Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Драга,

Кога би можела би им оставила на домашните да ми го планираат животот, и онака они при секоја прилика ми контраат и ми објаснуваат како треба да правам. Не знам зашто сметаат дека ми се мисли на битните работи демек во животот кога мене окупација деновиве ми беше да го научам папагалот да кажува прити бој. :D
И последната сезона од The wire додуша. Али тоа е веќе битна работа во животот. :D
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
I am peacocking и сите мислат дека сум одлепил, уствари не го правам тоа како во гугловата дефиниција. Туку дека ме боли курот во буквална смисла на зборот што мислат за мене, па ги прекршувам сите норми и прифатливи термини за гардероба и стилско однесување :icon_lol:.

И немој бре најевтините плочки за кампот во Крани мислам стварно кажаво до знаење има да одберите од поскапите и поубавите...


 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Драга,

Треба под хитно да се спроведуваат забрзани курсеви за таа невероватна техника наречена разминување.
Значи кога по тесен тротоар одат друштво од 2-3ца наредени еден до друг, од еден правец, и само еден човек од другиот правец, легендата вели дека другариве ќе си останат другари и ако сменат формација и место еден до друг одат еден позади друг, за да не мора другиов пешак да оди по треви, калови, прашини, да оди по улица...

Еднаш едни кокошки ќе ми извадеа око со чадори зошто момите мора да идат една до друга !
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Стоп за фамилијарните ручеци и бруталноста која што ја носат на празници.Зел ми се докажува дека Југославија била подобро место за живеење зошто било побезбедно и имало работа за сите и сите имале се.И денес имаш се пријателе ако сакаш и ако си желен да се жртвуваш за да успееш.А тоа што сите сакаат да имаат одма се , тоа е веќе друг муабет.Инстантно станав од ручек недојаден.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.130
21 век, 2018 година, во време кога интернет можеш да имаш и во Сахара, и на Хималаи, и на Антарктикот и било која вукојебина на светов, во бирото за вработување втор ден НЕМА интернет. Don't worry Africa here come Macedonia
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ме потсети Бојан со постот, секојдневна ситуација на стазана на кеј ако возиш точак и нормално, треба да се разминеш со багра друштво излезени 10 души да возат, скраја да е да се трансформираат во колона еден зад друг и да се разминете како луѓе, оди ти во тревата, остај ги нив. Исто и ако имаш лепотан со женска му, најчесто лепотанов е на точак, малата негова на ролери и фала богу после километар и здосадува па се фаќа за седиштето од точакот и така се влечат еден до друг од крај до в крај и го блокираат цел проток. Влечете се до утре ама ако видите некој доаѓа од спротива, можеш 15 секунди да поролаш позади него.

Џабе и авиони евтини, џабе и безвизен режим, џабе и апсолвентски екскурзии, џабе и факултети за сите, кога самиот нема да сакаш да попримиш култура на однесување и општествени норми.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.429
Поени од реакции
19.598
Драа

Ја не сам мноо по благо, за ракија и вино сам заинтересиран :icon_mrgr: Али прееска начека готови палачинке што ги напраила моето ми лејди нусе hhh Напраи си ги сс нутелу,ситно сецкано киви и рендана кора од помаранџу. Алеееј ама е јак укус,маџисн,шпонг’лајз,дивајн,осом :D звучу како онија педерчиња што користиф љигави американизми, ју ноу варај мииин хахаха
Киви е најпсајходелик овошје,однадвор мислиш е млад компир што пецка како праску, а унутра е елиен вортекс сс клустери и небуле,милкивеј кур да еде.
Ја сфрши у боксерке од палачинке, киду да се истуширам и пресоблечу
Шќаоооо :ROFLMAO:
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Живеам опасно. Палам цигара во кривина.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
После сите срања што ми се издешаваа зимата, очекував барем фудбалот да ми ја разубави пролетва. Вечерва срамна елиминација во Европа, следи дерби во недела, а во понеделник имам термин за работна виза. Фали уште пораз во дербито и да ме одбијат за виза, па слободно можам да земам еден конопац и да се обесам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Лелеј каква ми ја вратија колата од сервис, како да ја фрлиле во базен со уље и да ја извадиле :pos: ќе им ја однесеш чиста, средена, ти кажуваат алтернатор (?!) требало да се смени и ти ја враќаат како да си нарачал прскање со уље. Па и воланот каков беше :facepalm: Не ми е за нечистотијата, ете се пере во моментов, ниту па за тоа што бришев околу воланот пола саат само за да може да ја однесам до перална ама зошто побогу не се пази хигиената никаде во државава? Стави ракавици или па извади ги, препаркирај ја, работи. Аууу страшно :mad:
 
Член од
28 јуни 2013
Мислења
316
Поени од реакции
1.940
Драга Кајги,

Еве гледам некое видео од девојчиња од Неготино шо се степале у дворот на едно од двете основни школи што ги имаме во градот.
И така малку и јас ококорив очи на насилството, а сум најмалку компетентна за тоа. Сите сме се тепале у основно, некои помалку некои повеќе. Јас бев од овие вторите и некако таа клетва ме гони се уште во животот.

И не знам што да кажам за ситуцијата. Особено дека има едно момче во видеото во позадина кај шо вика де ма ти прекини да не завртам еден шамар, така некако.

Ако кажам 'море да ве зашамарам јас сите вас лигуши' не бива, јас излегувам насилникот. А сигурно за машко се имат степано, не е дека за некоа книга ќе се степат оти не и ја вратила ваа едната на другата.

Ми иде само да кажам едно. Луѓе се тепат во две ситуации.
Едната е кога трпението им е на работ и не можат никако да остварат успешна комуникација.
Другата е кога не можат да ги пронајдат соодветните зборови.

Не ме мразите за ова што ќе го кажам следно, но сосема фунционира.
Читајте книги девојчиња. Таму има зборови, кои изговорени на вистинското место во вистинско време, може да остават поголем белег од сите боксови на светот.
Зборови кои во детскиот ум никогаш нема да престанат да ѕвонат во позадина. Оти такви се детските умови.
Ништо не забораваат, нажалост.

По мене си знам.
 
Ф

Флеш

Гостин
Че го палат Фејсбукон изглеа.Денеска не сакам да сум у фацата на Цукенберг.У жежок оган,прашања те опалуваат ....Овие денови забава е да се гледа ова. Тед Круз мадафака праеше на Цуки.Го гМечеше ....:uzi:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom