Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Acid, 2 март 2015.

 1. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  5.445
  Допаѓања:
  10.309
  Дефинитивно мора да олабавам со ОФАХ , секој ебен пост овде го поврзувам со нив. :unsure:

  Del: You said they work 24/7?
  Trig: Yeah, but not at night.

  :pos::pos:
   
  На k0k014, Mondonico, krkac и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  31.891
  Допаѓања:
  63.440
  Eдвај чекам да се разочарам од ракометариве на светско поради тоа што и покрај отепаноста на репрезентацијава си дозволувам да се надевам на солиден настап.
   
  На Del Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  30.534
  Допаѓања:
  35.806
  Драга Кајгана,
  За вчера викаме дека било рано, за утре дека ќе биде касно, а за денес дека едноставно не е денот за таа работа. И така ги пропуштаме најважните моменти во животот.
   
  На fiorela4 и Turtle им се допаѓа ова.
 4. whatto

  whatto

  Член од:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  1.648
  Допаѓања:
  4.825
  ''Нема место за паника, ќе успеете да ги решите сите проблеми. Добрите односи со соработниците се исклучително важни за проектите, бидејќи сами ништо нема да постигнете. Се чувствувате одлично во друштво на некоја Риба, па затоа поминете повеќе време заедно.''

  Веќе ми е полесно ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СЕ СРЦЕ

  [​IMG]
   
  На Solaire of Astora, MonaLiza, Ailurophile и уште 7 други им се допаѓа ова.
 5. MAJA 345

  MAJA 345

  Член од:
  14 октомври 2010
  Мислења:
  2.925
  Допаѓања:
  8.548
  Драга,

  Интересни ми се бруцошиве за гледање. Или овие од втора, што уште не изгубиле верба во факултет и знаење. Мислат дека на 19 години ќе го сменат светот, ќе ја променат државава. Дека со нивното знаење ќе имаат отворени врати за вработување и ќе им биде награден трудот што го вложуваат. А не слушаат постари. А и ти нејќеш уште сега да им ги скршиш соништата. Остај ги нека летаат.
  Ќе дојде време кога полека се сфаќа дека не е факултетот тоа што си се надевал, со чест на исклучоци. Ќе се разочараш и од книги и од преведуван, глуп материјал за напамет бубање од претходен век. Те дупат во здрав мозок. Али тоа е пак добра фаза, после иде дел кога бараш работа. Па и најјаките прашања - Уште бе не можеш да најдеш нешто?! Јас кога ќе дојдам имам план да работам ваму, таму, онаму. Седи дете, не туку тропај, дојди на мое место.
  Огласите се секогаш врвот. Зачаран круг. Треба да си Ајнштајн со 20 сертификати. Не ми се ни прави муабет за огласи, бљак.
  Секако, супер поминуваат оние со најдено работно место уште од средно од мама, тато, чичо, дедо, баба и вујна. За нив секогаш ќе тече мед и млеко. Ние што не сме склони кон непотизам и што нашите не се криминалци во државава, ќе го јадеме ... па, секогаш.
   
  На Miss Paranoia, AceCaleb, Kris_GT и уште 38 други им се допаѓа ова.
 6. langelina

  langelina

  Член од:
  6 јули 2011
  Мислења:
  3.619
  Допаѓања:
  7.336
  ДК,

  Во Холивуд вриело од провинцијалци! :shook:

   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ailurophile

  Ailurophile

  Член од:
  21 септември 2016
  Мислења:
  212
  Допаѓања:
  127
  nekoi faci znaci ne zasluzuvaat denar da im se dade, nitu pak vnimanie, kje ti podarat dobra suma na pari a ti za ekspresno brzo vreme ja poebues na komar ...:facepalm::tapp:
   
 8. AniMagus

  AniMagus ペルソナ

  Член од:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  1.143
  Допаѓања:
  4.285
  Драгиња, премногу си ми успорена. Не те памтам оваква. (n)
   
  На kazioX, Krstev, dragonsky и уште 5 други им се допаѓа ова.
 9. Kostic

  Kostic

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  8.547
  Допаѓања:
  4.734
   
  Последно уредено: 13 јануари 2017
 10. Геврек

  Геврек O ALQUMISTA

  Член од:
  6 ноември 2008
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  484
  Kade moze da se gleda repriza od rakometot?
   
 11. jamey jasta

  jamey jasta

  Член од:
  8 јули 2008
  Мислења:
  3.037
  Допаѓања:
  2.952
  Стварно не ми е јасно како може луѓево да подмочуваат на farewell говорот на Обама.
  Пола Холивуд го шернаа говорот, со незнам какви пофални зборови за демек најдобриот претседател во поновата историја.
  Какви само дебили се тоа актерите и пеачите ... страшна работа... а толку големо влијание имаат врз нас, обичните луѓе.
  Мислат ако гостувал кај Кимел 5 пати и кај Фалон 7 пати раскажувајќи тотално фејк смислени приказни со фејк хумор дека е цар.
  Не другари. Нит е кул, нит е најдобар, нит е интересен. Типот е ДИРЕКТНО КРИВ за масовен егзодус, раселувања, војни и убиства.
  Ама нели, гостуваше кај Фалон и читаше mean tweets за себеси.
   
  На Castiel, whatto, K!KI и уште 13 други им се допаѓа ова.
 12. M-1

  M-1 Добро утро Махачкала!

  Член од:
  6 септември 2010
  Мислења:
  3.885
  Допаѓања:
  6.525
  Си било едно дете и то.
  Фала, пријатно.
   
 13. shumecha.tableta

  shumecha.tableta Модератор

  Член од:
  26 декември 2013
  Мислења:
  2.461
  Допаѓања:
  12.605
  Драга, традиционално денес петок, во автобус на јсп имам предавање по историја, слушам дебата за и контра Југославија. Ти добра? :D
   
  На kazioX, Krstev, Sungerot Bob и уште 3 други им се допаѓа ова.
 14. silmarillion

  silmarillion Merchant @ Prancing Pony

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  4.622
  Допаѓања:
  7.775
  Драга,

  Вртење паричка у фирма повеќе од било кој team building очигледно.
   
  На Krstev, Classic Rock Fan и BilboBaggins им се допаѓа ова.
 15. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.567
  Допаѓања:
  12.143
  ПМС-овски мисли:
  Споделуваат слика со Ферари за да го добијат како подарок, на слика со икона од Богородица каде е поставено прашањето „дали јас го чувам твојот дом?“ гледаш милион одговори „да“ и истиве овие луѓе гласаат и одлучуваат за нивната и иднината на следните генерации.
  Ќе станам фашист.
   
  Moon Child, Prince, whatto и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: