Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
@Ilumious
Еден џупак пред 2-3 години ми иди и забележувам дека нема ставено потпис.Го замолувам да се потпише и што да видам, потписот му беше ДЕМОЛИШН.
А една друга не знаеше да се потпише и сопругот нејзин ми вика: Тоо е детеее,џупскааа работа . :D
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.854
@Црноризец Храбар дали знаеш некој од бившите лидери на Франкфурт мафија да се бави со стариот бизнис "горе".
Не не сум разбрал ништо, последна екипа што се знаеше дека работи беше Телевизорот со белиот Пасат ЦЦ и некој негови дечки, тоа беше 2012 година и од тогаш наваму не знам што и како е за работење и одење горе.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Кеј,
Луѓево не знаат како да се облечат на официјален настан. Точка. Не знам колку пари и пати да вртите низ Скопјево, прости сте кога ќе дојдете у цветен сељачки дезен на официјален настан. Или карирано одело, од глава до пети. Точка. Потрудете се. Не сте елита ако не знаете што е Вашиот стил. Толку.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Драга Кајгана.
Бахамите не се далеку...
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Ми се гади од браунозеви, опасни паразити за здраво општество, до каде само можат да одат да не работат а да бидат привилегирани...ужас од човек ако можеме таквите да ги броиме како човечко суштество
 
Последно уредено:

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.180
Поени од реакции
8.814
Сабајле многу рано станав, цел ден нели ко што е ред на крштевка да идеш во црква, па дур се соберете, дур се најдете. И нема да излажам дека од сабајле го мислев тоа месо. Не јадам многу, ама бев многу гладна денес. Седнав, дочекав да поминат 2 саати, помина салата, ордевер, тоа ништо не чепнав, го чекам месото со душа, раце почнаа да ми се тресат. Гледам иде келнерот со јадења, прва јас на маса прво мене ми носи, супер почна се, магдонос не ставиле, подобро не може да биде, месото како што го сакам повеќе печено.. Да ти е мило што си жив. Земам вилушка и доаѓа еден мој тетин вика а јас со тебе ќе ручам тука. Седна се смести, зеде од лебот, си макна во некое макалце, лапна од месото, лапна од компирот и ми вика и ти како си како по дома.. Иии нааа олкаво парче од компирот му летна од уста и право кај мене во тањир. И тоа на свинското мевце што го меркав прво да го јадам.... ми се скрши срцето. Седев зјапав во празно дур јадеше и збореше, летаа парчиња од леб, од компири, плука човеков ли плука, раскажува, кажи си плукни си, лапни си плукни си.. Лом кај мене во тањир, и масата, и подот, и кафаната.. И душата моја ко плукната еве до сега.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.902
Секоја чест за браќава ми го направија денот.
Си изгазија поштено од срце. :cuc::cuc::cuc: Овие двајца се единствено нешто што вреди од срањето наречено македонска естрада.
 
Ф

Флеш

Гостин
Ебем ти крв македонска,еј абе толку поделеност има меѓу нашиве :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm: Почнале по список кој смее да влезе во црква во Австралија..... Абе уше појќе зошо се ништиме,зошто заедно се Албанците,Грците,Бугарите,Србите ќе се прашуваме ..... Ова видео е ужас,што дегенерација од нација сме :гомце::гомце::гомце:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom