До женските/машките дали преферирате невини мажи/жени или поискусни?

Член од
22 февруари 2011
Мислења
47
Поени од реакции
6
никој не бара девојката која ја запознал одма да му даде освен ако е запечен мн. но ко ке ти се пика та не ке му речиш одиси таја кога не си се цени не треба да очекува некој др да ја цени е за нив велиме к*рвичина дека се или кучки како сакате, ако одам со девојка никогаш не напињам за секс кога е спремна таа тогаш сексот е задоволство но не толку големо и потребно да неможиш без него
 
Член од
20 јануари 2012
Мислења
77
Поени од реакции
31
Не знам како ти замислуваш врска. Не ја разбирам таа потреба да се доминира со партнерот. Што ако некогаш си направила нешто за негов кеиф? Нели би требало да ти е мило што партнерот кој го сакаш е среќен? Нели и него би требало да му биде мило во обратна ситуација? Нели тоа е целата поента? Крај краева, ако гледаш дека толку се променил за пар месеци, дека веќе не ти одговара - увек можеш да раскинеш и готово.
И малку ми е чудно дека дечко ќе те пази и мази неколку месеци само за евентуален секс, кога толку девојки ќе го овозможат истото за само неколку саати пазење и мазење. Мислам, нема логика. Ако му е само до секс - ќе си бара цура само за секс, што ќе се малтретира со врска?
Значи мене ми беше понудена таква врска (од корист за секс) и јас дознав од другар негов зошто уствари сака долга врска со мене, така да ги има и такви и то ми е и поентава на темава.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.781
Поени од реакции
21.187
Значи мене ми беше понудена таква врска (од корист за секс) и јас дознав од другар негов зошто уствари сака долга врска со мене, така да ги има и такви и то ми е и поентава на темава.
Сега ме збуна вкрај, еден куп прашалници ми се вртат околу главата.
Тебе ти понуди врска од корист за секс или сакал со тебе долга и сериозна врска или јас нешто имам промашено ?
А со тоа што тој сакал со тебе долга и сериозна врска сакаш да кажиш дека припаѓаш на онаа другата категорија на чупиња кои се ем секси ем паметни ем примерни башка невини и кои ептен кеф прават ? Значи ти си била човек да те грабни и да бега;)
 
F

FARANG

Гостин
Сега ме збуна вкрај, еден куп прашалници ми се вртат околу главата.
Тебе ти понуди врска од корист за секс или сакал со тебе долга и сериозна врска или јас нешто имам промашено ?
А со тоа што тој сакал со тебе долга и сериозна врска сакаш да кажиш дека припаѓаш на онаа другата категорија на чупиња кои се ем секси ем паметни ем примерни башка невини и кои ептен кеф прават ? Значи ти си била човек да те грабни и да бега;)
и да бега
и да бега
и да бега
и да бега
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Насловот е замарачки :)
Може само да стои : Дали преферирате невини или поискусни?
A и би требало веќе да постои ваква слична тема.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Значи мене ми беше понудена таква врска (од корист за секс) и јас дознав од другар негов зошто уствари сака долга врска со мене, така да ги има и такви и то ми е и поентава на темава.

Ок, мене пак ми нема логика ова. Типот сакал да се врзе во долга врска со тебе, со сите бенефиции и рестрикции кои таквата врска ги носи, и тебе те чуди дека сакал секс во истата? Несимптоматично ми е, типот што ти го опиша би требало да сака максимално да го зголеми бројот на сексуалните партнерки. Овој сакал да има секс само со тебе и тоа во подолг временски период.
Од све кажано, можем да заклучам дека или ти си hell of a good catch или типов е некој нов вид на сескуален манијак.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Hahahahahahha lelele pocnavte soveti na devojcevo da mu delite :DDDD
Bracni sovetnici :D
 
R

Randy

Гостин
Temava demek golemi e**ci sme i mozeme da si odberame kakva sakame koga sakame. I poso sme mnogu jaki ne ni se vazni drugi raboti tuku dali e nevin/a ili iskusen/a.
Se kladam deka 99% od tie se pravat fraeri i fraerki bi bile zadovolni so bilo sto.
 

whenURdown

увезена пломба за петтка доле десно
Член од
6 март 2012
Мислења
56
Поени од реакции
24
женички 25++ >.<
 

Kajgana Shop

На врв Bottom