До кога на Фејсбук?

Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Како прво имам акаунт од пред 3 години само го избришав и овој го користам веќе 2 месеци а темата ја отворив пред 4 дена така да не се регистрирав заради то. второ јас никој не терам да го избриши само сакам да кажам дека за ништо паметно не служи и би требало сите да ги избришиме и пуштен сум од луѓе кој го свајќат животот за разлика од тебе позз
Служи за многу корисни работи, само не знаеме ние да го користиме, служи за контакт со далечни родлнини и сл. Но ние го користиме за тестови и шит лајк дет :toe: Јас лично и не сум зависен :) Реков веќе погоре за покер ми служи и да проверувам инбокс или сл. А пандорас бокс и слични ми се исклучени да не ми ги прикажува :toe:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.540
Поени од реакции
28.961
мене лично банално ми е тоа шо на фејсбук некој цело време се фали каде испаднал, со кој пие кафе, каде ќе оди, на кого му е роденден, шо јадел денеска, кога последен пат бил до wc... итн итн.
 

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
нешто се дешава на фејсуб, внимавајте, ви се појавува во известувања дека некој коментирал на вашиот ѕид и кога ке го отворите ви се отвара facebookot од следниот линк
http://www.facebook.yy.vc/n/reqs.php&mid=68aec4G24210c64G4aeafd2G2/login.htm и ви вика не сте логирани, внимавајте, ми изгледа на fake facebook :S:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Phisher е ова... Ви ги зима емајлот и лозинката што ја пишувате, така да бидете внимателни кога се логирате.
 

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
бреејј колку мејлови и пасови :), колку луѓе се зезнале

Мрежнoто место на www.facebook.yy.vc е пријавено како измамничко и е блокирано врз основа на Вашите безбедносни преференции.


Лажните страни се дизајнирани да ве изиграат, за да ги откриете Вашите лични или финансиски информации, со тоа што имитираат извори на кои им верувате.

Внесувањето на било какви информации на оваа страница може да резултира со кражба на идентитетот или друга измама.
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
185
Поени од реакции
4
jaс сум тотално разочаран од hi5 и така да не користам веке, фејсбук направив ама празен ми седи и не сум ич заинтересиран за него. Сум ги откачил и хи5 и фејсбук
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Туа може да се даде одговор каков што дадоа Треј Паркер и Мет Стоун (Креаторите на South Park) кога беа запрашани: што би им препорачале на тие што не го сакаат саут парк (или им смета не сум сигурен)...одговорот беше "АКО НЕ ВИ СЕ ДОПАЃА, ТОГАШ СМЕНЕТО ГО КАНАЛОТ".
Секој има право да си го користи фејсбук како му одговара, дали тоа се квизови за билдање на его, дали нема да стави аватар зашо мисли дека вечи фраер...нема врска. Ама да очекуваме другите да го перцепираат како што еден човек перцепира :pos: тогаш не би бил толку популарен за жал.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
Причината поради која го направив фејсбук пред 2 години беше да останам во контакт со некој пријатели, ама до кај стигна денес кој ќе стигни ми праќа пријателство. колку што знам основната причина за некој да ми пушта пријателство е да биди во контакт со мене и да се договараме за нешто едноставно да комуницираме а сигурно на никој не му е тоа основната цел основната цел му е да ти ги гледа сликите кој ги имаш ставено и да гледа како се храниш или дали редовно одиш на кафе или дали си бил на одмор и со кој си бил. а има и друга причина скоро сите сакат да имаат повеќе пријатели кој во основа не му се ни пријатели. Дали уште некој го живее филмот "Многу сум популарен па сите ми се пријатели". Дали некој размислил за тоа што добива ако има 1000 пријатели дали ќе може полесно да се социјализира, не верувам едноставно неговото его ќе биде исполнето и ќе се чуствува како популарен. Ова е само една од причините поради кој фејсбук ни прави лажна слика на самите себеси за овие замислени пријатели може да се пишува многу повеќе само не сакам да навлегувам толку во темата сепак ке оставам на вас да видиме дали има некој исто размислување како мене или сепак поинтересни се ретардираните квизови "Со кој познат актер ќе се мажиш"
Многу добро кажано...

и разлогот ради кој се ставив таму е сличен...само ради роднини во странство со кои делам слики, патувања, секојдневни искуства...пошто скајп и слични не користам. Значи на друг начин тешко би ги контактирал и споделил слики и видеа со нив... евентуално сум во 3 музички профили зачленет...ради самата музика.

А за коментари по слики, што правам денес...фарми, квизови ....најомрзната, најомилена личност, пандора...со кого и за колку ќе се мажиш...ти пораснаа овците и доматите...па има некој што и тоа го интересира, мене лично не-без разлика на годините, никад не ме ни интересирало.
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Многу добро кажано...

и разлогот ради кој се ставив таму е сличен...само ради роднини во странство со кои делам слики, патувања, секојдневни искуства...пошто скајп и слични не користам. Значи на друг начин тешко би ги контактирал и споделил слики и видеа со нив... евентуално сум во 3 музички профили зачленет...ради самата музика.

А за коментари по слики, што правам денес...фарми, квизови ....најомрзната, најомилена личност, пандора...со кого и за колку ќе се мажиш...ти пораснаа овците и доматите...па има некој што и тоа го интересира, мене лично не-без разлика на годините, никад не ме ни интересирало.е па и јас заради тоа разимсував што да правам бидејќи сакав да останам во контакт со роднините од странство и со пријатели од странство и затоа решив да си отворам twitter каде што сите мој роднини имаат профили а нема македонци и ги нема квизовите и најаките статуси сега ми е многу полесно со twitter
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
до кога, па дури не излези нешто ново а и онака не се замарам многу со него онака ми е отворен да видам што е како е
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Fejzbuk ti dava kRiLaaaaaaa :vozbud: ...ja imam epten malce prijateli na fcb ama epten okolu 600 samo:baeh: ...koj saka da mi bidi Frend od kajganaa??????? ...btw lugeto se slikaat za fcb bre choeci ...jas imam edna drugarka ima od sekoj vikend papki so po 50 sliki i nad 2000 prijateli ...jas lichno ne mejnam nogu statusi samo dva put mesecno a sliki ne stavam poveke me tagnuvat ama od koa bivsio me izbrisa od prijateli ne mozam da mu gledam sliki so koja e sho pravi poso od tie posereshkite statusi odma ke poznaam sho ima sho nema i to ...a theese days fcb e rettardosan pa ne go ni otvaram se nadevam ke ozdravee u skoro vreme :):):)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Гледам сте си почетувале, 10 мислења избришани, вратете се на темата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom