Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Acid, 2 март 2015.

 1. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.652
  Допаѓања:
  36.295
  Драга Кајгана,
  Во животот од никој не треба да бараш услуга. Подобро одери се од пари од што ќе платиш или воопшто ништо не прави, отколку да бараш бесплатна услуга која низ нос ќе ти ја извадат.
   
 2. burn84

  burn84 Говорете Македонски

  Член од:
  4 февруари 2006
  Мислења:
  6.539
  Допаѓања:
  1.467
  Драга кајгана, и ја сум имал 20 и сум бил арогантен, затоа ги разбирам новиве идиотштини што пикаат глава кај шо не им е место со надеж дека ако одбранат некоја форумџика ќе добијат пичка...али нема да добијат.
   
 3. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  17.486
  Допаѓања:
  37.124
  Со вакви генијални постови од најстарите членови не е чудно зошто форумот бил мега успешен од почетокот и зошто сите тажат по старите добри времиња.
   
  На KembaW, Löwe, Solaire of Astora и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  6.329
  In a world full of Kays, be an Apollonia.
   
  На Џонтра Волта му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kazioX

  kazioX Примерен форумџија

  Член од:
  28 април 2011
  Мислења:
  2.679
  Допаѓања:
  6.898
  Еден предлог до Министерството за образование и наука, ако може да почнат и на факултет да ни пуштаат туторијали од индијци со лош англиски изговор, оти пола предмети на без нив неположени ќе ми останеа. Да не си го губиме времето за џабе само и дома накнадно да гледаме видеа.

  П.С. Ако некој знае дали низ Скопје во некоја продавница за миленичиња можам да најдам еж како милениче и отприлика колкава е цената, нека ме контактира.
   
  На KembaW, shumecha.tableta, sparkle и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.248
  Допаѓања:
  4.605
  Глуп си.
   
 7. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.156
  Допаѓања:
  4.808
  Мора Add Block Plus да се инсталира и на телефон, лавов ме осветли многу кога го отворив форумот од телефон :D навикнат на рекламата од Телекабел помислив сум ја грешил страната :)
   
  На KembaW, Mikja, shumecha.tableta и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. мкд владе

  мкд владе Гостин

  Член од:
  21 ноември 2009
  Мислења:
  9.642
  Допаѓања:
  5.609
  Поо глупи костења, како камења да лупам :mad:
   
 9. burn84

  burn84 Говорете Македонски

  Член од:
  4 февруари 2006
  Мислења:
  6.539
  Допаѓања:
  1.467
  После коментов, ти си.
  Енд аген, одјеби и гет а лајф.
   
  На Solaire of Astora му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Емкаа

  Емкаа крофни од драго.

  Член од:
  14 мај 2008
  Мислења:
  3.439
  Допаѓања:
  5.063
  Другари, како може оваа песна да биде заборавена и неисвирена на ниедна свирка? Како??


  Ни беше снимена на касета со сестра ми, заедно со Арчи и легендарната да пукнеш леле што ми направи, татко ми стално ни ја пушташе кога ќе се тепавме во кола. Многу ми е криво што мајка ми во некое пролетно чистење ги исфрли сите касети, пола песни снимени со реклами од радио, многу се нервирав кога на омилената песна ќе ми пуштеа реклама :(
  Каков доживљај беше тоа, едно пола саат собираш храброст да се јавиш во радио да нарачаш песна, па ја чекаш после да ја пуштат за да ја снимаш :D
  Многу работи ми се менуваат во животов и тоа многу брзо, се надевам времето ќе донесе спомени еднакво вредни на овие.
   
  На Peja989, Cassaro, krkac и уште 18 други им се допаѓа ова.
 11. Schürrle

  Schürrle can't be touched

  Член од:
  19 ноември 2008
  Мислења:
  2.641
  Допаѓања:
  1.432
  Ponekogas kolku i da se trudis, ednostavno ne e do tebe. A koga nekoj ne go razbira toa, cuvstvata izbleduvaat i ostanuva samo navikata kon licnosta. A togas za tvoe dobro treba da zamines. Nekolku meseci da konstatiras deka nesto ne e vo red, a drugata strana da si tera po svoe, fuck off.

  Its beautiful morning, imajte ubav vikend :)
   
  На dobramuzika, the_kop, Epsilon и уште 5 други им се допаѓа ова.
 12. бутЕ

  бутЕ старлета

  Член од:
  29 март 2011
  Мислења:
  1.925
  Допаѓања:
  3.059
  Драга едно време не вервев во она работа од дома на интернет со кликање на реклами. Мислев дек е измислица дур не ми се заинаети бивша ми дека мојш да напрајш некој денар од то. Се регистрирав на mayaclix почнав една недела некаде со кликање (10 минути работа) арно ама плаќет по 0,001 долар од клик...Мислев да се откажам ама вчера онака случајно на еден клик ми се падна 2 долари бонус шо ги искористив за купвење реферали т.е луѓе шо работет за тебе а немет појма за то . Случајно разбарав по форумине испадна дека и јас сум бил некоја врста реферал овие недела дена и дека рекламите уствари шо ги кликаш плаќале по 0.002 ама 0.001 за тебе 0.001 за тој шо те „изнајмил“. Е сеа си изнајмив 10 реферали вчера денес се логирав као да видам шо се дешават гледам за 1 ден 3 долари ми заработиле...ги имам изнајмено на 1 месец ама следнава недела можам пак да изнајмам уште. Ќе видиме како и шо ќе се дешават :D бтв за луѓе шо се разбирет од маркетинг и веб дизајн имат супер работа на интернет ако некој е заинтересиран нека ме контактират ќе го упатам детално шо и како. Муле сум за то мада шо и тука плеткам по малце некои основни ствари као огласвење производи...за 2 месеци некаде на апворк иам заработено појќе од 600 долари за најбанални работи. Сепак во право си била. Знам дека ти другата ќе прочиташ! поздрави ја и кажи и дека уште ја сакам <3
   
 13. Natural-girl

  Natural-girl Morphine

  Член од:
  16 октомври 2007
  Мислења:
  3.176
  Допаѓања:
  4.018
  capitalism.png

  Да се биде возрасен ... да не ги заборавиме прашањата околу место за живеење, избор на работно место, кој кога да чува деца итн. Се` поврзано со пари на крајот на денот.

  Да бидеш возрасен и среќен се оние ретки моменти кога овие прашања не се поставуваат отворено и наоѓаш некое моментално залажување што ќе ти го држи мозокот зафатен.

  Но сепак како да се тера животот на секојдневна база ...
  Дали тоа што ги прави возрасните вистински зрели е тоа што научиле да се носат со неизвесност, губење контрола и прифаќаат да учат одново и храбро ... Храброста е тоа што ги одвојува водачите и следбениците, не нивото на IQ или нешто слично.
  Обвинителките од СЈО, како успеваат да одржат приватен живот и "свое јас" воопшто во тој хаос од екстремно важна одговорност.

  Веројатно половина од нашиве генерации нема да се снајдеме на таква позиција зошто сме растени на безбедно, никогаш не сме морале да "влечеме" за да ни биде дадено нешто. Мислиме дека е достигнување да се п и ш у в а бунтовно на фејсбук. Ние си ја трошиме енергијата на небитни ствари, како замарање кој што мисли за нас. Нашите родители имале деца 10 години порано од ние воопшто да почнеме да р а з м и с л у в а м е за тоа. Се однесуваме премногу културно и пасивно. Не знаеме да препознаеме можност и да потегнеме. И после се жалиме на интернет за тоа ...
   
  На santino, KembaW, Feisty и уште 8 други им се допаѓа ова.
 14. apmkd

  apmkd

  Член од:
  29 август 2017
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  8
  Драга Кајгана, со тебе се дружам и те читам од 4 часот. Сега е 9:31. Наутро. Дали јас забегав и дали е редно време да си легнам?
   
 15. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  6.186
  Допаѓања:
  12.035
  Сепак ќе почнам од 10:30 со Надал-Чилич. :LOL:

  dwe.png
   
  На Ashburton Grove, Peja989, Stefan-kobe и уште 8 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: