i pajtonite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom