Драга Кајгана (виртуелен дневник)

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
869
Поени од реакции
3.145
Долг период сум опседнат со себеси. Не можам да престанам да мислам на нешто друго. Не можам да размислувам за книги, за музика, за филмови, за политика, за јазици. За ништо што некогаш ме интересираше. Тоа не е од нарцисоидност, колку од себе омраза. Не можам повеќе да се гледам себеси. Прегорен сум од животот.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.361
Поени од реакции
72.450
Утре т.е. денеска (четврток) започнува ЕП во Одбојка.

Игра и репрезетнацијата на Македонија.

После долги години на солидни успеси против просечни екипи, и после долги години хајп секое лето во медиумиве, "македонската фаланга" успеа да се пласира на еден голем одбојкарски настан.

Реално самото учество на првенствово е огромен успех за нас, а резултатите треба да бидат во втор план.

На првенството ќе одиграме 5 меча во групната фаза, а ќе има преноси на МТВ.

Ако немате попаметна работа не би било лошо да гледате, заслужија дечките каква таква поддршка, па макар и од нас - луѓе што не се најголемите одбојкарски експерти.

Првиот меч започнува од 17:30, а играме со Финска.


Тамам после работа да си дојдете и да гледате одбојка :D

(или уште бољи ако сте незапослени можете да си гледате и други утакмици од ЕП, ќе има солиден број на преноси)

*овој пост не е платен од страна на МТВ
 

Наќо Скопски

Lancia Delta HF integrale
Член од
3 април 2017
Мислења
4.941
Поени од реакции
9.226
Кога би се затворил Институтот за јавно здравје,едноставно да не постои таква дно од установа тоа би преставувало еден голем чекор напред за државава
Дијаметрално спротивно,Институтот за хистологија и ембриологија треба да добие награда за најдобра институција на сите времиња од кога постои државава.Да се прашувам јас и кога би можел,на сите вработени таму би им доделил месечни примања исти како на медицинските работници во една Шведска или Германија.
 
Член од
26 август 2019
Мислења
90
Поени од реакции
160
Зошто си ме спуштил бре штрку безобразен во малана земја во срцето на Балканот? Јас сум морско дете (кое дете човече имам 33) и мене душата ми е крај море и трпеза со маслиново масло, морски плодови и многу црвени сочни патлиџани. Еден ден ќе се пензионирам на ова парче земја!
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.655
Поени од реакции
2.782
Имам колега, тежок алкохоличар, сабајлево дојде мотка пијан и ги пцуеше сите бидејќи му ја враќаа работата која не беше убаво завршена. Највеќе ја вреѓаше колешката која му ги враќаше најмногу, за после еден саат (ваљда се отрезнил малку) и пријде и и каже: "Кај си бе Буци, те немам видено цел ден." :pos:
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
19.903
Поени од реакции
48.722
Еве веќе некое време секоја вечер пред легнување ја пуштам песнава неколку пати на рипит... One hit wonder од 80'те, добра ноќ Кајги :smirce:
Two years later, сеуште на рипит :smirce:
 
Член од
8 септември 2019
Мислења
39
Поени од реакции
114
Драга, денес погледите ни се сретнаа.
Јас ја погледнав и она мене. И одма се сетив на моментот кога таа направи облик на компир со рацете наместо срце и кажа "МакедоУнија".
Драга, ја видов Дунавка Трифуновска. :facepalm:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.236
Поени од реакции
169.416
Член од
15 август 2019
Мислења
41
Поени од реакции
7
Драга кајг,
Кој стигна во аптека се вработи, една на пример од памет си вади триста измислици и ми кажува некои стручни поими како демек ќе ме збуни за да купам нешто за замена за тоа што го барам, а тие го немаат.
 
Член од
16 октомври 2016
Мислења
30
Поени од реакции
29
Драга,

Ве чекаме сите на собиранка на Пиволенд со Shorty, bebush, Serpico, ПараноиК и Magde.

Поздрав,
G@dHateUsAll
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
954
Поени од реакции
6.640
Драа

Сабајле га помрдна тепих у дневну за неколко сантима на едну страну,папагал полуде, измрда,скакаше по кафез.Којзнае што си помисли дека се десило, четфрта димензија,мрда се простор и време,интерстелар,отфара се портал ту анадр дименшн.Папагалски мозак. После тој пет минута здрвен глеаше накуде теписон, хипнотизиран такф фчудоневиден. Какф збор е фчудоневиден... до недоглед хаха
Чаки... мноо си гу сакам :X3:
Џенцко е, несе празни јаја чатпат.
Нимфа моја најубава!!!
F19D02F5-F9AC-466E-87FD-2E803C5EA82D.jpeg
 
На врв Bottom