Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Значи нема нешто понекултурно од постари луѓе и пензионери на шалтер во болница. Кај незнаат за ред, кај незнаат за култура, па уште и се дрски и безобразни кон тие околу нив што чекаат и кон медицинскиот персонал. Па колку и да сум воспитан да имам почит кон постари луѓе без разлика на нивното однесување, филмот некогаш ќе пукне, па ќе ги отерам кај што не треба. Знам дека подоцна за таквата постапка ќе ми биде криво, ама па кога некој нема почит кон останатите околу него, зошто другите да имаат почит кон него.
:sick:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Цел ден ќе куцаш, иде 5 сатот среќен дома ќе си одам, time to push the code, пошо треба и дома да продолжам, and then this happened....

GitHub Status ‏@githubstatus 6m6 minutes ago
We are currently experiencing major service outages.

ПА ДАЛИ Е МОГУЧЕ ДРУГАРИ....
GitHub Status ‏@githubstatus 5m5 minutes ago
Everything operating normally.


Стискај ентер, брзо :oeoeoe:
 
М

мојќен

Гостин
Ми треба битие од женски род да ми коментира под некоја слика Ubav :*** ehhe :PPP не ојт вака...
Не знам оти секој пат некој ко ќе ми врати на порака со "hehe" го замислувам како дреми пред градинка, мали дечиња и гледа телетабиси дома...pedo much hehe
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
И одлучив да сум среќен само затоа што сум среќен. И ова гуруто го опишува чувството исто како да си на печурки само не си, од каде да знам јас не сум пробал од тоа магиските никогаш :icon_lol:. и Имам флешбекој на среќни моменти детски штрумфови тидам тидам тидам WTF :icon_lol:. Исто како Столе Столиов поим немам од што ми е добро ама стварно добро ми е, и трезен сум и свесен сум само одлучив да бидам среќен без разлика на се. И оди трансферирање на емоција вика тоа што чувствувам јас со сите што доаѓам во контакт го чувсвуваат и тие тоа, и сум хај трезно хај, скромно среќен. И ова го научив од PUA стварно невероватно да не очекува човек.

П.С. Ножот пеперутка сеуште си го носам секаде со мене :icon_lol:.

 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Драга,
Земи една табла, два во вена и три линии.И слушај го.
Или сумирано во четири главни моменти
- TO NAS NI E VO KRVTA.SEKOJ VRABOTEN VO MAEKDONIJA PAT JA OSEKA RABOTATA JA OSEKA NE TREBA NIKOJ DA MU KAZE

- MAKEDONIA E.STUDI.AMA SEKDE E CISTO

- TOJ PAT E VEKE PROODEN AMA AKO NIE KE INTERVENIRAME I TAMU

- I OD PONEDELNIK...E TO E VEKE TO E VEKE MALKU KAKO DA KAZAM...OVIE DENOJ MORA MALKU DA STAGNIRAME DA GI POPRAVIME VOZILATA OTI OD PONEDELNIK NE OCEKUVA USTE EDEN MNOGU POGOLEM BRAN

 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.491
Александар мајстор за плочки Витанов. :pos::pos::pos::pos::pos:

Гомна да јадат брачните парови шо имаат еден ист профил со нивните имиња , овој ја однесе играта на ново ниво. :pos:
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Д.
Мора да натиснеме на гасот, Србија ни се приближува многу брзо со лудости бетер од нашите што го имаме направено.
Не знам дали е нова, али битно подновена релација сигурно. Белград - Косовска Митровица, тендер доделен на фирма да го офарба целиот воз со “КОСОВО ЈЕ СРБИЈА“ со огромни букви, а внатре во купеата 'ѕидовите' излепени со слики од светци. :facepalm:

1.jpg
Правам муабет со другар од Србија, просто и самиот не може да поверува.

п.с. у реду е до негде, ваква глупост до сеа кај нас не се десила. :icon_lol:


До душа ова е некоја уметност можеби, а за вкусови викаат не се дискутира. :toe:
 
Последно уредено:
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Д.
Мора да натиснеме на гасот, Србија ни се приближува многу брзо со лудости бетер од нашите што го имаме направено.
Не знам дали е нова, али битно подновена релација сигурно. Белград - Косовска Митровица, тендер доделен на фирма да го офарба целиот воз со “КОСОВО ЈЕ СРБИЈА“ со огромни букви, а внатре во купеата 'ѕидовите' излепени со слики од светци. :facepalm:

Прегледај го приврзокот 163444
Правам муабет со другар од Србија, просто и самиот не може да поверува.

п.с. у реду е до негде, ваква глупост до сеа кај нас не се десила. :icon_lol:


До душа ова е некоја уметност можеби, а за вкусови викаат не се дискутира. :toe:
Мешање баби и жаби.
Не велам дека е тоа убаво, но барем Србите не трошат за тоа фарбање толку многу пари како во Македонија што се потрошиле пари за Скопје 2014.

Друго, сам знаеш дека Србите имаат своја историја која е присутна на тој простор наречен Косово и Метохија.
И тоа го знаат и државите кои ја признале таа нова држава.

Додека Македонија освен што има оспорување на своето име од меѓународна заедница, овде во нашето општество самиот народ е збунет околу своето потекло.
Овде имаме жестоки судири помеѓу луѓето околу тоа дали се Македонците антички народ потомци на Ацета Македонски и патриоти, а доколку некој каже на тоа не, таквиот се прогласува за предавник и странски платеник.
Е такво лудило имамо во општеството.
И ти се обидуваш ова од Македонија да го израмниш со тоа во Србија?
Таму во Србија Србите се свесни дека Косово не е во надлежност на Србија но не се водат жестоки судири околу нивната историја на Косово.
Јадна ти е споредбата правнику.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.260
Поени од реакции
27.641
У деведесетите сите ги купуеа книгите на Тупурко, сеа воа со Аце било ново оти на Грујо му текнало.
Многу ми е гајле за Аце, гајле ми е оти се глорифицираат платени убици ко Ќосето измислен.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Неодговорноста ми дигна левел денеска, се успав за на испит Англиски, ќе треба да го презапишувам сеа. :pos: Идиот глуп. Цела среќа што не ми менува многу, секако планирав со 3 предмети да цепам овој семестар (без изборен), сеа ќе си го имам Англиски. :icon_mrgr::icon_mrgr::facepalm::facepalm::facepalm:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Колку треба да си неинформиран за да незнаеш дека денес, т.е. од вчера вечер кон денес, се празнува/слави Православна Нова Година, па згора на се самоувернено да се противиш и да кажуваш дека се празнувало Стара Нова Година. Па истите уствари славеле Стара Нова Година со што ја испраќале старата година и очекувале новата да им биде поубаваo_O Згора на се постојат и такви што те убедуваат дека најточно е дека се празнувало Српска Нова Година, а се Македонци:facepalm: Да бидам искрен немам зборови за толкава неинформираност:cenzura:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom