До и Од модераторот на подфорум Религија

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.645
Поени од реакции
11.678
Фина дискусија... во глобала се што не ни чини да го запалиме, затвориме и да не го гледаме?
Така ми оди идејата за слобода на говор тука... :)

А да воведеме шеријатски закони на подфорумот (христијанството е премногу меко во овој поглед)?
Кој не е дел од мнозинството, ќе мора да плаќа данок или „под нож“ сите негови идеи ќе бидат бришани и казнуван бидејќи ќе биде „неверник“ според новиот закон што го предлагаат тука.. како што вели @asdasd5645 кој што сеуште го вежба својот сарказам на форумов :)

Мислете малку пред да се обидувате да пробувате сарказам :)
И тоа е уметност, треба да се знае како.

Ајде сега одете муабетете за религиите, верувањата, ритуалите, празнувањата, симболите... нормално, ако воопшто имате идеја за ова набројаното, било што... :)
Бидејќи религиите не се само 3 дена во годината и со доаѓање да напишете среќен празник на подфорумот.
Автоматски споено мислење:

Хахаха јас појма немам од темите?


Па гледаш чист окултизам е ова....треба да се забрани ова со закон
Религиите кои се егзотерија, за мноштвото произлегуваат од езотериските учења... а знаеш што значи езотерија, напишавме на една тема каде што дојде да мудруваш таму без некоја основа.

П.С. И закани дури и на зезање - не е паметно. Да внимаваме и да не се губиме.
 
Последно уредено:
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Не те разбирам од каде виде и протумачи дека вежбам сарказам?
Зарем на сарказамти личи ова?
Окултизам да шириш ....нормално е тоа?
Тие што ширеле окултизам оделе директно под мач ! :pos: :pos: :pos:
Ти се заебаваш....овде
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.645
Поени од реакции
11.678
Не те разбирам од каде виде и протумачи дека вежбам сарказам?
Зарем на сарказамти личи ова?
Окултизам да шириш ....
Што сакаме, тоа шириме на форумов во граници на правилата на игра... секој шири нешто ;)

Или твоево е сарказам или непознавање на темите...
Ако сакаш ти шири некоја религија (ако сметаш дека има сеуште потреба да се шири било што од религиите), јас не ширам окултизам бидејќи тоа е апсурд, да се шири нешто тајно. Јас само се интересирам за тоа и знам по нешто, па затоа пишувам и најчесто споделувам видеа и книги :)

Ваквите твои обвинувања ме носат да заклучам дека си само саркастичен...
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Тоа што шириш и промовираш ти е црна магија и слични магиски работи а за такви работи се оди под мач !
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.645
Поени од реакции
11.678
Тоа што шириш и промовираш ти е црна магија и слични магиски работи а за такви работи се оди под мач !
Значи намали со закани, веќе доби казнени за претходни вакви испади.
Си кажа дека не сакаш езотерија, оди читај што те интересира и дискутирај за тие нешта - едноставно е....

Ако имаш за езотеријата нешто против, оди на темите и пишувај,дебатирај зошто така мислиш како што мислиш.
Никој не ти забранува.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.645
Поени од реакции
11.678
За да не бидете казнети за офтопици и навреди - само ќе избришеме непотребната дискусија.
Кажано е што имате, одговорено ви е - понатаму, има соодветни теми - одете таму и кршете ги копјата :)

И бидејќи многу добро ги разбирате религиите, одете да дискутирате на темите. Ајде... и јас ќе ви се придружам, нормално :)
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.427
Поени од реакции
9.132
Овај па овај уште ќе казнувал на полумртов форум кај што не го чита никој освен домашните хахахахаххаха, да не беше смешно ќе беше тажно, а можда и е.
 

Ne-misli

Жив ѓавол
Член од
2 август 2016
Мислења
351
Поени од реакции
639
Sektashu...abe go umre forumov....ebati egoto tvoe golemo
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.645
Поени од реакции
11.678
Sektashu...abe go umre forumov....ebati egoto tvoe golemo
Мене ми се обраќаш? :sneaky:
Одмини ме и наместо мене да ме заморуваш, оди пишувај на некоја тема што имаш да кажеш (или отвори тема)...
А ако немаш туку целта е да навредуваш, туркај си гревовите по патот ајде, помина времето на вакви глупости пишување...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom