Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.424
Поени од реакции
9.326
Кајгано, утре одам во Охрид на синдикални игри. Секој што се пријавил си избрал по една спортска дисциплина, а јас пошто бев на одмор тоа време кога се пријавувале и бирале дисциплини, ме пријавиле да одам зошто им било интересно со мене и од можни: пинг понг, куглање, пикадо, мал фудбал, скок во далечина, влечење јаже, фрлање ѓуле, трчање, кошарка, ракомет, мене ме пријавиле за стрелаштво зошто многу сум гледала филмови и мислеле дека тоа ќе го сакам. :eek:
10 души едногласно решиле дека ќе сакам тоа да го правам. Стрелаштво.. 2 дена се смеам од помислата.

Па дури и на меил ми пратиле, "Почитувани натпреварот за дисциплина стрелаштво ќе биде во петок од 9 до 13 часот" Натпревар :LOL::LOL:

Замисли ме мене до некои батки се натпреварувам и ме снимаат ме има по нет цела земја си игра мајтап со мене, не знам што правам, кај се наоѓам и зошто сум таму.


Чекајте ме во понеделник ви доаѓам со златото :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Член од
28 јануари 2015
Мислења
518
Поени од реакции
2.870
Кеј,
само сакам да најдам некоја нормална работа шо ќе работам од понеделник до петок со нормално работно време и слободен викенд и нема да морам да паѓам у депресија секој ден у 2 саат кога треба да идам втора смена (а наредниот ден прва мислам чему таков распоред чему?)
Али јебига, џабе факултет-џабе све кога немам ни врска, а богами ни ортома.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Нема поголема нервоза од барање стан во Скопје. Оваа година решив да седам во студентски ама наместо во Гоце, ме примија во Стив и ептен далеку ми е од факултетот и пак со стан се замарам. Двајца од тие шо треба да ми бидат цимери се во Америка и вчера со другиот баравме стан и не најдовме ништо. Денеска успеавме да најдиме стан и сега па не му чини. Ебате луѓето, си го прчите курот во Америка, а јас тука ќе шетам цел ден на жешкото ќе ви барам стан и пак не ви е погодено. Сега единствена опција шо ми останува е да барам други за станот, или да барам некои со најден стан па да се вселам. До недела мора да сум сместен, wish me luck.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Денеска со колешката бевме на терен и после работа решивме да јадиме нешто. поминуваме на кеј и не гледа директорот и не вика на маса, не части по еден оброк по избор и денеска не потрошив пари.
Ова значи дека покачена ми е платата за 220 денари така?
 
Последно уредено:

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Сакав да купам телефон од 200 евра, надвор заврна и не отидов, не потрошив пари, платата ми е покачена за 200е, утре ќе можам 400 да потрошам. ;)

Вака дупат комуњари...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.919
Поени од реакции
12.410
Како може бе ова Бугариве толку цигански народ да се бе и во ЕУ да се па не е можно...
Летам од Софија, цел авион Бугари, сите станаа вцто да го пробаат по два пати. 3 саати трае летот, овие се шпартаат цело време по авионот, се сликаат пред авионот, па после внатре,тоа турбуленции има ти се чиниш паѓа авионов стои тој знакот за врзување, овие застанале на сред тој пролазот со бебето во рака го крева уште и се слика. Викаат за бординг овие се туркаат да влезат ти се чини пред 5ка си во вторник кај зелено пазарче. Влегуваш во авион седнале рандом по седиштата, касни авионов пола сат пошо внатре се местиме не може да седнат кај шо треба. Слетува авионов уште со предниот дел не чепнал на земја стануваат одма. КАДЕ БЕ ДРУГАРИ?
Па кажете шо сакате ние сме светлосни години понапред од овие. Да не зборувам дека никаков сенс за мода немаат, ко во 2003 да се заглавени со тие свилените кошули во зелена боја.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Како може бе ова Бугариве толку цигански народ да се бе и во ЕУ да се па не е можно...
Летам од Софија, цел авион Бугари, сите станаа вцто да го пробаат по два пати. 3 саати трае летот, овие се шпартаат цело време по авионот, се сликаат пред авионот, па после внатре,тоа турбуленции има ти се чиниш паѓа авионов стои тој знакот за врзување, овие застанале на сред тој пролазот со бебето во рака го крева уште и се слика. Викаат за бординг овие се туркаат да влезат ти се чини пред 5ка си во вторник кај зелено пазарче. Влегуваш во авион седнале рандом по седиштата, касни авионов пола сат пошо внатре се местиме не може да седнат кај шо треба. Слетува авионов уште со предниот дел не чепнал на земја стануваат одма. КАДЕ БЕ ДРУГАРИ?
Па кажете шо сакате ние сме светлосни години понапред од овие. Да не зборувам дека никаков сенс за мода немаат, ко во 2003 да се заглавени со тие свилените кошули во зелена боја.
Абе за мода не можам да коментирам,ама за понашањето во авион иста циганарија сме. :icon_mrgr:

