До сите крводарители

Член од
28 јули 2012
Мислења
106
Поени од реакции
62
СЕ МОЛАТ СИТЕ РЕГИСТРИРАНИ КРВОДАРИТЕЛИ . ПОТРЕБНА Е ИТНА ДОНАЦИЈА НА КРВ ЗА МЛАДАТА ДЕВОЈКА МЕРИ АНТОВА(16) КОЈА Е СО КРВНА ГРУПА А+(ПОЗИТИВ). ДЕВОЈКАТА Е СО АКУТНА ЛЕУКЕМИЈА И СЕ НАОЃА НА ХЕМАТОЛОГИЈА - ДРЖАВНА БОЛНИЦА - СКОПЈЕ . СИТЕ ВЕ ЗАМОЛУВАМЕ ЗА ИНФО НА МОБ. НА МАЈКАТА ДРАГИЦА 077/ 590 -492 .
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
СЕ МОЛАТ СИТЕ РЕГИСТРИРАНИ КРВОДАРИТЕЛИ . ПОТРЕБНА Е ИТНА ДОНАЦИЈА НА КРВ ЗА МЛАДАТА ДЕВОЈКА МЕРИ АНТОВА(16) КОЈА Е СО КРВНА ГРУПА А+(ПОЗИТИВ). ДЕВОЈКАТА Е СО АКУТНА ЛЕУКЕМИЈА И СЕ НАОЃА НА ХЕМАТОЛОГИЈА - ДРЖАВНА БОЛНИЦА - СКОПЈЕ . СИТЕ ВЕ ЗАМОЛУВАМЕ ЗА ИНФО НА МОБ. НА МАЈКАТА ДРАГИЦА 077/ 590 -492 .
Зашто никој не одговара на овој број? Вчера се утепав вртејќи и ништо, ни да крене ни да се јави
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Добро бе да ти еб*м државата шо пра со мојата крв јас сум а позитив ,уствари пола македонија има а позитив и пак нема крв .
Ќе дадев ама пред месец ипол имам дадено нема да ми земат :(
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Добро бе да ти еб*м државата шо пра со мојата крв јас сум а позитив ,уствари пола македонија има а позитив и пак нема крв .
Ќе дадев ама пред месец ипол имам дадено нема да ми земат :(
Се шитка на Косове.

И јас сум А+ и дадов во декември на факс кога имаше како и 472929383 други кои се А+ и пак нема, комедии.
 
Член од
29 декември 2012
Мислења
88
Поени од реакции
25
јавте се директ у трансфузиологија таму ќе ви кажат се
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Ај кога ќе се јави некој, нека информирам дали има потреба или не. Вчера се собрало доволно крв и немало потреба за повеќе. За денеска не знам.
 
M

Muranyi

Гостин
Едноставно не е можно да има недостиг на А+,не знам какви се не дубари се прават на Клиника.
--- надополнето: 18 јануари 2013 во 18:48 ---
Се шитка на Косове.

И јас сум А+ и дадов во декември на факс кога имаше како и 472929383 други кои се А+ и пак нема, комедии.
Погоди кој е директор на трансфузија:vozbud:
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
и јас сум А+, на 26 септември дарував крв на училиште, покрај мене имаше уште еден куп деца... другиот ден од чкембари имаше крводарителска акција, па по 1 недела имаше уште една организирана крводарителска акција... кај отиде крвта ? тријат раце докторите... мани мани е работата.
иначе дека првпат дарував крв во септември, послем 6 месеци можи следен пат да дарувам или грешка сум?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
и јас сум А+, на 26 септември дарував крв на училиште, покрај мене имаше уште еден куп деца... другиот ден од чкембари имаше крводарителска акција, па по 1 недела имаше уште една организирана крводарителска акција... кај отиде крвта ? тријат раце докторите... мани мани е работата.
иначе дека првпат дарував крв во септември, послем 6 месеци можи следен пат да дарувам или грешка сум?
може и на три месеци, но за тоа треба“тренинг“, односно да имаш давано бар 3-4-5 пати, па после тоа и да зачестиш. вака од прва не ти советувам.
 
M

Muranyi

Гостин
може и на три месеци, но за тоа треба“тренинг“, односно да имаш давано бар 3-4-5 пати, па после тоа и да зачестиш. вака од прва не ти советувам.
Нема потреба од каков и да е тренинг,пред дарување се проверува хемоглобинот и ако резултатот е во рамките на нормалното,тогаш може да дарува крв.За мажи на 3,за жени на 4 месеци.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Нема потреба од каков и да е тренинг,пред дарување се проверува хемоглобинот и ако резултатот е во рамките на нормалното,тогаш може да дарува крв.За мажи на 3,за жени на 4 месеци.
Taka de.

A be, trening na krv?? Za krv davanje?? :facepalm:

Tri kruga okolu zgrada ebago.

Ne pred tri meseci od poslednoto davanje. od prvpat do milioniti.
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Hitno e potrebna krvna grupa AB,se molat site ,sto se vo moznost da pomognat za informacii javete se na 070 26 58 68
 
Член од
26 март 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Пред 6 месеци се праев операција на рамово, дали ќе можам сега да давам крв ??
 

Hiryu

H+
Член од
5 мај 2013
Мислења
674
Поени од реакции
848
Јас можам да дадам крв ако е потребно, кога ќе биде потребно напишете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom