Драга Кајгана (виртуелен дневник)

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
@Емкаа ако не го измиеш филтерот на 15-20 кафиња, следното шо ќе го напраиш ќе е без кајмак. Јас прекинав да пијам макијато пред 6 години т.е од ко почнав ко шанкер да работам пошо ко шо кажа парва е iuuuuu. Колку сакаш чисти го шлагерон џабе ти е само од надворешна страна го чистиш а внатре сам еден господ незнајт шо имат. Порано поокеј беше се размонтирвеше целото па се чистеше секаде сеа шо. А и млекото во лончено се стават сабајле а се превриват и превриват дур се потрошит, ко ќе се потрошит се стават ново млеко и пак иста песна. Ако ти останит во лончето млеко од втора смена само го ставаш во фрижидер и сабајлето продолжуваш со истото :)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.405
@бутЕ исто сум работела па затоа во кафичи никогаш не нарачувам било какво кафе од машина. И со еспресата со филтерот се прават триста заврзлами за да се искористи максимално, не би овде да пишувам пошо ќе ви се згрози :D А тек да видите со каква крпа се бришат :vozbud:
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.425
Поени од реакции
19.550
Отфори ви тему за разговор хе хе

Сфи ке умремо некој дн или ноќ хехе
Ама барем док жиимо, да жиимо сс стил и добру смислу хехе

Е и не лепите жвакаќе у пепељаре.
Хе хе
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.444
Не дека не е у право мојот комрад Парва, ама ако навлегуваме у детали што јадеме и пиеме ќе треба да се рокнеме сите колективно. Да не кажувам како се произведуваат сувомесните производи, виршли, салами, курци, палци... Буквално 90% од работите што ги јадеме не се здрави и убави за јадење, али јебига тоа ти е модерното време, правиме се што НЕ треба да се прави. :D

Него времево денес 5000 степени а јас џемпер сум облекол, ќе загинам до кај 6-7 саат гарант. Едвај чекам да ми заврши смена и да идам на баскет да се истрчам малце.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Добро значи, стварно ме интересира дали на сите или само мене ми се случува кога одам на шишање да се чудат како првпат коса во живот да гледаат? o_O Посебно затоа што колку пати во животов сум се шишала, толку различни фризери сум сменила. И со сите истиот муабет. Свесна си што густа коса имаш? Не, не знам, ти кажи ми. :cautious: А колку време ја сушиш? Мерам на штоперица ебате. :D

Сите исто ме шишаат, ништо посебно не ми менува, и така и вака ќе си порасне. Битно ми е само да имам дружба со мене, секое шишање ми е околу саат ипол и скиснувам на столче. :sleep: Ако уште ме фенираат ич да не правиме муабет. Еднаш бев скоро до Куманово за да се шишам. :noze: Сега колешка ме викаше ај до Прилеп, ааа си викам зафркавај ме ти. :ROFLMAO: Вчера влегувам дома и стандард муабет на татко ми: - Ова ти го викаш шишање? А бе знаеш ја за тие пари како ќе те ишишав? - Не тато, не сакам да знам. :D Уште пробувам да му ги научам поимите дека вифи му е уствари вибер, а милиграм е инстаграм. (y)

Од вестите од другата страна на светот, ич нејќам луѓе што напнуваат. Пет минути нема да бидеш до телефонот и гледаш ти пишале на фб, дури ѕвонеле на месенџер, па на истаграм посебно порака и уште на телефон ти ѕвонат. :eek: Деее поленка, не се руши светот.
Ај, чао. :D
 
Член од
29 декември 2012
Мислења
275
Поени од реакции
480
Знаеш дека тече мед во државата кога фучи со мислења темата за бугарско државјанство.
Името не го даваме!
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Има такви периоди кога единствено нешто што ми треба е да сум оддалечен од луѓе, од гужва. Просто чим излезам од дома и слушнам што се прават луѓето се чувствувам прљаво и опкружен со гревови:unsure:
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Кајги прееска се јавувам во Vip и бев толку нервозен што незнам што по ред им опцув .Ми се јавува таа од таму со основно што е и вака од прилика одеше нашиот разговор .
-(Вип госпоѓата )Господине исклучете го и повторно вклучете го модемот .
-(јас ) Веќе 5 милиони пати го рестартирав што ќе ми кажете следно за телевијата да го направам истото и со ресиверот?
-(Вип госпоѓата) Па би било препорачливо да го направите истото
-(јас) А да си пратите вие некоја екипа да не спијат само во тоа пикапот ?
-(Вип госпоѓата) Моментално немаме ниедна слободна екипа.
-(јас) Да немате леб да јадете !
-(Вип госпоѓата) Само да знаете дека разговорот се снима господине.
-(јас) Ај да ти ебам и вип и све (се комарам у меѓувреме на фб покерче отидоа 6 М пошто нели топ интернетот)
-(Вип госпоѓата ) Господине да ве предупредам уште еднаш дека секој разговор се снима.
-(јас)Ако нека се снима барем нешто е добро во вашава компанија .
Почна да сецка и мрежата и се прекина и повикот и сФе си еба матер неможеш ни да слушнеш како си ги пцуел ни ништо и тоа што ги пофалив дека барем нешто е добро и тоа си еба матер .Абе тој што е главен за интернет у вип бел ден да не види .СФе му ебам ретардирано и овој пост од прееска стои 2 саати у таб незнам ни дали е постиран го заглавив кликот на испрати мислење .
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
ДК,
Последните 6 месеци ги жртвував сите пасии и хобиња што ги имав, една текма нба не сум гледал и само можеби 5 пати играв онака добар баскет, дури и правилата ги бев заборавил. :place:
Оставив и ЛоЛ лан партињата шо ги праевме со колегите, кога пуштавме интернет од телефонот пошо 10 души во студентска соба на еден рутер не идеше :D. Малце зезнав со факс али се се' заврши со добро и ги нагазнав испитите. На Бадник не бев дома со потесното семејство пошо нели факс и јадев факинг суши. Мислев дека си го трошам времето на глупости али не е така, се е лекција за понатака. Заебав и добри дечки шо секад биле тука за партија биљард или пиво во 2 ноќеска. Али јебига живот иде даље.
Утре почнувам на работа, поврзана со смерот што го учам и ќе работам со европски клиенти и контакти, 2 дена само во неделата ќе одам а ќе лапам солидна пара и башка тоа и ќе имам свој кјубикл како во сјутс, ит дазнт гет бедр ден дис!! :roker: Како да кажам, таф тајмс невер ласт бат таф пипл ду!
Скинав 5 кила, се осеќам добро, преебаниот менискус одлично се понаша у однос на ретардираното време, пак сум активен на баскет дури може и аматерски тим да си направиме во некоја од лигиве овде. Може и скејтборд да си земам, ќејф ми прават маливе копиљаци коа ќе се треснат од земја. Ќе одиме да го качиме врвот Ботев кај и да е со добри пријатели, одприлика 40 километра пеш ќе удариме, абе милина! Ај одам на пиво за утре добро да почне денот, позз.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Драга можи ова ќе тие патетично или не знам по кој пат ама готово неможам поќе, сериозно се предавам бувално готово крај. Како сакаш свати го ова Кајги ама неможам предаено е. Никогаш за ништо не сум се предал во животот ама едноставно се потрошив. Абе да го ебам челик се троши и тапи не јас. Доста ми е од се до се стигнавме до таму до крајот до работ, можи тинејџерски звучи ама не е, доста е. Enough ! Не е проблемот никој ни општество (иако го мразам деношново) не е проблемот нити луѓе, јас сум проблемот. Како да ти опишам бе кајги значи истото пак ќе ти го речам неможам дојдов буквално до крај па не е ова веќе нормално шо се случва маме му ебем. Не се се книгите прочитани, не се се парите заработени, не се се материјалнтие добра кој ги имаме, едноставно не е то заеби пари, заеби училиште, заеби статут, престиж......не го пишам ова поради љубов или остало туку од живот, од мака, од се собрано. Почеток и крај Кајги тое то.

Добра ноќ
 
M

Moon Child

Гостин
А сакате да ви кажам како се мијат чаши по кафичи? :sneaky:
Јас лично не, да се разбереме, кога работев посебно ги миев како дома со сунгерче и сјај оти срам ми е некој да ми рече види неизмиено е, а имам работено во еден кафич во Велес, кај што чашите се миеја во еден сад со топла вода и средство, во садот има четка, и во истата таа вода на четката миеш еден тон чаши, којзнае чии лиги ти стојат на устата :D
Филџани најчесто само низ вода се мијат, без средство :cenzura:

За млекото потпишувам муабетот од погоре, пиете превривано млеко 100 пати, стоено преку ноќ во фрижидер, или млеко што престанало да пени од што е превривано, му се ставаат неколку коцки мраз, за да пени пак.
Така што, пиете срање, јеби га, не се шанкерите криви, туку газдите што ти продаваат срање и ти ставаат доза од колку млеко колку кафиња да извадиш.
Јас имав колега што филтерот за кафе и кафематот ги немаше во животот измиено и исчистено.
Треба да отвориме тема Шанкерски и келнерски муабети, е за овие работи да споделуваме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom