Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.650
Поени од реакции
8.978
Кеј,

Уште 12 години.Секогаш зборував дека треба некој да биде мангуп и да се жртвува за иднината на сите.Не се сметам за препаметен или попаметен од сите пред мене, ама само се молам да имам сила да издржам до крај зошто луѓето и емоциите ме ебеле, ме ебат и ќе ме ебат.Реков дека таа е последната каде што ќе згрешам и ќе дадам се.Од сега одиме резервирано со кур болење.Long live the yellow queen
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
563
Поени од реакции
496
ДК
Што да и пишам веќе незнам цел фонт на зборови и букви го потрошив, а од неа ни трага ни глас
Да не го има сменато телефонотo_O
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
233
Поени од реакции
932
Д. К

Помина тоа време кога Utopia беше наивна глупачка која верува на сите.
Еби им мамето и ќе бидеш раат.
И најсмешно е што мислат дека им веруваш.
Мавнете ми се.
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.570
Поени од реакции
2.368
Сваќаш во колку важна земја живееш кога ке запознаеш велосипедисти од Полска, Холандија, Германија и те фаќа жал кога ке ти текне дека идиотите од политичари ке ја уништат еден ден...
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.356
Поени од реакции
12.820
moram ova sega da go pisam,koj ke ceka do utre
Zet mi , posle 40g. zivot i 17g. vo brak i tatko na dve deca,bez nieden den staz denes otide prv den na rabota?
(pa dobro bre ljudi jeli to moguce)
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
834
Поени од реакции
2.755
И понатаму да се дружам со токсични фаци и да очекувам дека ќе се чувствувам убаво. 28 години, толку прочитани книги и никогаш не научив и не научив. Треба да решам некои работи со себе, за себе. Секој пат си го повторувам ова, ама никогаш да направам радикален чекор и да не бидам толку нежен. И патетичен. Сѐ мора да е трагично и вечно, каков глупав словенски патос.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
10.352
Поени од реакции
15.335
Не заборавај утре започнува новото правило на Фејсбук каде ќе можат да ги користат твоите фотографии. Не заборавајте денес Рок !!! Може да се користи во судски случаи во парница против вас. Сè што сте објавиле станува јавно од денес Дури и пораки што се избришани или фотографиите што не се дозволени.
Не чини ништо за едноставнo копија и пастe.
Канал 13 Вести зборуваше за промената во политиката за приватност на Фејсбук.
Јас не му дозволувам на Фејсбук или на кои било субјекти поврзани со Фејсбук дозвола да ги користат моите слики, информации, пораки или објави, како oд минато, така и во иднина. Со оваа изјава, објавувам нa Фејсбук строго забрането е да се откриваат, копираат, дистрибуираат или преземаат какви било други активности против мене врз основа на овој профил или неговата содржина.
Содржината на овој профил е приватна и доверлива информација.
Прекршувањето на приватноста може да се казни со закон (UCC 1-308- 1 1 308-103 и Римскиот статут.
ЗАБЕЛЕШКА: Фејсбук сега е јавен субјект. Сите членови мора да објават ваква белешка како оваа. Доколку сакате, можете да ја копирате и залепите оваа верзија.
Ако не објавите изјава барем еднаш тоа ќе биде премолчено
и дозволува користење на вашите фотографии, како и информациите содржани во ажурирањата за статусот на профилот.

Копирајте, ставете и дишете
 
На врв Bottom