Драган Вучиќ повторно во акција!

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Баш така. Вучич повторно во акција.
Најголемиот "шоумен" и најголемиот СЕЉАК на телевизииве од викендов својата емисија ќе ја тера на А1 телевизија, само што си го сменил насловот на емисијата, но не и концептот, ќе си носи повторно цели села во студио и ќе фрла хулахопки во публика.


ДРАГАН ВУЧИЧ НА А1 :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: Баш овој им фалеше на А1 :pos2:
 
Член од
28 април 2008
Мислења
294
Поени од реакции
134
има ли некој видео од денешнава емисија комедии беше!
Д.В: Име на позната историска личност: _ _ _ _ _ ПОЛО?
Гледачка (селендра): РАГБИ... Ватерполо....Мирче.!!!:vozbud:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
има ли некој видео од денешнава емисија комедии беше!
Д.В: Име на позната историска личност: _ _ _ _ _ ПОЛО?
Гледачка (селендра): РАГБИ... Ватерполо....Мирче.!!!:vozbud:
Запази на делот кога ќе рече Ватерполо ,Драган одвај го пие кафенцето од што му е смешно:pos:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Запази на делот кога ќе рече Ватерполо ,Драган одвај го пие кафенцето од што му е смешно:pos:
А уште појако е шо 10000000000 пати кажа теткицава колку е возбудена. :tapp:
Селанкиве свршуваат само ко ќе го добијаат Вучиќ на телефон :drk:
Е па да ти кажам една новост тетке-Не си возбудена, ГЛУПА СИ!!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Лесна земја, на сето ругање човеков за мене е во топ 10 најпаметни Македонци, без грам сарказам. Имаше способност да ги натера да кукурикаат за 200 грама Минас. Слава му.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.615
Поени од реакции
81.319
Од Корона починал :(
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.310
Човекот имаше стил. Беше свој, секогаш со уникатни проекти (колку и да ни изгледаа идиотски, сепак забавни). Мене ми беше позитива. Во време кога опаѓаат емисите од македонска продукција, тој секоја сезона ќе излезеше со нешто ново. Среќни луѓе, среќни коцки, знаеш не знаеш добиваш и најважното ХУРЕМ на годината...
Ќе фали ликов на ТВ екраните несомнено. Вечна му слава.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Сите го пишуваат по шоу емисиите ама јас ќе го спомнам по музиката. Драган Вучиќ ја напиша музиката за Ангели ме носат на Силви Бенд, Свирете ја Зајди Зајд и повеќето песни за син му Мартин Вучиќ.

Еве ја Свирете ја Зајди Зајди на српски отпеана од Драган

Кога веќе пишавте шоу емисии ќе ја спомнам неговата емисија Мак ѕвезди која беше талент шоу во кој учествуваше Влатко Лозано тогаш анонимен непознат за повеќето и Лозано е единствен кој остана во естрадава благодарение на таа емисија која му промени дел од животот. Денес е еден од најслушаните изведувачи на македонска модерна забавна музка.

Почивај во мир.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom