Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Acid, 2 март 2015.

1. Sungerot Bob

Sungerot Bob Живеј го животот

Член од:
    7 август 2012
    Мислења:
    30.539
    Допаѓања:
    35.808
    Драга Кајгана,
    Во животот од никој не треба да бараш услуга. Подобро одери се од пари од што ќе платиш или воопшто ништо не прави, отколку да бараш бесплатна услуга која низ нос ќе ти ја извадат.

2. burn84

burn84 Говорете Македонски

Член од:
    4 февруари 2006
    Мислења:
    6.459
    Допаѓања:
    1.395
    Драга кајгана, и ја сум имал 20 и сум бил арогантен, затоа ги разбирам новиве идиотштини што пикаат глава кај шо не им е место со надеж дека ако одбранат некоја форумџика ќе добијат пичка...али нема да добијат.

3. Ставрогин

Ставрогин

Член од:
    19 март 2011
    Мислења:
    16.116
    Допаѓања:
    33.439
    Со вакви генијални постови од најстарите членови не е чудно зошто форумот бил мега успешен од почетокот и зошто сите тажат по старите добри времиња.

На KembaW, Löwe, Solaire of Astora и уште 2 други им се допаѓа ова.
  4. BilboBaggins

BilboBaggins

Член од:
    1 март 2010
    Мислења:
    3.859
    Допаѓања:
    5.433
    In a world full of Kays, be an Apollonia.

На Џонтра Волта му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kazioX

kazioX Примерен форумџија

Член од:
    28 април 2011
    Мислења:
    2.602
    Допаѓања:
    6.783
    Еден предлог до Министерството за образование и наука, ако може да почнат и на факултет да ни пуштаат туторијали од индијци со лош англиски изговор, оти пола предмети на без нив неположени ќе ми останеа. Да не си го губиме времето за џабе само и дома накнадно да гледаме видеа.

П.С. Ако некој знае дали низ Скопје во некоја продавница за миленичиња можам да најдам еж како милениче и отприлика колкава е цената, нека ме контактира.

На KembaW, shumecha.tableta, sparkle и уште 3 други им се допаѓа ова.
  6. Solaire of Astora

Solaire of Astora

Член од:
    30 јули 2014
    Мислења:
    1.773
    Допаѓања:
    3.324
    Глуп си.

7. Кеплер

Кеплер

Член од:
    14 јануари 2015
    Мислења:
    3.466
    Допаѓања:
    3.769
    Мора Add Block Plus да се инсталира и на телефон, лавов ме осветли многу кога го отворив форумот од телефон :D навикнат на рекламата од Телекабел помислив сум ја грешил страната :)

На KembaW, Mikja, shumecha.tableta и уште 3 други им се допаѓа ова.
  8. мкд владе

мкд владе Гостин

Член од:
    21 ноември 2009
    Мислења:
    8.674
    Допаѓања:
    5.057
    Поо глупи костења, како камења да лупам :mad:

9. burn84

burn84 Говорете Македонски

Член од:
    4 февруари 2006
    Мислења:
    6.459
    Допаѓања:
    1.395
    После коментов, ти си.
    Енд аген, одјеби и гет а лајф.

На Solaire of Astora му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Емкаа

Емкаа крофни од драго.

Член од:
    14 мај 2008
    Мислења:
    3.378
    Допаѓања:
    4.620
    Другари, како може оваа песна да биде заборавена и неисвирена на ниедна свирка? Како??

Ни беше снимена на касета со сестра ми, заедно со Арчи и легендарната да пукнеш леле што ми направи, татко ми стално ни ја пушташе кога ќе се тепавме во кола. Многу ми е криво што мајка ми во некое пролетно чистење ги исфрли сите касети, пола песни снимени со реклами од радио, многу се нервирав кога на омилената песна ќе ми пуштеа реклама :(
    Каков доживљај беше тоа, едно пола саат собираш храброст да се јавиш во радио да нарачаш песна, па ја чекаш после да ја пуштат за да ја снимаш :D
    Многу работи ми се менуваат во животов и тоа многу брзо, се надевам времето ќе донесе спомени еднакво вредни на овие.

На Cassaro, krkac, KembaW и уште 17 други им се допаѓа ова.
  11. Schürrle

Schürrle can't be touched

Член од:
    19 ноември 2008
    Мислења:
    2.486
    Допаѓања:
    1.215
    Ponekogas kolku i da se trudis, ednostavno ne e do tebe. A koga nekoj ne go razbira toa, cuvstvata izbleduvaat i ostanuva samo navikata kon licnosta. A togas za tvoe dobro treba da zamines. Nekolku meseci da konstatiras deka nesto ne e vo red, a drugata strana da si tera po svoe, fuck off.

Its beautiful morning, imajte ubav vikend :)

На the_kop, Epsilon, Кеплер и уште 4 други им се допаѓа ова.
  12. бутЕ

бутЕ старлета

Член од:
    29 март 2011
    Мислења:
    1.873
    Допаѓања:
    2.933
    Драга едно време не вервев во она работа од дома на интернет со кликање на реклами. Мислев дек е измислица дур не ми се заинаети бивша ми дека мојш да напрајш некој денар од то. Се регистрирав на mayaclix почнав една недела некаде со кликање (10 минути работа) арно ама плаќет по 0,001 долар од клик...Мислев да се откажам ама вчера онака случајно на еден клик ми се падна 2 долари бонус шо ги искористив за купвење реферали т.е луѓе шо работет за тебе а немет појма за то . Случајно разбарав по форумине испадна дека и јас сум бил некоја врста реферал овие недела дена и дека рекламите уствари шо ги кликаш плаќале по 0.002 ама 0.001 за тебе 0.001 за тој шо те „изнајмил“. Е сеа си изнајмив 10 реферали вчера денес се логирав као да видам шо се дешават гледам за 1 ден 3 долари ми заработиле...ги имам изнајмено на 1 месец ама следнава недела можам пак да изнајмам уште. Ќе видиме како и шо ќе се дешават :D бтв за луѓе шо се разбирет од маркетинг и веб дизајн имат супер работа на интернет ако некој е заинтересиран нека ме контактират ќе го упатам детално шо и како. Муле сум за то мада шо и тука плеткам по малце некои основни ствари као огласвење производи...за 2 месеци некаде на апворк иам заработено појќе од 600 долари за најбанални работи. Сепак во право си била. Знам дека ти другата ќе прочиташ! поздрави ја и кажи и дека уште ја сакам <3

13. Natural-girl

Natural-girl Morphine

Член од:
    16 октомври 2007
    Мислења:
    3.133
    Допаѓања:
    3.881
    capitalism.png

Да се биде возрасен ... да не ги заборавиме прашањата околу место за живеење, избор на работно место, кој кога да чува деца итн. Се` поврзано со пари на крајот на денот.

Да бидеш возрасен и среќен се оние ретки моменти кога овие прашања не се поставуваат отворено и наоѓаш некое моментално залажување што ќе ти го држи мозокот зафатен.

Но сепак како да се тера животот на секојдневна база ...
    Дали тоа што ги прави возрасните вистински зрели е тоа што научиле да се носат со неизвесност, губење контрола и прифаќаат да учат одново и храбро ... Храброста е тоа што ги одвојува водачите и следбениците, не нивото на IQ или нешто слично.
    Обвинителките од СЈО, како успеваат да одржат приватен живот и "свое јас" воопшто во тој хаос од екстремно важна одговорност.

Веројатно половина од нашиве генерации нема да се снајдеме на таква позиција зошто сме растени на безбедно, никогаш не сме морале да "влечеме" за да ни биде дадено нешто. Мислиме дека е достигнување да се п и ш у в а бунтовно на фејсбук. Ние си ја трошиме енергијата на небитни ствари, како замарање кој што мисли за нас. Нашите родители имале деца 10 години порано од ние воопшто да почнеме да р а з м и с л у в а м е за тоа. Се однесуваме премногу културно и пасивно. Не знаеме да препознаеме можност и да потегнеме. И после се жалиме на интернет за тоа ...

На santino, KembaW, Feisty и уште 8 други им се допаѓа ова.
  14. apmkd

apmkd

Член од:
    29 август 2017
    Мислења:
    11
    Допаѓања:
    3
    Драга Кајгана, со тебе се дружам и те читам од 4 часот. Сега е 9:31. Наутро. Дали јас забегав и дали е редно време да си легнам?

15. Del Boy

Del Boy

Член од:
    28 септември 2012
    Мислења:
    5.445
    Допаѓања:
    10.309
    Сепак ќе почнам од 10:30 со Надал-Чилич. :LOL:

dwe.png

На Stefan-kobe, k0k014, Invader и уште 6 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: