Драга Кајгана (виртуелен дневник)

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
ДК

Од една страна добро што добиле храброст од друга страна кој к*р чекале 30+ години.

П.С Ако не друго барем се смени свеста дека ако ќутиш и трпиш ќе те куроплескаат.

П.С2 :pos:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Дојде време повеќе да се ценам себе си и да направам промена на подобро во животов!:smirce:
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Каде е животот што го ветија ... или ова е како во времето на Бугарија чекај ги нив со цвеќиња како спасители од српското робство и видовме какви спасители испадна
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
Дека нешто ќе се смени нема али еве да им дадеме една година со нивен буџет скроен и плус со локална власт во нивни раце да видиме дали ќе тргне напред работата.

Не знам зошто некој очекува преку ноќ да се подобрат работите. Јас лично сум песимист дека воопшто би се подобриле работите и во следните 50 години али па да очекуваш некој да среди срања што се случуваат веќе 20+ години за два месеци е ептен детско резонирање.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Драга,

Прееска дур си работев, мајка ми гледаше телевизија. Имаше некоја емисија, збори некој психолог нешто. Психологов, жена во средни години, почна да зборува дека жениве што имале проблем со зачнување, бременост, ин витро, уствари биле казнети зашто во претходен живот имале оставено деца, што било огромен грев, па днк така ги казнувала во овој живот. Муабетов, самоуверено до даска.
Добро, она не е нормална што не е нормална. И дале и диплома, наместо дијагноза, ни тие не биле нормални. Али зашто да мора народов уште повеќе да го затупуваме со вакви трици, јавно кажани? Зар не се доволни турскиве серии, Вучиќ со тие неписмените, ѕвездиве на гранд и што ли уште прикажуваат на телевизија бе? Фалат и вакви идиоти, со религиозни догми од среден век?

Јас би им скратила секаква привилегија на религиозни затуцани фаци, пример. Не почитуваш наука и мислиш дека господ ја измислил струјата, сечи им интернет, телефон, фрижидер, машина за перење, се по список. Остај ги со тркалото и огнот, доста е.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Ова недела спаѓа во периодот кога газдата ќе ти го собери сите пари за кирија и сметки а времето е срање за да можиш да преживуваш со фотосинтеза :(
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
оди:pistoldz:пукајсе бре...не ги разбирам некој..начукал накај 70 години и многу одамна 45 години стаж и се уште оди да работи на истото место (поточно само оди) има ли некоја во државава
инспекција за овие ГОВЕДА.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom