Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
23 август 2010
Мислења
29.150
Поени од реакции
64.042
Добро утро на сите освен на еден комарец кој од непознати причини се појави на 8 ноември баш кога почна врнежливиот период и кога температурите се намалија. СЕ ДА МУ ЕБАМ
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.283
Поени од реакции
8.107
Постојат садистички говна околу нас. Врие од нив, го загадуваат воздухот и не се дише. Додека бев сам, беа најголеми душегрижници како сум требал да најдам било каква девојка за муабет да имам со кого да правам бла бла.
Утре искачам со најјаката пичка во Скопје и сеа, била многу млада, несериозна, кур се тресе. Уствари, вакви говна можеш само културно да ги игнорираш и да ги измочаш, крв им ебам дволична. Затоа им се и распаѓаат браковите, пошто се говна и се од глава им се удира. Говно е говно, макар и убедено дека е човек.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
3.663
Поени од реакции
11.248
Драга,

На луѓево стварно никако не можеш да им погодиш, т.е што и да правиш, ретко од кој можеш да добиеш само амин и честитка без дополнително јадење гомна.
Пример, се мажиш. И не се замараш со фешти, пошто нејќеш да се замараш. Ставаш една фотка на фб, колку да не треба на сите поединечно да им раскажуваш.
Имаш одма коментари да не си трудна, пола се ебано изненадени иако ти си во врска и живеете заедно со години, а пола се ебано разочарани зашто не биле обавестени предвреме и им е повредено егото пошто знаеш и оваа работа треба да се врти околу нив.
Не можам ни асално да се нервирам пошто мене лично ми е гајле за луѓе што им е гајле за мене, другите ми се небитни. Али ипак не ми е јасно како некој може да мисли дека треба да е центар на пажња надвор од тој круг. Самобендисаност, себичност, тотално нереална самовредност, не знам, сакам да мислам дека глумат лудило, а не дека ги имаат овие особини на куп собрано.
Секогаш имам јадено трици дека политиката и државата не ни ја бива, народот дека не е толку крив, али не, ова ѓубре од народ не е ни гостопримлив, нити културен, се обратно е, завидлив, огорчен од сам себе и се наоколу.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
6.240
Поени од реакции
3.672
Драга, ова Нетфликс стана како Драгана Миркович, само на квантитет тера, песна за песна на ДМ Сат, и тие само серија за серија.

Тоа што имаш пари не значи дека мора да шунд продукција да тераш.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
1.852
Поени од реакции
2.419
Зошто бе правите први родендени на деца со 500 поканети.
Зошто бе кога половина од нив не сакате да ви дојдат, а другата половина не сакаат да ви дојдат.
Зошто бе толку пластика и пуста желба за покажување и докажување.

Три зошто и многу повеќе ненапишани, а поврзани со дволичноста, мизијата, љубомората, зависта и останати негативни карактеристики сплотени длабоко во луѓето.

И се тоа за еден роденден кој не би требало да биде ништо поважен ниту од наредните 5 или 50.

Ама... кој да му каже...
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
5.782
Поени од реакции
7.953
На лудоста и нема крај...
Наставничка од скопско основно училиште тргувала со човечки органи и откопувала гробови
Наставничка по географија од едно скопско основно училиште самата во полиција се пријавила дека препродава органи, дека откопува гробови и дека преработува месо од починати во ќебапи.
Ваква службена белешка надлежниот полициски службеник од единицата за имотни деликти и малолетничка деликвенција поднел во полициската станица во Чаир на 22ри, минатиот месец.
Во службената белешка до која Press24 стигна преку свои извори во полицијата стои дека истиот ден, околу 10 часот наутро во полициската станица во Чаир дошла жена, чиј идентитет нема да го откриеме, но и е познат на редакцијата и почнала да зборува нелогични работи.
„Од моја страна беше прашана за што сака да разговара при што истата појасни дека работи како наставник по географија и дека сака да појасни дека истата потекнува од индијанско племе од Невада и дека како мала е донесена од нејзиниот сегашен татко кој е човеколик мајмун и заедно со директорот на училиштето во кое што работи, кој исто така е човеколики мајмун се занимаваат со разни кривични дела (продавање на органи, откопување на мртви од гробишта и преработка на месото во ќебапчиња, организирање на атентати по нарачка и прикривање на лица кои се водат умрени а сеиви, за што наведе пример дека Тоше Проески го кријат во училиштето каде го претставуваат како ... и работи како наставник по физичко.“ стои меѓу другото во записникот.
По ова, полицискиот службеник ја прашал наставничката која има близу 50 години дали е при здрава свест и дали има проблеми со здравјето по што таа појаснила дека Нема никакви проблеми со здравјето.

По ова, надлежниот полициски службеник констатирал дека таа не пријавува кривични дела од неговата област на имотни деликти, го повикал сменоводителот и му го препуштил случајот.

И целата приказна ќе изгледаше неверојатна, ако нашиот извор не ни ја доставеше и службената белешка за овој разговор.Каков епилог имал овој случај немаме се уште информација, па не можеме да потврдиме дали споменатата наставничка навистина е вклучена во образовниот процес и доколку е, какво знаење им пренесува на децата.

Од друга страна, ваквите случаи само покажуваат дека не е лесна ниту работата на полицијата, која мора да се справува и со вакви случаи.
Квалитетот на животот во Северната Територија.
Има ли некаква инспекција што им прави психолошка проверка на професорите?
Ееееј деца се во контакт со вакви петарди, особено во возраст кога не баш знаат рационално да одделуваат фејк од точни информации и се сеуште како сунѓер и прибираат се од околината, што е најтрагично нема генерација која немала некој ваков швркнат во главата за наставник/професор.
Во 2019та имало рамноземјаши, не да има, со вакви ќе почнат танцови да играат во школскиот двор за да заврни и сонцето бог ќе го мислат.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.339
Поени од реакции
70.831
tfw you will never listen to песни на стар Тоше кој ќе си ги прави за свој мерак и најверојатно би биле нешто во Кешовски Дилански стил

1573304484942.png

(ок, добро, можеби не би ни правел песни, си има кажано дека сака со опера да се замара, а можеби не би ни правел музика, ама оставете ме да си сонувам)
 
На врв Bottom