2015 година се враќам од Америка (work&travel) каде што пред да се вратам дома правев голема шетња (10 лета за месец дена Њујорк,Филаделфија, Вашингтон,Чикаго,Лас Вегас, Њу Орлеанс, Мајами и Бостон) и одма како што завршувам со Бостон фаќам лет за дома.
До Истанбул супер,на летот од Истанбул за Скопје мање-више истото што го напиша ти само што во глава улога Македонци. :facepalm: Немаш поим кој културен шок ми беше после 4-5 месеци работа во Америка и месец дена шетање со летови. Баш на летот Истанбул - Скопје станав пишман што се вратив и во тој момент сфатив колку се заебав што не останав.:tapp:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Драга,

Бугарите може се глупираат во авион, али јас скоро секогаш тргам 10 минути покасно со бусот за накај дома зашо никој скоро не си седи на бројчето од картата (не гледам, кај се бројките?!) и настануваат збрки секој ебан пат. Господине, ми седите на местото. Ама, амааа, тука беше слободно, јас наназад треба, а ти да одиш на моето? :yid:
Во мочан автобус, за авион нејќам ни да замислам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Драга Кајгана, драга Маја, во авион се гураат како да влагаат во бус на ЈСП. Приорити бординг за Македонци треба бесплатно да е, прво гојдата да се сместат па потоа другите :ROFLMAO:
А врв ми било мене среде лет, еден Арап ваљда беше, ја извади марамата и јас си викам толку беше хахаа, ликот извади и черга и отиде среде турбуленции кај пролазот да се молел, со главата шест пати се испомава :ROFLMAO:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.919
Поени од реакции
12.410
Не знам другари, и јас исто како @TheTrooper кога се враќав од Америка шок ми беа Македонците, ама овие Бугариве се a whole new level....општо некако ептен циганска нација ми се. Јазикот па да не почнувам, што и да почнат да зборуваат е смешно бе :D "Знаете ли седалката си?" :pos: Па две држави един народ, уживај, од Софија нема ни еден знак за Скопје, првиот знак е на 0,5км од граница.
Али затоа песните врв им се
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.344
Поени од реакции
4.963
Драга,

Бугарите може се глупираат во авион, али јас скоро секогаш тргам 10 минути покасно со бусот за накај дома зашо никој скоро не си седи на бројчето од картата (не гледам, кај се бројките?!) и настануваат збрки секој ебан пат. Господине, ми седите на местото. Ама, амааа, тука беше слободно, јас наназад треба, а ти да одиш на моето? :yid:
Во мочан автобус, за авион нејќам ни да замислам.
Ами како? Пошто синдромот ми налага да одам 30мин порано на автобуска. Секогаш на билетот ги добивам место Бр 1 или 2 или 3 или 4.
За 10 години патување дали во 2 или 3 автобуси ми е дозволено да седнам на првите 4 места. Обично имаат фрлено некој весник и кога ќе му упатиш коцкаст поглед на шоферот ти вика "Тие се зафатени. Иди назад"
Потоа тие места се користат за оставање вреќи со компири, за пријатели кои ќе ги собере надвор од автобуска затоа што 30ден. такса се право богатство.
Така да јас со билет број 2 избркан од шоферот да седам на број 6 дојде некоја убавка и ми рече "Дечко ова е мое седиште". Има да ја примам в скут, па уште ако се возиме насабајле обично кај 9 ме фаќа куродрвица, има така да и се посреќи ќе мисли на масажер седнала.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
На времето се регистрирав на форумов, за да расправам криви-дрини за Македонскиот спорт.
Налетот на Металург и распаѓањето на ФК Вардар беа двете причини за долги расправии со фановите на некои маалски клупчиња и некои лути ривали од Македонијава. Каква само радост паѓаше на нашите лоши резултати, порадосни беа кога ќе изгубеше Вардар, отколку кога ќе победеше тимот кој го бодрат.
Велеа, оставете не да си испишуваме историјата, Вардар е минато.

Ten years later, ве поздравувам како фан на Европскиот ракометен шампион, додека се спремам да одам на натпревар од Лига Европа во кој игра мојот локален клуб :kuracc:
Фаљемендерит.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom