Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Acid, 2 март 2015.

 1. Red John

  Red John natural born hater

  Член од:
  30 мај 2009
  Мислења:
  8.892
  Допаѓања:
  20.630
  Fashionably late.
   
 2. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  2.076
  Допаѓања:
  1.270
  Влегаш со другарите во кола, сите по фармерка, блуза, елече, наочара, стокмени и тргаш накај парк за да фатиш некој дел од убавото викенд сонце. Тој што седи на сувозачко нели стандард одговорен за музика, пушта музика од телефон, и се вртат познатите стихови на Реља Попович или Буба Корели или Маја Берович или кој и да е: ОТКРИЧУ ТИ ТАЈНУ, МАЛУ КАКО ЛАЈНУ !!!
  Прво си викам, ај бе нема шанси, лошо слушнав. Завршува песната, и баш ги прашувам дали стварно тоа беа зборовите? -Да бе брат.
  Ете што треба да знаете за музиката што 90% од младите ја слушаат денешно време.
   
  На AceCaleb, Stefan-kobe, Joe Dalton и уште 20 други им се допаѓа ова.
 3. Saladin

  Saladin

  Член од:
  5 февруари 2007
  Мислења:
  9.889
  Допаѓања:
  10.310
  "I wanna f-woop, woop woop, but I'm broken hearted
  Cr-cr-cry but I like to party
  T-t-touch but I got nobody
  Here on my own
  I wanna f-woop, woop woop, but I'm broken hearted
  Cr-cr-cry since the day we parted
  T-t-touch but I got nobody
  So I do it solo"

  "Huh, I'm Kendall Jenner
  I got a vagina, I’m gonna explore that right now (woo, woo)
  Holy shit, I got a vagina (uh), I'm gonna learn
  I’m gonna understand the inner workings of a woman"

  Доџи на морски гребен,
  таму ќу да те једном
  Тамо ќу да те једном
  Драгана пољубим ја.
   
  На Oleksandr, Darklady, Scirea и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. blue ladybug

  blue ladybug Фанг ловер

  Член од:
  5 февруари 2013
  Мислења:
  5.141
  Допаѓања:
  11.767
  Кеј, како си?
  Ја само да се јавам дека уште мрдам.

  Поздрав:backa:
   
  На Stefan-kobe, парва, DracevoTheCity и уште 8 други им се допаѓа ова.
 5. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.681
  Допаѓања:
  3.863
  Влааш,
  Уплаќаш,
  Излеваш,
  Нека трчаат .....

  Животен циклус на вечен оптимист ....:coffee:
   
  На Stefan-kobe, Del Boy, stratUs и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  18.144
  Допаѓања:
  41.256
  Маестро Влатко Стефановски :smirce:

  20190313_170503.png
   
  На AceCaleb, Stefan-kobe, Joe Dalton и уште 7 други им се допаѓа ова.
 7. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.941
  Допаѓања:
  7.021
  Денес ми се испосра гулаб на Рекорд доволно за наредни 5 животи, мислам дека чаша вода фрли некој накај мене. Си викам ај среќа значи. Сеа ми се јавува колега и ме прашува дали на работа случајно заборавил / изгубил уплатено лото ливче. У тој момент сфатив дека мојот Атман е во длабока корелација со Универзумот и тој ми испраќа суптилни сигнали дека ме очекува големо богатство. Уште ливчето да го најдам.
   
  На Stefan-kobe, teneke, Joe Dalton и уште 14 други им се допаѓа ова.
 8. whatto

  whatto

  Член од:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  2.308
  Допаѓања:
  9.477
  Ме прати да и купам овошје.Малце да каснела душата и сакала,15 минути подоцна

  [​IMG]
   
  На Stefan-kobe, Joe Dalton, zee German и уште 14 други им се допаѓа ова.
 9. bucio

  bucio Урбан индијанец.

  Член од:
  8 јули 2008
  Мислења:
  15.597
  Допаѓања:
  7.100
  Не можам попот да го споделам на фејсбук, сериозно се друго можи попот не можи, еве го дали ќе можи овде не знам.

  И да не верува човек во заговори вика:
  Упс!!!
  Се случи некаква грешка. Работиме на тоа да ја поправиме што е можно побрзо.


   
 10. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  75.947
  Допаѓања:
  155.811


  non chiedi liberta
   
  На Vori и Sky* им се допаѓа ова.
 11. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.681
  Допаѓања:
  3.863
  Ел Шарави .....:LOL:

   
 12. GoD.HateUSaLL

  GoD.HateUSaLL Фар акрос д диштанс

  Член од:
  30 март 2008
  Мислења:
  8.264
  Допаѓања:
  8.213
  кај сте бе пеери :D
   
  На Natural-girl, Cassaro, whatto и уште 2 други им се допаѓа ова.
 13. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  6.880
  Допаѓања:
  13.895
  Кеј, социјалниот живот ми е сјебан во последните 2 месеци на скоро нула. Ако не се некои колеги на работа да размениме пар зборови колку што ми е вокабуларот на германски, си ебало мамето.

  Уствари шо зборувам, го пијам четвртото пиво сам пред пц во 01:33 и слушам ципеле од Андреана Цекич. :facepalm:

  Ама заразна песна бе, а и текстот онака погодува само ритамот можеле да го направат малце побавен за да долови сериозност.

  Дошло је времее време да кажем збогоом ... :pijani::pijani::pijani::pijani:

   
  На Stefan-kobe, Riken, k0k014 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 14. Trolejbus

  Trolejbus

  Член од:
  17 јануари 2019
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  266
  Ако мобилнава телефонија на Телекабел им е како интернетот тогаш избегнувајте разговори во живо, ама затоа за преснимани муабети и закачени на торент па после да ги сименте се топ...(по можност да има повеќе сеедери за истиот разговор)
   
  На whatto и Ilumious им се допаѓа ова.
 15. Mark Renton

  Mark Renton I live by the tune, I die by the book

  Член од:
  12 ноември 2009
  Мислења:
  4.834
  Допаѓања:
  3.829
  Утре имам интервју за работа во 12:00. Изгледа ме избрале да ги влечам четвртфиналните двојки за ЛШ. Како и да е, како и секој ден кога не сум го заварил доволно добро денот, ноќта ми е посветена на егзистенционални кризи и завршвање со овој свет. Се надевам дека ќе заспијам и нема да бидам утре зомби. Аа вакви биле кризите а? Којзнај какви кризи ми поминале без да сетам. Штабот за справување со кризи, вечерава е затворен. Време е за тешка артилерија и од ќесето за алтани ги изваде слушалките. God save the pirates and my crappy soul!

  P.S. Заборавив да напоменам дека сум мафијаш
   
  На Васил МКД, Krstev, Nino Manchester и уште 7 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: