Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.127
Поени од реакции
17.917
Драга види вака

Разбрав дека не биле жените превртливи туку било обратно, мажите го менувале својот став и 3 пати почесто од жените.

Но, причината не била затоа што се жените по одлучни, туку затоа што биле изразено по тврдоглави и по упорни од мажите.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
ДК
надвор од 0 малце оди накај -1 а веќе има паника у нашите редови: што е ова студи денес!!! Па студи ама малце е декември, ни се погоди плусот :)
Сакам да кажам дека многу лесно прифаќаме ненормални работи кога ни одговара...
 
Член од
21 април 2017
Мислења
237
Поени од реакции
703
Драга кајгана,

сабајлево одам за на работа во трамвај. Пред мене седнати татко и син. Синот палав, шо да ти распавам.Галамит, па плачит, се дерит, па го удират татко му по лице со шамари, го кубит за коса..а овај кутриов го галит и му се смејт.

Еднаш одевме со татко ми за Струга по стариот пат со комбе. Тој шоферот возеше со 70 на сат ко да возит компири, па удривме на една дупка и ракава ми летна и случајно го удрив татко ми в лице. Ко ми ја ѕвизна една од нопаку в градинка ме врати, а трето одделение бев тогаш.

И си викам сеа, да беше татко ми по потекло од Дрезден место од Трпејца, можда немаше да јадам ќотек :cautious:
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Драга, ептен се напнувам кога и да чекам на каса во маркет. Ообавезно мора да има некоја накинџурена, испазарила цела количка, касиеркава ѝ куца производ по производ, оваа дреме, блее, касиеркава ѝ кажува колку пари, па тогаш почнува пополека да ги собира производите (во превод: чека касиеркава да ѝ помогне, ноктите да не ѝ се скршат) и нормално не дава пари. Него ги собира така пола саат тоа ќесите, во меѓувреме цела редица се собрала после нејзе, па се мисли дали да искористи поени, па ај не... Врв беше ова денес:
- Ќе искористите поени?
- Колку имам?
- 50 денари.
- Е па колку би била тогаш сметката?
Па израчунај, ваљда можеш минус 50 денари на памет да израчунаш ебате.:tapp:

Плус, логично е кога одиш да прашаш за цена на каса, си поставуваш граница, ако е до толку пари - купувам, ако не - јок.
Ама не. Мора на каса да проверуваат дали е пешкирот 100% памук, па дали ѝ одговара величината, па да беше поевтин малку би го земала... ама и бојава ќе избледи после перење? :cautious:
Ми скисна, се префрлив на друга каса, имаше 5 души пред мене, завршив и гледам на другата каса уште ги држи пешкирите во рака и се мисли дали да ги купи. :tapp::tapp::tapp:

Не знам како така се оперирани од осет бе... Се знае, дур стигнеш на каса си пребројуваш пари, размислуваш дали да искористиш поени, собираш ќесите и готово. :toe:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Драга,

Татко ми чат пат знае да разгледа од поновите слики што сум ги фотнала и си одбира што сака да извади ко фотографија. Имаше неколку дешавки последниов месец, два, па имаше доста фамилијарни слики, си викам ок, еве види што ќе ти се допадне. Се враќа тој после некој саат, носи сликите, и ај погоди кој водеше со најмногу фотки. Папагалот. Цели пет слики со папагалот, де он со него сликан, де папагалот сам. А секогаш, буквално нема поминато еднаш да не си појдам дома, а да не ми рече ми здосади овој да го играм цело време, собери си го кога ќе си одиш и него. А и пилето само трча по него, одамна му е татко ми најдобро другарче, а јас сум втор избор, а се почесто и на игнор. Јас сум крива што ги сликам, више и тоа нема да го правам. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Извинете што сам ќе се цитирам, ама ова е најдобрата вест што било кога ќе ја прочитате :cuc:

Кој вели дека смената на името ни донесе само негативности?

Аааа!!!


Нема подобро од ова!

Значи го читам, одам на страната да видам дали е легитимна или е фејк страна што шири дезинформации и уште не ми се верува.


Maкедонија од 30.мај до 7.јуни ќе биде домаќин на СП во фудбал на непризнаени земји

Каков ебан наслов.

Над.Ре.Ал.Но.

И ова е вистина

Аууу :cuc: :vozbud: :pos:

Еве ги екипите што ќе настапвуаат

Прегледај го приврзокот 224188


И тоа пази го ова!!

Требало да се игра во Somaliland, но се откажале поради тоа што...неам појма прв пат слуишам за ова.

После тоа, Kernow се понудиле, но на крај рекле дека најотепана и нај не-земја од сите овие е ЦЕБЕПХА МАКЕДОНИЈА

Аууу каква ебана вест еј, денот ми го направи ова :pos:

Актуелни шампиони се Karpatilja :D

Чисто онака да ги видите сите домаќини на првенствово до сега :)

Прегледај го приврзокот 224189

Три вештачки земји што не постојат... и Абказија исто :icon_lol:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
ДК
не знам дали знаеш, ама кога ќе пробам да ја отворам твојата страна и ќе затекнам "server error", се осеќам како машко кога не ми се јавува на телефон....
 
Ф

Флеш

Гостин
Драга,

Читам нешо овие од конкуренција,Фемина Форум се курчат нешо .... Ај среди си ги момичињата .....

Првут – како да се ослободите од досадните „снегулки“ во косата?



 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Драга,
Во главна конкуренција за „Најбанален настан на годината“ и претендент за освојување на прво место:
Избрани најдобрите македонски инфлуенсери
Извадок од текстот:
Инаку, сите наградени се воедно првите членови на influenceragency.mk.
Или во превод „Сам себе го наградувал“, „Браво мајкино, шо си ми паметно и убаво“ и сл.
Битно они си се забављале :toe:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.316
Поени од реакции
6.179
Ме фаќа криза кога ќе видам нема кајгана, ми иде да фанам да се префрлам на фемина форум.
Во такви моменти на криза само се потсеќам што би му рекол големиот @Stefan-kobe на рандом член што му ги поти јајцата.
"Издржи, да тиибам мајката".
Ми поминуе-Не се зачленуам.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
ДК
Треба некој да им објасни дека IQ и mindset се тотално различни работи. IQ - то е фискна работа и засега нема начин да се промени па дали веруваш или не е тотално промашено прашање. Од друга страна growth vs fixed mindset си е океј ако веќе така го поставиш прашањето.

IQ - то е на некој начин само потенцијал меѓутоа за било каков успех е потребно многу повеќе тука е уствари дебата за фиксен наспроти развоен менталитет.

Особа што верува во себе и константно се надградува со голема веројатност ќе успее многу повеќе во животот без разлика што има некој IQ поен помалку(нормално се мисли на просечна интелегенција)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom