Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
16 декември 2013
Мислења
1.184
Поени од реакции
1.112
Од каде да почнам?

НЕ МОЖАМ да разберам родители да не ги вакцинираат своите деца заради ретардирани работи кои ги прочитале на рандом фб групи дека вакцините давале аутизам и којзнае ти што. Колку треба да ви е празна главата за да веруваш во вакви работи и БЕЗ никаква грижа да си ги шеташ децата на јавни места кај што има луѓе кои можеш да ги заразиш?

Епа драги мои, така доаѓаме до моментот што јас (вакциниран во 1994 година и во 2000 година) пред 8 па до пред 4 дена наеднаш се здобив со температура до 39 која што не паѓаше, со главоболки, болки во стомак, морав да пијам секакви видови апчиња незнаејќи што ми стана наеднаш, супи, чаеви, цедени сокови, секоја вечер да се будам во 20 пати во бунило, за на крај пред 4 дена во ден недела да станам рано наутро и да видам дека на целото лице и врат сум исфрлан и наеднаш се ми стана јасно. Не знам од каде имам фатено морбили, не сум бил околу мали деца или во амбуланти последниве месец дена, ама е сигурно од овие јавни места како City Mall, маркети итн.

Сега сум на боледување веќе недела и кусур, изолиран сум од СИТЕ за да не ги заразам, не можам мојата фамилија да ги гушнам и да ги поздравам, не можам роднините, не можам со никој да се видам, не можам девојка ми ни да ја видам ни да ја гушнам ниту да ја бакнам, затоа што мене лично ми е страв и шубе не дај боже на некој да му го префрлам ова. Па знаете ли како се осеќам сега , ради вас? Ради тоа што глумите лудило бидејќи детете ќе ви добиело аутизам преку вакцина ?? Што ова морам уште недели сам да седам во карантин, за целиот осип да ми помине?? Дали знаете вие КОЛКУ душата ме боли што морам да сум вака изолиран?? Полн сум со нервоза, лутина, тага.

Само ради "научници" т.е слепци wannabee родителчиња ко вас што за жал ви е дозволено да се репродуцирате. Епа кратко и јасно кажано, мамицата у пичка да ви ја ебам ретардирана на ваквите родители кои глумат лудило и одат против НОРМИ И ПРАВИЛА И СОВЕТИ УСТАНОВЕНИ ОД ДОКТОРИ СО РЕНОМЕ НИЗ ЦЕЛ ЕБЕН СВЕТ.

Извинете за овој vent , малку барем да ми олесни на душата :) Бидете и останете здрави.
 
Последно уредено:

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403


Draga Kajgana, slika koga Skopje imase momci
Letoto 1963 godina slikani se madjarmaalci vo rekata Vardar Vo pozadina e starata skopska klanica.

Na slikata od levo na desno se : Gece-komita, Riste-strkot, Gorgi-sugare, Zdravko-bocka, Branko-čuturot, Ace-čaparot,klečat Boško na Risto bratmu, Ljupčo-stavričot i bratmu Mičo-mičica, i Velko...........aj sega moze na site rebrata da im gi izbojs, zdrav zivot, zdrava hrana,kriska leb svinska mast i crven piper ili kriska leb i seker poprskano so voda, pa potoa velosiped do Saraj i Matka,pa potoa peski do grad na korzo ili na stadion za Vardar, pa sportuvanje-fudbal-topka sekoj den tuka do Vardar,(pa letanje zmaevi i golubi,) pa trcanje po cicko pusti letki, a denes...a denes kajgano se so taksi do vrata, sendvic od 7,sport na masa vo kladionica a igranje samo na stol pred komjuter i rezultat PIVSKI STOMACI i iskriveni kicmi i mrza-nepodviznost. A ti kako si so kilaza,zemi trcaj malku.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
На ФБ ми се појавија слики од некоја студентска забава и изледа некои под студентска забава подразбираат дека е забава за 30+ ергени ( ликови кои школо завршија пред 100 години) и по некој/а 19 год студент/ка. Мене вакви забави ми беа интересни во прва и втора година на факултет на 20 години, ама на 30+ бе. :confused:

Подобро да се вика Ергенска забава. :D :pos:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
И "крофните од хром" се најадоа леб и ги поскапеле крофните.Нормално,многу јасно,
кога направивте мит од најобични крофни со најефтин крем кои ви се вкусни само затоа што ги јадете тазе пошто работат цела ноќ,што друго може да се очекува.Ех бе Северџани пуштени на најјако,пак пишувајте статуси на социјалните мрежи за крофни од гаража,абе дајбоже 50 ден да ви ги направат.
10 па 12,па 15 и сега 20 ден.
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Добро ме потсети ФорцаМиланот погоре.

Идеш од работа сте се договориле помлади знаеш лабаво упознавање на некое лајт место, да се дружат помладите може ќе се раџа љубав некоја голема и све тоа нели. Стигаш, и се нацртале господа сениор со вас, заробени у младоста, очајни пошто нивното време прошло, али битно да се тука нели, можда ќе им се вратат годините.

Ако станам ваков за 20 години, I give you the right to kill me.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.507
Поени од реакции
1.722
Кајга Драгана,

Стално ти се враќам коа ќе почне некое комплицирано срање да ми се дешава за да се присетам коа бев прва средно пред 13 години и коа се регистрирав првпат овде.
Многу работи се сменија во овие 13 години - ама еве една од константните ми е враќањето тука, барем еднаш во годината да си искенкам дека нешо ми се дешава, ама не знам баш шо.

Како и да е, животниве раскрсници се поопасни од кружен тек во Тетово. Да имаше негде да купиш една книга How to adult 101 мислам дека многу маки ќе ми се скратеа.

Биди ми поздравена кајгано, одам да испијам три литри кисела вода (it's my newly developed guilty pleasure).
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
- Добар ден.
- Добар ден, повелете.
- Пижами машки имате?
- Да да, секако, еве види ги овие (ти вади 19 модели тетката у Стружанка).

И ти си разгледуваш едно 10тина минути, еден модел, друг па демек новогодишни и на крај се одлучуваш за рандом модел.

- Еве, овие ќе ги земам.
- Супер, да ти кажам право син ми ги има истите, многу добро се покажаа.

АБЕЕЕ ЗОШТО ДА СЕ ЛАЖЕМЕ ДЕКА И СИН ТИ ГИ ИМА ИСТИЕ!?!?!?!? Најочајна лага, додека на второ место е "супер ти стои, маж ми истата кошула ја зема, ти ги истакнува очите" аааабееее аааајдееее....
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992

Ние битно им даовме на селџуците да градат Бурџ калифа у скопски Аеродром....вака на мирно, а тек да задрма ко шо знае.
Сега сељандурата шо го покраде Бучим ќе го искористи моментов да се пофали дека стаа повеќе железо у касарните со кои го обѕида Скопје за да не им се деси ова.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Так јо Кај,
последниот испит го турнав, сега дури в лето!
Многу се нервирам и ме секира ова шо уште немам резултати за стипендијава.. незнам шо можам да си дозволам, што не.
Барем да имаше инфо кога одприлика би имало резултати .. вака секој ден трошам саат проверувајќи мејл и сите можни страници каде што би имало рњзултати.Се надевам премногу пошо луѓе шо не ја заслужуваа ја земаа. Вај нот ме.
Стискај палци кајчо.. или стискај жолчки.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дете од шест месеци починало од морбили, аналфабети едни, ова е тој колективен имунитет за кој ви се збори кога ќе треснете „jas re6avam dali ke se vakciniraM“ и за кој ама баш и не решавате вие ни тука ни во Германија ни во Америка. Не е целта вие дали ќе фатите морбили или дали ќе умрете од нив (дај боже уствари ама ај друг муабет тоа), мора да мислите и на заедницата. Дебили со два реда школо ти глумат епидемиолози и патолози, сешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom