Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
''Нема место за паника, ќе успеете да ги решите сите проблеми. Добрите односи со соработниците се исклучително важни за проектите, бидејќи сами ништо нема да постигнете. Се чувствувате одлично во друштво на некоја Риба, па затоа поминете повеќе време заедно.''

Веќе ми е полесно ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СЕ СРЦЕ

 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Драга,

Интересни ми се бруцошиве за гледање. Или овие од втора, што уште не изгубиле верба во факултет и знаење. Мислат дека на 19 години ќе го сменат светот, ќе ја променат државава. Дека со нивното знаење ќе имаат отворени врати за вработување и ќе им биде награден трудот што го вложуваат. А не слушаат постари. А и ти нејќеш уште сега да им ги скршиш соништата. Остај ги нека летаат.
Ќе дојде време кога полека се сфаќа дека не е факултетот тоа што си се надевал, со чест на исклучоци. Ќе се разочараш и од книги и од преведуван, глуп материјал за напамет бубање од претходен век. Те дупат во здрав мозок. Али тоа е пак добра фаза, после иде дел кога бараш работа. Па и најјаките прашања - Уште бе не можеш да најдеш нешто?! Јас кога ќе дојдам имам план да работам ваму, таму, онаму. Седи дете, не туку тропај, дојди на мое место.
Огласите се секогаш врвот. Зачаран круг. Треба да си Ајнштајн со 20 сертификати. Не ми се ни прави муабет за огласи, бљак.
Секако, супер поминуваат оние со најдено работно место уште од средно од мама, тато, чичо, дедо, баба и вујна. За нив секогаш ќе тече мед и млеко. Ние што не сме склони кон непотизам и што нашите не се криминалци во државава, ќе го јадеме ... па, секогаш.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
nekoi faci znaci ne zasluzuvaat denar da im se dade, nitu pak vnimanie, kje ti podarat dobra suma na pari a ti za ekspresno brzo vreme ja poebues na komar ...:facepalm::tapp:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
 
Последно уредено:
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.788
Стварно не ми е јасно како може луѓево да подмочуваат на farewell говорот на Обама.
Пола Холивуд го шернаа говорот, со незнам какви пофални зборови за демек најдобриот претседател во поновата историја.
Какви само дебили се тоа актерите и пеачите ... страшна работа... а толку големо влијание имаат врз нас, обичните луѓе.
Мислат ако гостувал кај Кимел 5 пати и кај Фалон 7 пати раскажувајќи тотално фејк смислени приказни со фејк хумор дека е цар.
Не другари. Нит е кул, нит е најдобар, нит е интересен. Типот е ДИРЕКТНО КРИВ за масовен егзодус, раселувања, војни и убиства.
Ама нели, гостуваше кај Фалон и читаше mean tweets за себеси.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Си било едно дете и то.
Фала, пријатно.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.380
ПМС-овски мисли:
Споделуваат слика со Ферари за да го добијат како подарок, на слика со икона од Богородица каде е поставено прашањето „дали јас го чувам твојот дом?“ гледаш милион одговори „да“ и истиве овие луѓе гласаат и одлучуваат за нивната и иднината на следните генерации.
Ќе станам фашист.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
Вчера на Австралијан Опен македонци се сликале со старото наше знаме и ја бодреле Лина. Одма граѓаните на светот тоа го обвинија како "мешање политика", "гниди умрете!" и "се срамам што сум македонец"

Одлично. Едвај чекам во 2026 на стадион да се носат знамиња од светот, и на стадион да се носат знамиња од светот прибидејќи ние сме граѓани од светот и не треба да мешаме национализам, а "Излези момче" ќе се пее "Излези ти човечко суштество кое што нема да му го претпоставиме родот, може да биде што сака, а и не мора да излезе ако нејќе кој сме ние да му кажуваме дали да излезе или не"

Се надевам и овие што пееја на светско "Едно име имаме" ќе бидат затворени после враќање во државава, а и сите што викаат "Eх ајвар, македонска работа" ќе бидат тужени од Словенија пошто мешаат политика иако очигледно имаме спор со словенците за истото..
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.408
Цел ден ќе куцаш, иде 5 сатот среќен дома ќе си одам, time to push the code, пошо треба и дома да продолжам, and then this happened....

GitHub Status ‏@githubstatus 6m6 minutes ago
We are currently experiencing major service outages.

ПА ДАЛИ Е МОГУЧЕ ДРУГАРИ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom