Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
поиритабилни од оние што даваат аплауз кога слетува авион се само македонска дијаспора во истиот. Од саат време лет, саат и пол и викаше на стјуардесата да се частела нешто, работел кај баџанакот во Дизелдорф, имал :facepalm: :pijanco:
 
Ф

Флеш

Гостин
Леле мака ми стана од овие двајца тиквари папагали шо ги имам дома ..... Оваа помалава зошо е нова,го провоцира постојано,а овој постариов е пизда голема и бега стално .... Денеска шо да видам ,чудо ....Овој големиов и се с’снал на помалава нова за прв пат и ја поткачил ногата ....Цело дрвце е крв ....o_Oo_Oo_O:pos:Среќа не е нешо големо ....Брат ми бил у близина на соба и го грабнал големиов од кафез и го фрлил надвор .....Сеа малава папагалка се повлече..... Цело време е мирна ....Сфати дека не треба да чепка .... Бај д веј си ги сакам многу ....Ги имам на потпис како личат:D:D:D
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Доаѓа оној дел од годината кога надвор почнува да мириса на школо, кога улиците се испразнуваат, кога асфалтот се лади и станува влажен со по некое вирче врз него.

Доаѓа оној дел од годината кога почнува да ти се создава одбивност кон одењето на работа, затоа што се потиш под десетте јакни, капути, џемпери и маици од што е разлика во температурите на тебе и надвор. Оној период кога осеќаш дека ладниот ветар ти ги сече образите, додека ладниот нос почнува да ти тече и почнуваш да шмркаш.

Доаѓа оној дел од годината кога не ги осеќаш убавините на времето и животот колку што деновите ти се создадени од школо/работа - дома. Како и оној дел од годината кога го очекуваш снегот и Новата Година.

Доаѓа оној дел од годината кога можно е да падне снег и кога се гушиш во маглата додека смрзнуваш од ладно. Како и оној период кога ги правиш подготовките за Нова Година, сфаќаш уствари со кој имаш или немаш да ја славиш Новата Година и оној период кога ја живееш монотонијата на слободните денови.

Уствари, доаѓа оној дел од годината кога очекуваш што побрзо да дојде лето:coffee:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
...д ... продавам Чушкопек,супер квалитет,увоз на времето од земјите на варшавскиот пакт.работи на ел.енергија 220в.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ДеќКи, некој Кајганџија за брзо време да не се враќа од Словенија накај Скопје, да ми пише? Tnx :D
Иначе морињава во септември се најубави <3 и што е најбитно децата се на школо, следствено на тоа немаш урлање на цел глас по плажа и хотел.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Драга,

кучево ми е посебен случај, му давам храна за кучиња не сака да ја пипне,
мајка ми му прави попара со манџа, мислиш крај на светот дошло, целото влегува во тањирот и ќе се задави од што голта брзо:pos:
Се одморив овие денови со него, мало е и му се игра, буквално е неуморен, али најјак е кога се симнува по скали, уште не научи и од брзање секогаш на последниве 2 се превртува :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom