Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.164
Роуан Аткинсон и Сер Елтон Џон, 10 пати на repeat, и сеуште се смеам со солзи...must watch, го владеат хуморот енглезиве :LOL:

Гримасите кои ги прави Елтон :pos:

 
Последно уредено:

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610

The sweetest voice in the universe.

Ubao da si pominete i First we pray.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Од минатата недела во глава ми е католички Божиќ и Христос се роди и си викам еј бе Велигден е и немој да не се изглупирам и да кажам вака. :ROFLMAO:
Сабајле на жена ми и викам Хрисотс се роди. Добро ај барем не е на некој друг. :icon_lol:
Ептен изгубен, сабајле не знаев ни која четка за заби е моја, зелена или сина беше моја? :unsure: Којзнае каде ми летна паметот.
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.789
Поени од реакции
6.992
FB_IMG_1523180587583.jpg

Е, кога ќе се извади "најкул" извадокот од овој цитат има друга смисла, ама, во целина не е антирелигиозен.

Денеска сонував дека сум бил во Маврово. Маврово бил развиен град, современ. Никогаш во стварноста не сум бил во Маврово. Но, во сонот сум се претворил во куче со свест на човек и сум им ѕвонел на моите со денови и не ми кревале. :гик:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.253
Македонија ин а натшел.

upload_2018-4-8_18-32-53.png


Има сајт.

Сајтот еднаш годишно само треба да вика "Да" а цело време "Не"

Денеска треба да вика "Да"

Арно ама.......'А бе шо ќе се замарам за еден ден не мора" :D[DOUBLEPOST=1523205327][/DOUBLEPOST]ха, и нормално, Македонија ин а натшел.

Праиш пост у темава....наместо да видиш дали некој пред тебе постирал нешто...си пишуваш сам и после глеаш дека Даниво пред тебе напраило нешто слично.... пошто "А бе што ќе се замарам ќе глеам постови" :D
 

Attachments

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе Христијани се правите (генерализирам не ме цитирајте јас не, јас не) а гледам по сториња на Велигден испоседнати по кафани, кафичи, отидени во Сити Мол каде што знаете дека вработените со петиции се за секој можен празник, и тоа скратено работно време за празникот од петни жили го вадат и морате и на Велигден да се трапосате на кафе. Кај луѓето се на работа наместо да си се дома со фамилиите, мора ли и вие да идете, да им цедите енергија ако ништо друго? До толку ли е проблем барем еден ден дома да се остане или низ маало да се прошета, со точак да се отиде некаде?

Не сум верник ама на Божиќ и Велигден никаде не одам чисто од принцип, нема потреба некој што му се погодила паричката што се вика да работи дента, бонус да се замара со мене, има и други денови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom