До колку саат навечер имате излез?

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ја читав темава од досада од прва до последна страна и забележав дека 13-14 годишни деца велат дека имаат излез до кога сакаат, ама се враќале во 3:uvo:.
Е сега, или лажат - сушат, или навистина имаме сериозен проблем со младината.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
јас најдоцна се вракам во 2 и 30 ама о последно време и тоа ми е многу затоа што немам желба за излегување:toe:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ја читав темава од досада од прва до последна страна и забележав дека 13-14 годишни деца велат дека имаат излез до кога сакаат, ама се враќале во 3:uvo:.
Е сега, или лажат - сушат, или навистина имаме сериозен проблем со младината.

Епа ја неам башш,не сум меѓу тие.
Ја негде до кај 12 иам а и доволно ми е па шо ќе праам до кај 3 саат.
Малце воздух да ме фати,муабет ова она и разонода и доволно.
 

elencesrce

Love Is In The Air!
Член од
10 јануари 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Ја читав темава од досада од прва до последна страна и забележав дека 13-14 годишни деца велат дека имаат излез до кога сакаат, ама се враќале во 3:uvo:.
Е сега, или лажат - сушат, или навистина имаме сериозен проблем со младината.

Имаме сериозен проблем јас си идам 2најкасно и тоа поретко оти во последно време ептен е тапа секаде, а има некои помали од мене што остануваат до кај 3
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Имаме сериозен проблем јас си идам 2најкасно и тоа поретко оти во последно време ептен е тапа секаде, а има некои помали од мене што остануваат до кај 3
исто и јас како тебе ретко да останам до покасно, ако е интересно ќе останам....помалите остануваат оти тек почнуваат да излегуваат и интересно и е, за 2-3 години досадно ќе и биде, затоа помалите треба до порано да излегуваат
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Излез - до бескрај, сакам во 6 можам да се вратам. Ама ако останам многу касно, ќе ми мрчи татко ми што праиш, зашто толку касно, само дрогирашите толку остануваат, јада јада јада.....
 
Член од
26 август 2008
Мислења
88
Поени од реакции
3
Па топикот кажува се, али не лажете!!!!!! ок сега има некои и што се над 18,па они и немаат ограничен излес (зависи кој)..али сепак кажете околку колку се прибирате дома.

П.С. I Hope не е отворена и претходно темава! Зашто колку што гледав јас ја немаше!:toe:
Во лето иам до 1, а др дел од годината 12 - 12:30 :pos2:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
До кога сакам , зависи од располозење и друштво до кога ќе седим .
 

Elena F.Sinatra

Temper Tantrum
Член од
5 август 2008
Мислења
227
Поени од реакции
15
Ја читав темава од досада од прва до последна страна и забележав дека 13-14 годишни деца велат дека имаат излез до кога сакаат, ама се враќале во 3:uvo:.
Е сега, или лажат - сушат, или навистина имаме сериозен проблем со младината.
Точно е дека имаме сериозен проблем со младината, работите некако се изменија скоро за цела деценија... се пијанчат, пушат...
Што и не изгледа воопшто интересно, кога ќе се пофалат дека "имаат излез до колку сакаат"...Башка и се горди со себе:toe:
А не верувам дека на родителите им е сеедно што им рекле да се вратат до 12, па си ги корнат косите уште дополнителни 3 саата...
Една работа ме интересира...
Каде во градов пуштаат деца после 12?
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Точно е дека имаме сериозен проблем со младината, работите некако се изменија скоро за цела деценија... се пијанчат, пушат...
Што и не изгледа воопшто интересно, кога ќе се пофалат дека "имаат излез до колку сакаат"...Башка и се горди со себе:toe:
А не верувам дека на родителите им е сеедно што им рекле да се вратат до 12, па си ги корнат косите уште дополнителни 3 саата...
Една работа ме интересира...
Каде во градов пуштаат деца после 12?
никаде не пуштаат...скитаат по улици или одат во некој интернет кафеа
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.614
Поени од реакции
22.430
До кога сакам не сум дете па да ми забрануват:toe:
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
во главно од дома не ми праат проблем можам да седам додека ми се седи ама богами не ми се седи после 2 - 3 се јадат рекети бааги по градов а богами и многу расисти има
 

Kajgana Shop

На врв Bottom