Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
1 март 2010
Мислења
5.476
Поени од реакции
8.398
Почитувани супермаркет менаџерчиња,

ниту сум господин, ниту ми е потребно вашите напатени касиерки да ми посакуваат убав ден, ниту пак на некого некогаш му дошло до вашата визија и мисија.

Срдечен поздрав.
 
Член од
26 август 2019
Мислења
90
Поени од реакции
159
Радо би го отспала денешниот ден, ама имам работа која не ме прашува дали мене ми се спие или не, а згора на тоа и љубопитни очи кои се интересираат како сеа така нивниот другар се преселил кај помлада девојка од него, 15г помлада еј, многу е, она е дете, он е возрасен, па ај ќе одиме малку да ја студираме. За таквите моменти спремив 4 вида закуски, 1 торта од неколку вида чоколади, даска со сирење и пршута, мезенце за со друштванце, неколку вида вино и пиво, голема кристална ваза со еквадорска есперанса роза, дури викнав за прв пат и жена да ми исчисти зошто не бев во можност, ајмо да видиме екипо, дали имате нешто да кажете по прашање врската на вашиот другар со 15г помлада девојка. Се нервирам бидејќи не сум таа која е виновна за многу работи кои ми ги наметнувате и си ставате тема на разговор кога А не е присутен. Ѕидовите имаат уши мили мои, се се знае ;)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.960
Поени од реакции
71.827
Bra4e ova dogovoreno e sve, imeto na grcite, istorijata na bugarite i uste himnata da ja smenime mora i ke dobieme dogodina datum znam ova sfe po charshijata se zbori, ja da ti kazham ova ke ni bide novata himna taka da si znaes da ne ispadne posle ne sum ti kazhal

 

МИЛЕ КИТИЧ

Пијан бев кога го сменив корисничкото име
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.273
Поени од реакции
2.039
Денеска ја продадов првата кола што си ја купив во животот. Малце така жал ми падна, особено кога преку ауксот дечкото си пушти музика од Аца Лукас и тестираше колку е гласно. Сиромашката 4 години слушаше рок и техно сеа ќе ечи "моје сузе падају нагоре".
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.539
Поени од реакции
33.448
„Баба ја има возено само до пазар“ и бабата е со спортски дух, па затоа колата со 200 коња. :Д
Ене за некој месец ќе дојде 2020 година, а некои мислат дека се` уште пали таа фора и ја употребуваат за полесно да ја продадат и редно е да смислат нешто ново пример „Програмер ја има возено само до работа и назад“ :D
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.566
Поени од реакции
11.402
Секогаш кога одам надвор од Скопје гледам графити на кој пишува ВМРО или СДСМ,и сега наместо да имате на таблата пример име на село вие имате шкртаници Вмро,или наместо да имате некој тип на инфо одронување на патот,внимавајте на патот,лизгав коловоз и тн,има име на политичка партија со оглед на фактот дека Вмро е многу побројно во однос на шкртаници од сегашниве властодршци,мојот глас гордо и достоинствено ќе го дадам за Вмро вооедно сакам да ја искористам приликата да му се заблагодарам на човекот кој ги уништувал знаците по патиштата се во име на партијата.

КРВ ДА СЕРЕТЕ ПЛЕМЕТО ДА ВИ ГО ЕБАМ ДЕГЕНЕРИЧКО.
 
Член од
8 септември 2019
Мислења
39
Поени од реакции
114
Не ми е јасно како може некој да се пали на песните на Некст Тајм, т.е. срцепарајучите преработки.
И не знам како не сфаќате дека Некст Тајм се на страната на Хорхе, а онаа Тодевска на Зајко кои од овие влечат пари за некои ситни срања као патриотски песни, а плавушава испушта делови од химна.

Нашиве такозвани пејачи и гзолижачи немаат муда да кажат "не" на Хорхе и Зајко за пуста пара додека светските ѕвезди како Тејлор Свифт и Ријана јавно го плукаат Трамп.
Ајт.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
2.737
Поени од реакции
2.090
...утро, како и секое утро, викендашко...јбг..:rolleyes:
:eek:-овој мојов на кревет пред телевизор:coffee:
:pipi:-Јас со крпата врака и бришам прашина пред телевизор, екранот и го гледам овој мојов намргоџенко како криви врат ко ној и мрда лево десно да не пропушти некоја сцена..

:mad: - овој мојов...Е ај де, сега ли најде да ми пафташ пред нос..(фрчи низ нос)
:shok2:- Јас..аууу, бре што че пропуштил, па како ги гледаш бе овие...лелеллееее. па овие се тепале ..аууу, крвишта се направиле...( гледа насилство на некој фајт клуб, појма немам кој канал) брррррррр..
:zloo:- Овој мојов...Ти ма гледаш ли колку публика има, види ја арената само, види дека има и жени што навиваат...врска немаш од животот..да знаеш само дека има луѓе кои едвај ја чекаат оваа борба, знаеш ли колку е карта???:mad:

:гик:-Јас...де, де....ебате публиката ретардирана, дошле гладијатори да гледаат....и..(фрлам поглед кон борбата и што ќе видам)...уффффффф..па овие бе коски си кршат:vozbud:...какви ли будали можат ова да го гледаат???

:pistoldz:- Овој мојов....Будали гледаат, да, на тие што жената им дошла веќе преку глава....

:kafence:
И така ДК, нешто ме зачеша носот, па си велам оти сум таква неарна во мозокот, сега најдов во викенд да чистам наместо да си се одморам, па и јас сум си душичка нели...а и овој мојов нешто ми заличи на оние лавовине што ги пуштаа во арена да ги кркаат робовите....си се замислив мене таму....брррррррр...


што е сигурно, сигурно си, да си седам на форумов и да си пијам раат кафе, да малтретирам некој друг, оти бан коски не крши....кко беше она, седи си мадро да не носиш модро:toe:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.960
Поени од реакции
71.827
Ццц, не ми се верува до каде дојде државава еј. Ццц, значи ниту еден интелектуалец да не се донесе за пречек на Нова Година.
Што е тоа Дино Мерлин бе чоече, па земете нешто за интелигентни луѓе публика, значи немој да ме јебеш со ова шундов не' уништивте.
Па земи нешто Моцарт нека настапи, Бетовен нека настапи... ете го Лав Толстој и Фјодор Достоевски исто нека испеат некоја песна... шо кур е ова бе, Дино Мерлин, мислам хаос човече го отупевте народов наместо интелектуално да се образува мислам хаос чоече.

Ја да сум Шилегов сеа одма ја повлекувам идејава, и на место на Дино Мерлин организирам масовно читање на Сартр и Волтер а парите ќе ги донирам за веганите жирафи од Нигерија. Значи хаос чоече, све очајни одлуки, го затупеа народот, све ова е само panem et circences бе Џони... то е....
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.900
Поени од реакции
5.638


Да не се повтори и заборави кој пукаше во деца додека играат кошарка а кој не уби ни еден цивил иако имаше секакво право на тоа затоа што бил нападнат.

Вечна слава на Ванчо Јосифовски.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
3.718
Поени од реакции
11.437
Драга,

Како бе не им скурчи да ставаат уште слики од свадба иако им била пред ебан месец дена?
Како?!
Никого не го заболе, аман, чувајте си фолдер svadba2019 до фолдерот со рецепти кои никогаш нема да ги направите во живот и не замарајте.
 
На врв Bottom