До и Од модераторите на подфорумот Политика и вести

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.090
Поени од реакции
34.868
На пример, по можност нека се прикаже постот поради кој го добив ова предупредување:
Во мислењето имаше напишано, цитирам:
Кенгуруто има повеке мозок од тебе
Веројатно тоа првото е кенгур, не знам.

Се обраќаш со навреда директно кон друга личност која ја цитираш. Веројатно во Бугарија ви е нормално да бидете некултурни и да навредувате, но сега си на македонски форум каде навредите не се толерираат. Сум те опоменал за навредливо однесување, ама во право си, можеби и преблаг сум бил, требало да те банирам. Затоа еве сега те запамтив, ако има следен пат ќе преземеме посериозни мерки. ;)

Инаку, само малку да ви разбистрам, кажи му и на другар ти погоре: @Zlatikevichius не е модератор на Политика и вести, и не модерира некои теми, туку е супермодератор и ги модерира сите теми, во сите подфоруми на Кајгана (колку што може да постигне).
 

segafredo

The Grey Cardinal
Член од
21 ноември 2022
Мислења
296
Поени од реакции
563
туку е супермодератор и ги модерира сите теми, во сите подфоруми на Кајгана (колку што може да постигне).
So much the worse for Kaigana...
Автоматски споено мислење:

I'll go to the trouble of figuring out how to report you for hate speech
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.090
Поени од реакции
34.868
I'll go to the trouble of figuring out how to report you for hate speech
Според бугарска логика, говор на омраза е ако не им дозволуваш на Бугарите да тролаат, навредуваат и псујат?

Реторско прашање е ова, не можеш да ми одговориш веќе.
E ova se slucuva koga ne gi resavate na vreme. Posle ke ti serat kaj ke stignat :toe:
Done. Решени се.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.813
Поени од реакции
80.302
@Zlatikevichius не е модератор на Политика и вести, и не модерира некои теми, туку е супермодератор и ги модерира сите теми, во сите подфоруми на Кајгана (колку што може да постигне).
Точно. За жал.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.813
Поени од реакции
80.302
Злате е одличен модератор, многу проблеми што други претходници не можеа да ги решат он ги среди. Така да, нека продолжи со работата.
Све си има своја добра и лоша страна.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.709
Поени од реакции
26.230
Јас сум злате да се опушти малце и да дозволи пичкарање во темата за Украина. Не се наоѓаме на концерт па да слушаме и аплаудираме.

Тука на форумов одредени модератори беа бајаги подрски и побезобразни па неистомислениците ги нарекуваа канцери па никому ништо, сега ќе се праиме наудрени и фини одеднаш….
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.723
Поени од реакции
30.378
Мислам дека тонот на дискусија не е толку проблемот колку што е константниот офтопик што го наметнуваат the usual suspects. Кога се обидуваат да наметнат офтопик подобро е да им се реплицира во соодветните теми. Не по дифолт во истата тема... И онака во темата за Украина постовите ќе останат закопани во морето спам.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.090
Поени од реакции
34.868
Не, не, и тонот е проблем! Ако се дозволувале пораки: „да ти ја е*** и мајка ти, и се по список, и племе, и се до трето колено“ претходно, проблемот не е во мене. Ако не се согласувате со нечие мислење, а при тоа наместо да му реплицирате со аргументи, или едноставно да го игнорирате, употребувате реченици како таа погоре, тогаш подобро да не пишувате. За некои требаше банови или казнени таму, ја претераа, јас само ви ограничив пристап по недела до две, кој колку заслужил, само за да се потсмирите.
 
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
Не, не, и тонот е проблем! Ако се дозволувале пораки: „да ти ја е*** и мајка ти, и се по список, и племе, и се до трето колено“ претходно, проблемот не е во мене. Ако не се согласувате со нечие мислење, а при тоа наместо да му реплицирате со аргументи, или едноставно да го игнорирате, употребувате реченици како таа погоре, тогаш подобро да не пишувате. За некои требаше банови или казнени таму, ја претераа, јас само ви ограничив пристап по недела до две, кој колку заслужил, само за да се потсмирите.
кано јамајка и ингвар ништо не лупнаа. Бан перманентен од тема прифаќам, но остави ги нека дебатираат.
 
Последно уредено од модератор:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.709
Поени од реакции
26.230
Не, не, и тонот е проблем! Ако се дозволувале пораки: „да ти ја е*** и мајка ти, и се по список, и племе, и се до трето колено“ претходно, проблемот не е во мене. Ако не се согласувате со нечие мислење, а при тоа наместо да му реплицирате со аргументи, или едноставно да го игнорирате, употребувате реченици како таа погоре, тогаш подобро да не пишувате. За некои требаше банови или казнени таму, ја претераа, јас само ви ограничив пристап по недела до две, кој колку заслужил, само за да се потсмирите.
Од кај тоа да се потсмириме, зарем мислиш дека сум возбуден нешто. Проблемот не е до тебе, јас се слагам, ама ти си ко од марс паднат на темиве за политика. И башка провокацијата од сподобата беше лична и национална навреда за и околу настаните во 2001. На пример да беше во неговата сакана Украина, и да изедеше вакво лајно, немаше да помине со пичкарање, него со мачна и тешка смрт.

Но тоа е, ако прифатиме дека форумов е Македонија во мало, тогаш е нормално такво однесување од власта (администрацијата) кон националните навреди.
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.090
Поени од реакции
34.868
Од кај тоа да се потсмириме, зарем мислиш дека сум возбуден нешто. Проблемот не е до тебе, јас се слагам, ама ти си ко од марс паднат на темиве за политика. И башка провокацијата од сподобата беше лична и национална навреда за и околу настаните во 2001. На пример да беше во неговата сакана Украина, и да изедеше вакво лајно, немаше да помине со пичкарање, него со мачна и тешка смрт.

Но тоа е, ако прифатиме дека форумов е Македонија во мало, тогаш е нормално такво однесување од власта (администрацијата) кон националните навреди.
Уште ова, и нема да се објаснувам веќе со тебе: неговото мислење беше амнестирано? Тој не заработи никакво ограничување, или, сосем случајно, доби најголемо од сите?

Крај на муабетот!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom