Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.240
Поени од реакции
14.269
Го гледам Дедо Мраз во шопинг центар, таман да му седнам во скут и да му шепнам на уво дека сакам мир во светот за Нова година, го викнаа обезбедувањето. :(
 
Член од
23 март 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
4.705
Гостиварец, 56 ,службеник у Пошта,си лапнал 30.000 евра проневера .... Ќе го лежи 2 години,сигурно дали и 7 месеци,ако поврзе врски .....

А ние глупи,земи кредит од 50.000 евра и Банката нека ни лежи на гз,едно добро 20/30 години исплата ....

Шо е подобро,биди ко поштаров,оние од Тутунска,Кичеец и даље и лежи до 2 години и имај пари ?! Или да те веслаат за неисплатени рати до 30 години,ма тоа ми е ебен пола живот !

Утре идам со дијаболи и ќе џапам кладилници .... :cool:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
1.908
Поени од реакции
3.328
Добро бе што луѓе се тие што слушаат песни како онаа Dance Monkey? :confused: Ај што песната е неподнослива па и нема куртул од неа. Секој ден додека возам до работа и назад мора да ја начекам по три пати на радио... Мајке ми, ако потрае ова ќе барам отштета ради стрес на работно место...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
3.737
Поени од реакции
3.840
Драга,
Многу од луѓево што сум ги запознал од форумов ме прашале што ми значи никнејмот ...

Anno Domini 2003 . Инсталирам FIFA 2000 и после интрото кога се појавува менито со New Game, Load Game... почнува да свири оваа песна :

Почнува да ме мава некој неочекуван адреналин и останатото е историја.
Љубов на прво слушање :love:
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.566
Поени од реакции
11.402
Ова е со што треба да знаете за вечерва се останато е безначајно,се разбира и young folks шо ја убија од вртење на радио.

Vojko je puka ka Blanka Vlašić
Pošaljem cajku Lidiji Bačić
Pišem cajke jer triba mi novca
Triba mi pizza u graše i biftek u lovca
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2019
Мислења
39
Поени од реакции
114
ДК, до кога ќе се лажат луѓето дека парите не се битни у животот?
И среќа и здравје се купува со нив!
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
10.556
Поени од реакции
8.123
Седиме пред некоја година со еден професор, пиеме и гледаме едни машко и женско се затепаа онака на мајтап. И им вика професоров аааааа кој се кара се тепа :LOL: Па му текна што рече, вика кој се тепа се сака мислев :D Ги мешам вели овие ваквите, како она што е кој кради и лажи и вошки има и на таван спие. Му викам грешка профeсоре. Кој кради - ќе има :icon_lol: 5 минути се смееше како блесав :pos: Уште тогаш се бавеше со политика, во меѓувреме сериозно напредуваше па лапна некоја функција. Почна да кради. И има :cautious:
А јас се враќам отепан од работа :(
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
6.322
Поени од реакции
4.568
Станав негде 11 денеска, јадев и отидов да трчам. Првите 15 мин по шорц и мајца. Следните 45 мин горе гол. Гледам луѓе по јакни и им студи хахахаххх. Отидов дома преспав уште саат и кусур.....која лепота е животов по некад.
 

МИЛЕ КИТИЧ

Пијан бев кога го сменив корисничкото име
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.273
Поени од реакции
2.039
Чале влева узбуџен "стануј бе колку е саатот ќе касниш?"
Абе тато денеска не-"стануј 7 саатот е ја тргам кафе имаш".
Абе тато свети климент-"Одам ја, да не идам пак, ќе ти ѕвонам"
НЕ РАБОТАМ БЕ ПРАЗНИК Е-"ааа епа спиј таман ти е"
Сакам да кажам денеска бурек ќе се лапа за појадок.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
112
Поени од реакции
409
ДК,

За родители и љуѓе над 50 години шо редовно користет ФБ требит да се напрајт дозвола, исто ко за возење.

Им даваш тест фино лепо и гледаш дали личноста е способна и спремна за то патешествие.
Прашања на тестот би биле следните:

1. Отварате ФБ профил. Што правите прво?

а) додавам слики
б) додавам блиски пријатели
в) барам роднини од четиринаесто колено шо ги неам видено од мал/а, соученички од средно, војнички другари и внуки на внука од тетка ми

2. Скролате на вашиот тајмлајн и гледате икона со опис "Споделете за здравје". Што ќе направите ?

а)ќе ја споделам сликата на зид и ќе напишам "амин"
б)ќе го изигнорирам постот
в) ќе ја споделам сликата на зид, ќе напишам "СПОДЕЛУВАМ ЗА ЗДРАВЈЕ" и ќе ја пратам на сите мои пријатели

3. Вашиот син/ќерка постират слика на ФБ. Кој е вашиот следен чекор ?


а) лајкување на сликата
б) лајкување на сликата и оставање на коментар "мајкин/а"
в) лајкување на сликата, оставање комeнтар и споделување на сликата на вашиот зид налик некролог со опис "МОЕТО БОГАТСТВО-МОЕТО СЕ"

4. Гледате политичка објава. Вие :

а) ја игнорирате
б) го одследувате профилот шо ја споделил
в) се трансформирате во политиколог и се расправате 3 дена без престан

5. Вашиот син става слика од дискотека. Која е вашата реакција?

а) му оставате " <3" во коментар
б) само ја лајкувате
в) му пишите во инбокс "добро една слика ќе клајш кај шо не си со чашата в раце????"

Па ако го поминет тестот фино лепо, ако не немат ФБ.
Освен за баби и дедовци - и то ко ќе си честитет родендени.
"НЕКА ТИ Е СРЕЌЕН И ВЕКОВИТ РОДЕНДЕНОТ МАРО, ДА ТИ ДАДЕГОСПОД ЗДРАВЈЕ И УБАВИНИ, СО ДОЛЖНА ПОЧИТ И ИСКРЕНИ МИСЛИ ТВОЈОТ ДРАГ КОЛЕГА ТРАЈЧЕ". Оваа содржина не смејт да се чепкат :ROFLMAO:
 
На врв Bottom