Драга Кајгана (виртуелен дневник)

H

HoT IcE

Гостин
Скопјани хамбургери у Седмицу су ви нешто најоверејтед после ваши женски. Али добро.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Периодов ептен се запуштив. Постојано ме фаќа некоја депресиона досада. Башка досадата ко досада прави најголемиот другар да ти биде фрижидерот:D, па затоа и покачив некое кило. Мислам дека постојано нешто ме тера на јадење и јадам неконтролирано, во стомаков сум како балон да сум ставил под маица, а за тоа што ме боли од прејаденост да не зборувам.

Ама и те како ќе ги претепам мрзата и досадата:D. Од денес почнувам со здрава исхрана, гладување во периодите кога ми се јаде и наскоро пак ќе се дружам со фитнесот и секако со вежбите по дома. До крајот на летово има да се направам како во ново тело, а и како со нов дух:)
 

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
209
Поени од реакции
429
Не знам за другите, ама мене се поголема депресија ме фаќа од животот у државава. Дојдено ми е до тој степен каде што од маркет искачам со главата до патос спуштена од разочарување. Како бе да се исхранувам здраво кога моментално јаболката се 65-75 денари?! Бананите 70+? Кивито, спакувано 70+, неспакувано 100+? Портокалите 70+? Доматот 100+? Пиперката 100+? Единствено, поефтини се краставиците, марулата, ротквицата... дури и морковот достигна цена од 50 кило! Да не зборам за месо (а не дај боже јадкасти плодови)... ratio зеленчук/месо за ручек ми е 80-20. Оноа, колку да се рече дека си каснал мевце. Поефтино ми е да купам 100 гр чоколадо отколку 4 јаболки. Дно дна ми е периодов, се надевам нешто ќе се промени, или кај мене или во маркетите.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Научиле да зборат, одма аналитичари :icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Ама озбилно, има некој аналитичар некогаш нешто да погодил ?
Зборам за нашава држава.
Абе толку аналитичари се изнаслушавме, абе сите као сериозно ја следат оваа или онаа состојба, абе никој ништо да не „погоди“.

Иам другар политолог, зборевме околу политичкава криза, абе ништо што кажа не погоди :pos::pos::pos:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.605
Поени од реакции
81.272
Го гледам Јанко бишкана вчера и денес, цело време гмети со тоа муцката за гевгеличани и референдумот што го направија за рудниците. Значи откако 99% од жителите на тој град се изјаснија ПРОТИВ отварање на рудникот, свињава на телевизија вчера почна свесно да ги провоцира гевгеличани за тоа дека направиле грешка во изборот... Почна да меле со устата дека и понатаму ќе одат во Грција да заработат некоја пара, сеуште ќе работат по кафичи за мизерни плати, ќе има голема невработеност итн. А еве го вечерва викна гости да разговара на таа тема, а моментално на својот фб профил споделува линкови од Курир за тоа како евентуалната изградба на рудникот нема да влијаела на животната средина.

Па добро гомно едно свињнско засмрденоо, ако гевгеличани сите сложно гласаа против изградба на тој рудник, ондак ТЕБЕ ТИ Е РАБОТА ДА ЌУТИШ И ДА ГО ПОЧИТУВАШ НИВНОТО ПРАВО НА ИЗБОР, А НЕ ДА ГИ ПРОВОЦИРАШ И ПОДБУЦНУВАШ, гнидо една гнидосана, ако газот си го продаде за пари и веќе си се фаѕил на нивното оро, не значи дека и другите треба истото тоа да го сторат.

Па уште кога ќе ми спомнеш дека си побожен човек, дека веруваш во Бога, дека си со крстот на чело... Не не си, ти си една обична продадена мивка, жените пред МТВ имаат поголемо достоинство од тебе, и мислам дека е крајно време да ги оставиш гевгеличани на мира... Излегоа, гласаа и завршена е приказната... А тоа како ќе се снајдуваат за живеачка понатаму, они си знаат, тоа тебе нека не те интересира...

Ох да, и појди навреме посети го Бардовци, потоа да не биде премногу доцна.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Не знам што се замарате со овој буреков, или па оној квази новинарот со коментарот за кој давал сексуални услуги. Кутрите, никој нив не ги праша што мислат. Не правиме муабет на државно ниво за некој од Кавадарци или Тетово да се меша во одлука или мислење на локално население. Нека смени адреса, па нека си каже мислење, инаку се друго е ветар у магла и стварно никој не го интересира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom