Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Acid, 2 март 2015.

 1. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.156
  Допаѓања:
  4.808
  Ама затоа за некој рандом политички настан или некоја банална глупост ќе се тропа со денови по медиумите ;)
  Сите обратно, ние терсене :tapp:
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 2. blue ladybug

  blue ladybug Фанг ловер

  Член од:
  5 февруари 2013
  Мислења:
  5.139
  Допаѓања:
  11.740
  Кеј,
  Само на Селтик паднав. :(
  20170912_224348.jpg

  Иначе уопште не ми е јасно зошто сите мислат дека Неготино е град у источна Македонија. Не, не е. У централна се наоѓаме. Фала!
   
  На Рудници и, Stefan-kobe, K!KI и уште 9 други им се допаѓа ова.
 3. Vori

  Vori ВАШ ЛИК И ДЕЛО

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  4.917
  Допаѓања:
  2.910
  На жена ,ливче не и се дава да игра ....:D:D:D

  Стара позната машка коцкарска поука ....
   
 4. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  71.147
  Допаѓања:
  138.707
  Леле бук хахахаа, ни на Селтик навивачите не би ја пишале кец оваа, алал вера на оптимизамот :D
   
  На Solaire of Astora, ElNinho, Хефест и уште 10 други им се допаѓа ова.
 5. shumecha.tableta

  shumecha.tableta Модератор

  Член од:
  26 декември 2013
  Мислења:
  2.581
  Допаѓања:
  13.368
  Драга, кога нема конечни резултати од испит, професорот абер нема да ти врати на меил, а е краен рок за запишување на семестар, па ќе си го презапишеш предметот. Чорба. :toe: Ај бе, бар на колоквиум веќе ќе ми биде познат материјалот. :ROFLMAO:
  Ај, ќе си ги глеам Френдс, чао. :rolleyes:
   
  На Makaron, Ендорфиниус, Џоли_06 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 6. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  782
  Допаѓања:
  567
  Добро, само за мене ли ова е boner killer, или не сум единствен?
  fg.png

  tjk.png
   
  На Рудници и, KembaW, Џонтра Волта и уште 6 други им се допаѓа ова.
 7. Петра П.

  Петра П. насмевка

  Член од:
  16 јануари 2008
  Мислења:
  1.591
  Допаѓања:
  1.184
  Кајгано...
  Уште колку ќе треба да чекам?????????? Сакам назад кај убавите, топли, опиени луѓе на север!
  Веќе станува напорно тука и не е поради зимниците!
   
 8. Ендорфиниус

  Ендорфиниус

  Член од:
  13 април 2008
  Мислења:
  7.200
  Допаѓања:
  5.739
  Нешто ново?!

  Свадби, девојачки, деверуши, кумашини, хавајки, везенки, промотерки, галами, петит мезимици, не бисквити, слаби страни, нек лају, у инат душманима, Будва, никошичко, словенци, Ана Николич, Гога Секулич, јегер епрувети, пепи, трубадури, костуми, кравати, ревери, јелеци, манжетни, ќецови, дуплаци, ребарца, Ричард Досон, винг мени, фетиши, никад доста, не зна за доста, факд ап морали, избери си првата втората третата втората првата, првата е супер, не зови око три, мењам пијуна за краља, меѓуопштински афери, АТеБе, Егзит, Фанки Џи, Слаџа Аллегро, Бани, оркестри, вриштим, Радовиш, Штип, Александра Пријович, сите АлександрИ уствари, ноу Џани ноу парти, опет ка теби летим, што би изузетак била ти, надам се оку твоме, don't be afraid to catch feels, тридесет девет са два, није ти добро а излазиш напоље, да ли она зна, лепа Азра лепа Азра, Мостар, ти немаш укуса, ромале ромали, давно те нисам љубио, јадна ти је моја моч, жив се човек на све навикне, пази ход клизав под, лош момак, ја немам други дом, траг на телу мом, доџе ми да све заборавим, у некој другој причи да се изгубим, да не гледам те док се не опоравим, плави слон, од хиљаду тона, обечања према мени, обечања према теби, дедо Мики, да ти Бог враг однесе, ниси ти те срече, предуго си ти на путу мом, шта чеш ми још приредити, на који начин чеш ме још повредити, радиш па ти то мени намерно, како ти не досади, идем у живот без тебе, жао ми је жао, да помогнем могу ли, цвете мој, маскарада, сипај виски преко мало леда, хајде љуљај љуљај тако треба, златник, осечам да лоше се спрема, прљаво прљаво, пристајем на све, знам да си иста ко пре, у чуда не веруј, вежи очи и не кочи, што ме ломиш као кост, паника, бродолом, ако икад остарим, пијани исповедаоници, слабо стабилна, виши степен лудила, на тешка питања су још тежи одговори, будиш ме из сна, причам само ја, рука крене да дигне те из пепела, шарени лептиру, сречна ми не долази, шитс гетс риал, добро сам прошо, лаку ноч, добар ти бивша сречо дан, дочичу ти опет, донеси уште една ракија сине да си ја допијам водата, жива ли е Славица Чуктераш, хух .. ЛИМБО!
  aWQdV_s-200x150.gif
   
  На KembaW, Петар12345, Krstev и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. RATM

  RATM

  Член од:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  2.267
  Допаѓања:
  5.690
  А ви, како те?

   
  Последно уредено: 13 септември 2017
  На Mikja и EDCer им се допаѓа ова.
 10. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.838
  Допаѓања:
  12.641
  Многу сакам овакви цитати кај што се тешат. [​IMG]

  Кого заебавате бе? Душата на ѓаволот би му ја продале за да бидете повторно млади.
   
  На џимеј, Solaire of Astora, Корто Малтезе и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. Хоуп

  Хоуп

  Член од:
  13 април 2012
  Мислења:
  1.063
  Допаѓања:
  4.839
  Кајгано, утре одам во Охрид на синдикални игри. Секој што се пријавил си избрал по една спортска дисциплина, а јас пошто бев на одмор тоа време кога се пријавувале и бирале дисциплини, ме пријавиле да одам зошто им било интересно со мене и од можни: пинг понг, куглање, пикадо, мал фудбал, скок во далечина, влечење јаже, фрлање ѓуле, трчање, кошарка, ракомет, мене ме пријавиле за стрелаштво зошто многу сум гледала филмови и мислеле дека тоа ќе го сакам. :eek:
  10 души едногласно решиле дека ќе сакам тоа да го правам. Стрелаштво.. 2 дена се смеам од помислата.

  Па дури и на меил ми пратиле, "Почитувани натпреварот за дисциплина стрелаштво ќе биде во петок од 9 до 13 часот" Натпревар :LOL::LOL:

  Замисли ме мене до некои батки се натпреварувам и ме снимаат ме има по нет цела земја си игра мајтап со мене, не знам што правам, кај се наоѓам и зошто сум таму.


  Чекајте ме во понеделник ви доаѓам со златото :ROFLMAO::ROFLMAO:
   
  На Natural-girl, Goodfella, Krstev и уште 15 други им се допаѓа ова.
 12. MonaLiza

  MonaLiza

  Член од:
  28 јануари 2015
  Мислења:
  413
  Допаѓања:
  2.860
  Кеј,
  само сакам да најдам некоја нормална работа шо ќе работам од понеделник до петок со нормално работно време и слободен викенд и нема да морам да паѓам у депресија секој ден у 2 саат кога треба да идам втора смена (а наредниот ден прва мислам чему таков распоред чему?)
  Али јебига, џабе факултет-џабе све кога немам ни врска, а богами ни ортома.
   
  На shumecha.tableta, Cassaro, KembaW и уште 19 други им се допаѓа ова.
 13. kazioX

  kazioX Примерен форумџија

  Член од:
  28 април 2011
  Мислења:
  2.679
  Допаѓања:
  6.898
  Нема поголема нервоза од барање стан во Скопје. Оваа година решив да седам во студентски ама наместо во Гоце, ме примија во Стив и ептен далеку ми е од факултетот и пак со стан се замарам. Двајца од тие шо треба да ми бидат цимери се во Америка и вчера со другиот баравме стан и не најдовме ништо. Денеска успеавме да најдиме стан и сега па не му чини. Ебате луѓето, си го прчите курот во Америка, а јас тука ќе шетам цел ден на жешкото ќе ви барам стан и пак не ви е погодено. Сега единствена опција шо ми останува е да барам други за станот, или да барам некои со најден стан па да се вселам. До недела мора да сум сместен, wish me luck.
   
  На shumecha.tableta, Krstev, Stefan-kobe и уште 4 други им се допаѓа ова.
 14. Hurin

  Hurin Pokerface bastard

  Член од:
  3 јуни 2009
  Мислења:
  7.485
  Допаѓања:
  11.397
  Денеска со колешката бевме на терен и после работа решивме да јадиме нешто. поминуваме на кеј и не гледа директорот и не вика на маса, не части по еден оброк по избор и денеска не потрошив пари.
  Ова значи дека покачена ми е платата за 220 денари така?
   
  Последно уредено: 13 септември 2017
  На Cassaro, Sasa Ilic, Mikja и уште 17 други им се допаѓа ова.
 15. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  4.960
  Допаѓања:
  8.579
  Сакав да купам телефон од 200 евра, надвор заврна и не отидов, не потрошив пари, платата ми е покачена за 200е, утре ќе можам 400 да потрошам. ;)

  Вака дупат комуњари...

  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   
  На Mikja, KembaW, Goodfella и уште 8 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: