Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Значи таман ќе си речам „ок е, се средуваат работите“ и ќе ме фати таков малер што да не ти се верува. Марфиеви закони ми се случуваат на секој чекор. А најглупо е што треба да донесеш некогаш некоја одлука од што немаш избор, ама на другите што не ја знаат ситуацијата им изгледаш како идиот. А не можеш нели на секој да му погодиш ни па на секој да му објаснуваш што е и како е.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.350
Плаќам факинг 500 евра данок секој месец. Не знам кој ѓавол ме тераше да ги чепкам овие работи, подобро ќе беше да не знам.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.729
Поени од реакции
9.766
^^ Вака најчесто почнува трансформацијата од wannabe commie либерал во конзервативец. Welcome to the club :icon_lol:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.350
Тоа за млакоњи. Оваквите дешавки би требало да те прават уште погневен поради неправедниот систем.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Многу работи сфатив во последно време, а последната е дека веќе сум доволно стар да не можам да играм фудбал секој ден со децана.
Три дена по ред играв, а после вчерашната партија не можев да си отидам до дома. Цела вечер лежев како хендикепиран, воздух не можев да земам од што ме стегаа градите, а денес ме боли секој дел од телото. Џабе е планинарење, пешачење и возење точак, трчањето е сосема друга категорија.
Не за џабе рекле, на младите останува светот :duel:
Годините носат и хаос во главата. Се чувствувам како милион мали имагинарни човечиња да ми играат сиртаки во шупелкава.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Нема веза, оди истрчи се и денеска ќе видиш ќе ти помине. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Во последно време само читам ми украдоа новчаник од кола, ми украдоа ранец од кола, значи луѓево не се научија и не се научија дека во кола ни ќесе од Тинекс не се остава, не па ташни, актовки, ранци... Абе пред 5 години документите ми ги украдоа од колата во двор паркирана зошто ништо друго не нашле, па што остана за работите набројани погоре. Документите :facepalm: Во кола ништо не се остава, поготово па ако се паркира по сомнителни неосветлени паркинзи низ градов кај што не проаѓа жива душа, како оној кај Мавровка или кај СЦБТ.
 
D

dobramuzika

Гостин
почнав да станувам дваесет минути порано за да можам на раат да си го испијам дуплото кафе додека оди C H I L L R A D I O 2 4 / 7 во позадина.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Се вработуваат во фирмите на нивните родители/роднини, затоа што немаат повеќе знаење, зрелост и капацитет за во туѓ бизнис, скоро ништо и да не работат, а земаат плати, и на крајот ќе те критикуваат зошто не си вработен или зошто работиш за мизерна плата:sick:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Зашто немаш зрелост и капацитет за поголема плата.
Контрадикторен си.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom