Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.752
Поени од реакции
9.558
:pos::pos::pos::pos::pos:читам на друг форум тема за мал пенис:pos::pos::pos::pos::pos:..ах жени жениииииии:lolzz:..абе треба да пробате како е со мал а како е со голем, па после да зборите:lolzz:па еден куп страни испишани....:lolzz:
 
Ф

Флеш

Гостин
Ги гледам девојчињана на нетов као Станојковска,Михајловска,Тахири,Лоба и даље се у престава убаи поштени момички ...Аме искам да ги питам ...Колку шугар деди ги плаќа да бидат поштени ?! Станојковска го фатила Пеце, едно 15 години разлика,богаташ ....Аделина Тахири .... Со 20 години остана бремена од адвокатот на Мијалков ....Мартина Михајловска,охридски газдата на еден од популарните хотели.... Лоба ,иста прича .... Грубовиќ,иста прича .... Шугар дедис за поштене даме у Македонија .... То даме ....Добра реклама .... Боки Тредичи ви избега .... :coffee:
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Очигледно стареам па време е за некаков хејт од моја страна додуша не е хејт ама малце имам нејасноти во врска со младинава,па и не само со младинава туку и овие шо се веќе матори(или луѓе блиску до 30,веќе 30,или над 30.)Општо генерално нека биде ќе почнеме од најмладите па ќе вииме до кај ќе догураме.
Ситуацијата е следна почнувајќи од крцкалчињата:Не разбирам зошто не се фокусирани на спортски активности?Како може по цел ден да се виси по кладилница,кафиња,и скролање на глупи сториња(у последен период се актуелни сликањето на здраствени книшки за да следи прашањето еј брат шо се дешава,добар си као у стил му е гајле на некого за вас)нема везе.Зошто не ги сменат жив:Dотните навики,рутини,зошто не се насочат кон некој спортски живот,активност,било што наместо едно те исто,дали всушност самиот град,и неговиот ''теснец'' наметнуват стратешка форма на бермудкси триаголник со безидејност.Има еден интересен концепт кој е гуран,и повеќе ми наликува на чипирање може ќе мислите во моментов дека забегувам од темата,и зошто првично сум почнал да зборувам ама приметете се прави нова зграда за 2-3 месеци е готова додека да трепнете,веќе имате гостиварски таблички(мала шала) што не е далеку од реалноста,И се отвара Адмирал,Сенатор,Винер,Зегин,Еурофарм,Кам како и да е,идете 200 метри подоле има нова зграда во нејзе Адмирал,Сенатор,Винер,Зегин,Еурофарм,Кам идете пак истата ситуација.Некако исфабрикувано делува целава ситуација,и исфорсирана(се извинувам)ама така мириса.Е сеа да се навратиме на крцкалчињата,целиот амбиент очигледно го налага следното што и немора да значи бидејќи чим за нешто зборувам,и сум свесен за истото,сум спротивно од даденото кое го ''критикувам'' но самите објекти немат магнетно дејство,поле,па од таа гледна точка вие сте главен уредник.Се разбираме?Тешко.Се мачите ве чуствувам.
Зошто ниеден млад човек,не проба да го штракне копчето за акција,наместо lazy ass all day long.Како на пример се будите некое утро и се велите знаете што од денеска ќе почнам да се бавам со фрлање ѓуле,и ќе таргетирам да станам Ренди Барнс.Незнам како би се пробудила таа желба,или страст,за да станете фрлач на ѓуле но сепак животот е чуден,и претерано магичен.Има изобилство на спортови на работи кој може да ги правите,има претерано голем избор навистина верувајте ми.Може да се бавите со трчање,пливање,велосипедизам,пинг понг(иако ова не го сфаќам озбилно :D поздрав пичко),планинарење,имате под категори може да се качувате на карпи,може да возите кајак,намерно ги истакнувам овие спортови наместо кошарка,фудбал и тн,да не главам со бројење на спортови,ама може и на некој ќе му дадам идеја да почне да се бави со некој спорт :pos:(Па можеби и за 5-6 години од сега некој ќе ми пише порака Ватомир благодарам ми го спаси животот,откако го прочитав твојот пост ги ококорив(отворив-за оние што незнаат што е ококорив) очите,и почнав да се бавам со фрлање на копје денеска е денот кога одам на олимпијада,па сакав токму тебе да ти се заблагодарам бидејќи на некој начин ми го спаси животот,и ти должам и повеќе од кафе.Бидејќи ја сум скромен човек,само ќе му посакам успеси,а кафето да го зачува за некое путе(или за оние што повторно незнаат-ПИЧКА) по нашки.Дечки почнете да мрдате бидејќи е добро за вас.
Идеме постара генерација на човечиња.
Во подоцните години малку е тешко некој да се измени,и да почне да делува.
Ама имам еден тазе пример(и) кој укажува на тоа како не треба.
Поминува еден со кој порано чат-пат искачав човеков од секогаш си имал габаритна форма,да не речам дебел,еден период и почна теретана,но со оглед на фактот дека тоа си бара тренинзи,континуитет,и вежбање наместо јадење кифлички и сарма за слава се откажа.Го немав видено некоја година,две не ги бројам ама има време,и го гледам и изледаше како каучот од Backroom Casting Couch(некој ќе мисли дека намерно одбирам скокотливи наслови за опишување) но човеков буквално изледаше како гарнитура во ге од Кристина Дамил(Се надевам дека ќе ми дадат попуст за моево рекламирање пошо сум бољи од Драган Вучиќ)толкава лоша човечка форма немав видено буквално салото му прелетуваше насегде изгледаше како кит Страшно.
Втор пример тазе мајка,млада мајка,пред некоја година изгледаше како пакет Чоколадни производи од Европа денес изгледа застрашувачки знам се јавуват компликаци при текот на бременоста,пореметувања и тн,со мојот таканаречен другар кит може заедно да запливат во водите на дојранското езеро,Но згора на се и да пушиш цигари додека ја клацкаш количката на бебето крајно невкусно.
Малку е тешко да убедиш постара генерација да мрда бидејќи тој веќе е оформен,неговата мрзеливост е во прв план,распалување скара секој викенд е неговата пасија наместо Кајак на диви води,за да тој започне со активност му е потребно рестартирање,потребно прочистување,одобрување од неговата девојка,жена,партнер,како и да е,реакци од пријателите,како на пример ќе ве викнат овој викенд во Гостилница Мерак(Повторно промоција Драган вучиќ hold my beer) да свиткате некоја вешалица со по некое пивце,и вие ќе речете Не,ќе одам да трчам.

Што може да заклучиме,да одвојиме,да препознаеме,како да се промениме,да се осврнеме на спортскиот живот,макар и по ''малкуцка'',ама да има секвенца,да има акција,движење.Дали да го усерам овој веќе усран пост со Џо роган,кое не е мотивирачко видео,ама е мотивирачко на некој начин.Дали и воопшто ни се потребни мотивирачки видеа,или самиот живот по себе треба да ни биде доволна мотивација.Навистина незнам но да го укашкаме овој глуп пост со ова видео
и бонусот кој денеска го најдов :pos:
Имам уште да зборувам но за жал затварам тука.
Дами и господа ја сум whatto ви посакувам пријатен остаток од вечерта,и како секогаш Чувајте се.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.305
Поени од реакции
7.284
Како може да има македонци кои го подржуваат денешново владеење на овие сегашниве кои ги направија македонците курди на балканот.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.130
рага, вчера конечно се запознав со Гркињата со која се допишувавме на Фејсбук одамна. Ме фасцинираше нејзиниот позитивен дух и насмејаност, нешто што кај денешниот човек ретко можеш да го најдеш. Уште повеке ме фасцинира нејзината слободоумност и она во што никогаш не се сомневам, а тоа е дека сите сме исти и дека без врска бил проблемот со името и дека тоа е глупава работа што сме го смениле, само заради нечии интереси. А најмногу, најискрено ме израдува фактот кога ми кажа дека ги знае на памет некои изворни македонски песни и дека почнала да ги слуша само поради нејзината омилена пејачка и кога ми испеа дел од "Џипси меџик" од Влатко Стефановски, додека зборувавме за проблемите на нашите општества. Штета што сите не се вакви, но барем има надеж за промени. И да, пошто оваа средба беше на неутрален терен, едвај ја чекам нашата следна средба во Солун или Скопје.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
А да стаам ја Ве-Де 40, роцангла, шака чварки и чаша расолница со книгата што ја читам на фотографија на инстаграм?

Па уште се праи интелектуалка, Парфем од Зискинд „леле колку тешка книга за сфаќање“.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.956
Поени од реакции
35.492

Ова срање се дешава навистина да знаете.

Колега од работа млад момак, русин, тука некаде моја генерација 27-28 год почна да се гледа со колешка наше девојче од Македонија, се запознаа на работа и двајцата. Почнаа и врска пред некој месец, и за неполни 10тина дена ги повикаа у канцеларија да ги предупредат дека врска помеѓу двајца вработени не било дозволено поради можен пад на продуктивноста во работата. :facepalm:

Кои сте бе вие семето ваше фашистичко да се мешате во приватни ствари на луѓето? Се знае зошто идеш на работа .. јас го работам твоето срање, ти ми даваш пари за тоа. Толку, крај прича. Се дрзнале таму да кажуваат кој со кој да се ебе и шо да прави надвор од работното време.
Нормално да беа двајца педери ќе ги прогласеа за employees of the month, нишо чудно и слика да закачеа на некој ѕид како си гукат.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.423
Поени од реакции
9.318
Пред неколку дена, 10 мин пред да си одиме дома од работа одам јас до вц, чистачката собира ѓубре и во ходник гледам корпа и во неа чашата на една колешка и тоа здрава права чиста. И и велам на чистачкава врати и ја на биро сигурно и има паднато нема шанса да ја фрлила секој ден со години кафе пие од неа. И оваа зеде ја изми и ја врати. Сега пред 10 мин доаѓа друга колешка кај мене и се зазборевме за колку луѓе не напуштиле за кратко време, пошто двајца колеги ни починаа за 4 месеци и ми вика абе кај едниот починат се случуваат многу чудни работи језа ме фаќа. И ајде кажи и викам што се случува. И почна. Пред многу години колешка купила сет исти чаши и една чаша му подарила на тој колегата што е сега починат. Откако починал таа од жал не можела да ја гледа веќе чашата и ја фрлила во ѓубре и си заминала дома. Кога следниот ден си дошла на работа..... И ми вика аууу се ежам само кога ќе ми текне. Замисли чашата вратена на биро кај него?!! Еве ако не веруваш 4 колешки виделе дека чашата пак таму. Има нешто ми вели ај сега после ова кажи дека нема ништо. Има дефинитивно, нема друго објаснување за случкава.

Живот...Некогаш романи пишува, некогаш црн хумор.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
ДК
не ја разбирам потребата на жените за се и сешто да се доверуваат на другарките. Ќе ја погледне мажот од лево (дека преку такво му е од кој знае што на работа) одма и врти на другарката да се пожали...
Ги слушам како споделуваат интимни работи, лични проблеми...Па да сум маж и да знам дека жена ми раскажува лични проблеми и ситуации ќе и го скинам вратот.
Па кога раскажува што се дешава меѓу четири ѕида, што останува за доверлив муабет од пријател?
Некогаш стварно ми се лоши од женскиот род...
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Убав и бил животот.
И мене ќе ми биде убав, да има татко ми приватен бизнис, па да го шетам светот, да носам брендирана облека и да јадам во скапи ресторани без притоа да не го мрднам и запотам газот и заработувам сама, да спијам до пладне, некои се навикнати на луксуз, во животот потешко од лажици не кренале.
Ама не се жалам и со ова што го имам, убаво ми е и задоволна сум.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.429
Поени од реакции
19.598
Што е сфест?
Душа не постои.
Што е смисла на живот,што е живот?
Сфе е могуќе.... а и ништо не е.
Природа,природна... а чудна.Вештачка.
Људи.
Они се смееф,плачеф у исто време.
Деј гет холи ен хорни ин сејм тајм.Виделе сте ги.
Што е сфе, Има ли крај?
Прашачник е најбољи одговор.

Драа
Лирикс муабет, живот е лирикс
: )
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.816
Поени од реакции
10.957
ДК

Уште eдна работа од списокот тргнав. Работев на омилениот филмски серијал од детството (па и ден денес), fucking Терминатор! Вечер ќе идам да го гледам иако не очекувам ништо посебно, се знае дека после првите два, се друго е безвезе, али кога почнав со работа ваму, само се молев некогаш да имам шанса да работам на некое продолжение од Терминатор. Бидна работава 4 години подоцна, можам да мењам работа сега, целта е остварена :roker:

terminator-2-smile.jpg
 
Ф

Флеш

Гостин
Шфркнати се Мериве,жими сфе ...

Најаки емисии праат ....

Да напраиш тематика,дали си таткото и уше детето го покажуваат ко предмет,абе забегани џонери се. Ти не си татко на детето и почнуваат ко будала .... :pos:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom