Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.642
Поени од реакции
13.092
"I wanna f-woop, woop woop, but I'm broken hearted
Cr-cr-cry but I like to party
T-t-touch but I got nobody
Here on my own
I wanna f-woop, woop woop, but I'm broken hearted
Cr-cr-cry since the day we parted
T-t-touch but I got nobody
So I do it solo"

"Huh, I'm Kendall Jenner
I got a vagina, I’m gonna explore that right now (woo, woo)
Holy shit, I got a vagina (uh), I'm gonna learn
I’m gonna understand the inner workings of a woman"

Доџи на морски гребен,
таму ќу да те једном
Тамо ќу да те једном
Драгана пољубим ја.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.914
Денес ми се испосра гулаб на Рекорд доволно за наредни 5 животи, мислам дека чаша вода фрли некој накај мене. Си викам ај среќа значи. Сеа ми се јавува колега и ме прашува дали на работа случајно заборавил / изгубил уплатено лото ливче. У тој момент сфатив дека мојот Атман е во длабока корелација со Универзумот и тој ми испраќа суптилни сигнали дека ме очекува големо богатство. Уште ливчето да го најдам.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Не можам попот да го споделам на фејсбук, сериозно се друго можи попот не можи, еве го дали ќе можи овде не знам.

И да не верува човек во заговори вика:
Упс!!!
Се случи некаква грешка. Работиме на тоа да ја поправиме што е можно побрзо.


 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

non chiedi liberta
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.932
Поени од реакции
35.292
Кеј, социјалниот живот ми е сјебан во последните 2 месеци на скоро нула. Ако не се некои колеги на работа да размениме пар зборови колку што ми е вокабуларот на германски, си ебало мамето.

Уствари шо зборувам, го пијам четвртото пиво сам пред пц во 01:33 и слушам ципеле од Андреана Цекич. :facepalm:

Ама заразна песна бе, а и текстот онака погодува само ритамот можеле да го направат малце побавен за да долови сериозност.

Дошло је времее време да кажем збогоом ... :pijani::pijani::pijani::pijani:

 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Ако мобилнава телефонија на Телекабел им е како интернетот тогаш избегнувајте разговори во живо, ама затоа за преснимани муабети и закачени на торент па после да ги сименте се топ...(по можност да има повеќе сеедери за истиот разговор)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Утре имам интервју за работа во 12:00. Изгледа ме избрале да ги влечам четвртфиналните двојки за ЛШ. Како и да е, како и секој ден кога не сум го заварил доволно добро денот, ноќта ми е посветена на егзистенционални кризи и завршвање со овој свет. Се надевам дека ќе заспијам и нема да бидам утре зомби. Аа вакви биле кризите а? Којзнај какви кризи ми поминале без да сетам. Штабот за справување со кризи, вечерава е затворен. Време е за тешка артилерија и од ќесето за алтани ги изваде слушалките. God save the pirates and my crappy soul!

P.S. Заборавив да напоменам дека сум мафијаш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom