Дојран

WeAreWhoWeAre

Mia san mia
Член од
12 јули 2015
Мислења
244
Поени од реакции
511
Дечки ај некој што знае нека ми каже каде има смештај во Дојран сакаме со дечко ми да одиме ама никако да најдеме смештај и врска неаме дали е добро дали е чиста водата. Кој што знае нека каже ако не пак у Охрид ке треба :(
http://lmgtfy.com/?q=сместување+дојран
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Мислев некој да ни препорача што знае каде е подобро да се сместиме ова она а за гугл знаеме не се секирај
Mozam da ti dadam kontakt brojce so mnogu dobri apartmani odma do plazata na tomcesofka.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
1
Поени од реакции
1
trẻ mỏ ngày càng ít không gian vui chơi, vận động để phát triển sức khỏe và trí não đó bởi tốc độ tỉnh thành hóa quá nhanh và không được quy hoạch đầy đủ: Nhà mọc sát nhà, bê tông hóa khắp nơi, các dài càng ngày càng ít không gian, các không gian sinh hoạt cộng đồng ngày một bé, cây xanh càng ngày càng ít,… Môi trường sống càng ngày càng ô nhiễm.

kinh doanh khu vui chơi con nít đang càng ngày càng trở thành một kênh đầu tư mang lại hiệu quả cho các nhà đầu tư thực sự nghiêm chỉnh. Có rất nhiều khu vui chơi hoành tráng được các công ty, tập đoàn lớn khai triển trên khắp cả nước như: Vinpearl Land, Royal city, Time city của tập đoàn Vingroup; Bà Nà Hills của Sun Group, Công viên Đại Nam, …

Nhiều nhà đầu tư cá nhân chủ nghĩa cũng đã mở các khu vui chơi trẻ thơ để kinh doanh.



Tuy nhiên số lượng còn rất hạn chế và chưa đáp ứng đủ nhu cầu vui chơi lành mạnh của con trẻ bây giờ.


Vậy nên đầu tư kinh doanh khu vui chơi con trẻ thực sự là một miếng bánh còn nhiều thị phần cho những ai biết chớp dịp sớm. Ý tưởng kinh doanh khu vui chơi con nít là vậy, nhưng khi chuẩn bị đầu tư thì nhiều nhà đầu tư còn chưa biết nên bắt đầu từ đâu, vì đây vẫn còn là một thị trường khá mới và còn nhiều tiềm năng.

Các bạn đã sẵn sàng để đầu tư và kinh dinh khu vui chơi con nít chưa ? Hãy cùng chúng tôi khám phá điều này:
Giống như kinh doanh bất kỳ một lĩnh vực gì, nếu chúng ta chuẩn bị càng kỹ, tỷ lệ thành công càng cao.
Để kinh dinh thành công và thu được lợi nhuận tốt khi đầu tư kinh doanh khu vui chơi con trẻ, bạn cần chuẩn bị thực hiện tốt các bước sau:

  • [*]Lựa chọn vị trí mở khu vui chơi trẻ nít.
    Vị trí để kinh doanh khu vui chơi trẻ em có vai trò rất quan yếu tới việc thành bại của nhà đầu tư khi kinh doanh ngành nghề khu vui chơi trẻ mỏ.
    Ở tuổi này chủ đầu tư nên chọn lọc các vị trí ở trọng điểm, có lượng người qua lại nhiều hoặc những nơi có thể tụ hội được nhiều trẻ nhỏ, gần chợ, dài, trọng tâm thương mại...

  • [*]Xác định nhu cầu bạn sẽ đầu tư tới đâu
    Ở bước này bạn cần xác định mục tiêu mà khu vui chơi trẻ em mình định đầu tư cần phải đạt được, song song giới hạn khả năng tài chính để đầu tư cho khu vui chơi trẻ nít của mình là bao nhiêu. Các bạn nên hết sức lưu ý rằng với một nhà cung cấp sản phẩm, dịch vụ có kinh nghiệm và có tâm sẽ giúp chủ đầu tư có thể hà tiện được từ 10 – 15% tổng giá trị hiệp đồng. Chúng tôi tự tín sẽ giúp các bạn tằn tiện tối đa phí nhưng vẫn mang lại hiệu quả đầu tư cao.

  • [*]Lập kế hoạch tài chính để đầu tư hiệu quả
    Tài chính luôn là vấn đề đau đầu cho tuốt luốt các đầu tư, nhất là khi đầu tư khu vui chơi trẻ con chủ đầu tư cần huy động vốn nhanh, giải ngân ngay khi hoàn tất. thành ra có kế hoạch tài chính tốt sẽ giúp bạn nhanh chóng đưa khu vui chơi trẻ thơ của mình vào hoạt động và thu được kết quả ngay sau khi khai trương.
    [*]Lập kế hoạch đầu tư và xây dựng cơ sở hạ tầng
    Bên cạnh việc mua thiết bị cho khu vui chơi, chủ đầu tư còn phải xây dựng cơ sở hạ tầng, làm các thủ tục giấy phép kinh doanh khu vui chơi con trẻ, chuẩn bị các điều kiện cần thiết cho khai trường… bởi thế việc Lập kế hoạch là khôn cùng cấp thiết để quờ việc đầu tư đi đúng tiến độ dự định nhằm hạn chế tối đa các phát sinh và mau chóng thu lợi.

  • [*]đồ mưu hoạch chi tiết hoạt động kinh dinh khu vui chơi con nít
    Bên cạnh các công việc trên, chủ đầu tư cần lưu ý việc lập mưu hoạch kinh doanh chi tiết: để khu vui chơi trẻ thơ của mình luôn trong dạng sẵn sàng hoạt động: từ nhân sự, tài chính, marketing, hoạt động hằng ngày, vệ sinh, bảo trì bảo dưỡng …
Với các thông tin mà chúng tôi cung cấp, chúng tôi tin rằng các bạn đã biết đầu tư kinh doanh khu vui chơi trẻ em nên bắt đầu từ đâu.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.713
Поени од реакции
15.584
бил ли некој скоро во Дојран, како е СЕГА со комарци во однос на Скопје ???
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
бил ли некој скоро во Дојран, како е СЕГА со комарци во однос на Скопје ???
Бев на неколку пати летово.....што да се прави затворени сме.
Комарци има и тоа солидно.......кај нас во Скопје може да се каже дека и нема во споредба со Дојран. Решение за шетање од кога ќе се стемни.....Аутан
Последен пат бев сега за продолжениов викенд, бев и пред тоа на неколку дена. Езерото не е баруштина како што го памтам пред 20 и кусур години......сосема солидно е за бањање.
Водата е топла, можеш да се киснеш внатре.
Цените на храна, кафе поефтино од Скопје.
Ако одиш натака во Стар Дојран ти ја препорачувам плажата Фук-Так, другите во градот не ги бива.
Ако си расположен со кола да се провозиш ти ја препорачувам плажата кај селото Николич (мапа). Тоа е според мене најдобра опција. Од селото до плажата се вози 1.5км по земјен но добар пат (нема бразди и дупки)....нешто како кога одиме по дивите плажи во Грција. За на оваа плажа обавезно земи си сопствен чадор, зошто пола лежалки се без чадори.....а и тие што ги имаат се многу слаби (не штитат).
Јас си носев мој столчиња за на плажа и чадор. Инаку Нескафе е 50 ден. на плажа -џабе.
Ако возиш натаму, немој преку Богданци (патот е катастрофа)....вози преку Валандово, од таа страна е ОК (вози према знаци -има полиција на регионалниот пат). Од автопат јас се исклучувам на клучката Смоквица.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.713
Поени од реакции
15.584
Бев на неколку пати летово.....што да се прави затворени сме.
Комарци има и тоа солидно.......кај нас во Скопје може да се каже дека и нема во споредба со Дојран. Решение за шетање од кога ќе се стемни.....Аутан
Последен пат бев сега за продолжениов викенд, бев и пред тоа на неколку дена. Езерото не е баруштина како што го памтам пред 20 и кусур години......сосема солидно е за бањање.
Водата е топла, можеш да се киснеш внатре.
Цените на храна, кафе поефтино од Скопје.
Ако одиш натака во Стар Дојран ти ја препорачувам плажата Фук-Так, другите во градот не ги бива.
Ако си расположен со кола да се провозиш ти ја препорачувам плажата кај селото Николич (мапа). Тоа е според мене најдобра опција. Од селото до плажата се вози 1.5км по земјен но добар пат (нема бразди и дупки)....нешто како кога одиме по дивите плажи во Грција. За на оваа плажа обавезно земи си сопствен чадор, зошто пола лежалки се без чадори.....а и тие што ги имаат се многу слаби (не штитат).
Јас си носев мој столчиња за на плажа и чадор. Инаку Нескафе е 50 ден. на плажа -џабе.
Ако возиш натаму, немој преку Богданци (патот е катастрофа)....вози преку Валандово, од таа страна е ОК (вози према знаци -има полиција на регионалниот пат). Од автопат јас се исклучувам на клучката Смоквица.
па и Виа Мишелин така дава , преку Валандово
ангажирав апартман во Стар Дојран... на плажа Николич сум бил ама некаде 1975-80, заборавив... ми остана во памет едни двајца се насапунаа со сапун ли шампон беше, и тргнаа во езеро да пливаа, ги избрка чуварот, ги прати во купатило
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
па и Виа Мишелин така дава , преку Валандово
ангажирав апартман во Стар Дојран... на плажа Николич сум бил ама некаде 1975-80, заборавив... ми остана во памет едни двајца се насапунаа со сапун ли шампон беше, и тргнаа во езеро да пливаа, ги избрка чуварот, ги прати во купатило
Да точно таа е рутата...не сум отворил, јас првиот пат отидов преку Богданци....и се зезнав заради патот а и плус 100ден патарината што е подоле на автопат ја фатив.
Единствена забелешка на плажата што и наоѓам е што нема тоалет, али има езеро. Инаку чисто е, редовно собираат ѓубре (зошто нели нашиот народ за жал не е баш по тоа да си го собере ѓубрето), има соблекувални до паркингот кај барот, не трешти музика, тишина е (тоа ми се допадна многу) и плажата е песочна.
Пристапот во водата е многу благ, за деца е совршено....да се шлакаат во плиткото. Можеш своја храна да си внесеш, дозволено е, свој столици....јас си носев се па дури и фрижидерче. Оди види изменето е многу, мислам дека ќе ти се допадне.
Кога ќе одиш, оди рано (јас накај 9 веќе таму бев) за да си фатиш убаво место во прв ред на самата плажа, зошто малку тесна е.
Во барот има пиво, кафе, сокови, сендвичи, скара нешто.....одлични цени и вкусни им се.
Инаку лежалка по човек е 120 ден со Нескафе и 0,5 вода за цел ден.
Јас првиот пат кога бев годинава, ја барав Мрдаја (ти текнува сигурно, бунгалови што имаше на времето)....ништо не постоела веќе.
ПС Убаво да си поминеш! ....и јас се мислам сега за 8ми ако успеам да го спојам понеделникот да отидам пак :) ако сум таму ќе ти пишам да пиеме по едно кафе.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.713
Поени од реакции
15.584
Да точно таа е рутата...не сум отворил, јас првиот пат отидов преку Богданци....и се зезнав заради патот а и плус 100ден патарината што е подоле на автопат ја фатив.
Единствена забелешка на плажата што и наоѓам е што нема тоалет, али има езеро. Инаку чисто е, редовно собираат ѓубре (зошто нели нашиот народ за жал не е баш по тоа да си го собере ѓубрето), има соблекувални до паркингот кај барот, не трешти музика, тишина е (тоа ми се допадна многу) и плажата е песочна.
Пристапот во водата е многу благ, за деца е совршено....да се шлакаат во плиткото. Можеш своја храна да си внесеш, дозволено е, свој столици....јас си носев се па дури и фрижидерче. Оди види изменето е многу, мислам дека ќе ти се допадне.
Кога ќе одиш, оди рано (јас накај 9 веќе таму бев) за да си фатиш убаво место во прв ред на самата плажа, зошто малку тесна е.
Во барот има пиво, кафе, сокови, сендвичи, скара нешто.....одлични цени и вкусни им се.
Инаку лежалка по човек е 120 ден со Нескафе и 0,5 вода за цел ден.
Јас првиот пат кога бев годинава, ја барав Мрдаја (ти текнува сигурно, бунгалови што имаше на времето)....ништо не постоела веќе.
ПС Убаво да си поминеш
ангажирав 4 дена апартман во Стар Дојран, по партизан.. преку улица на плажа... таму сигурно во сезона е гужва но сега мислам нема да има проблем... а
патем, може ли во Дојран да се помине на фрее шоп ( без да се влегува во Грција) или тотално е затворен преминот ??..
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
ангажирав 4 дена апартман во Стар Дојран, по партизан.. преку улица на плажа... таму сигурно во сезона е гужва но сега мислам нема да има проблем... а
патем, може ли во Дојран да се помине на фрее шоп ( без да се влегува во Грција) или тотално е затворен преминот ??..
Би требало да е намалена гужвата, ама сега нели многу ќе го спојат понеделникот со 8ми септември, така да пак продолжен викенд, може да има гужва.
Дојрани -тотално затворен.
Се што проаѓа за транспорт и слично е само преку Евзони.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.713
Поени од реакции
15.584
Би требало да е намалена гужвата, ама сега нели многу ќе го спојат понеделникот со 8ми септември, така да пак продолжен викенд, може да има гужва.
Дојрани -тотално затворен.
Се што проаѓа за транспорт и слично е само преку Евзони.
se mi kaza ama ne razbrav za veterot, iako duva i vo Ohrid..sabajle vodata i n beshe ladna, ama veterot e gaden...badijala kazuva 29..aj da vidime utre...
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
se mi kaza ama ne razbrav za veterot, iako duva i vo Ohrid..sabajle vodata i n beshe ladna, ama veterot e gaden...badijala kazuva 29..aj da vidime utre...
Тука прати прогноза за Дојран, кај Грците (до сега секогаш точни биле)....нашиве тапа се, утињаат
Δροσάτο (Патарос) е одма до Дојран 4км од граница.
Кога дува ветер незгодно е....како и секаде на плажа....прв проблем чадорот ми е.
 
Последно уредено:
Член од
27 октомври 2017
Мислења
495
Поени од реакции
713
Дечки заинтересиранс сум да купам гарсоњера во дојран (дали стар или нов, кој е посреден и поубав?).
Дали некој знае како се движат цените и каква е понудата?
 
Член од
18 јануари 2018
Мислења
334
Поени од реакции
246
Untitled242424.png
Untitled424.png
Untitled242424241.png

МОЖЕ КОМОТНО ДА СЕ КАЖЕ ДЕКА ЛЕТОТО ТРАЕ ДО 20 СЕПТЕМВРИ ВЕЌЕ ГОДНИНИ НАНАЗАТ и може да се ИСКОРИСТАТ ПОСЛЕДНИТЕ 15 ДЕНА ОД МЕСЕЦОВ ЗА ПЛИВАЊЕ НЕГДЕ НА ЕЗЕРАВА, НАЖАЛОСТ ВЕЛЕШКОНО ЕЗЕРО "МЛАДОСТ" гнасосано , со маснотии од РЕСТОРАНИНЕ и пукнала цевка, никаква грижа кон езерото, КАТАСТРОФА

Едина разлика што сонцето појако ПРЖИ во ЈУЛИ со 70 степена јачина и АВГУСТ 61 степен јачина , a у СЕПТЕМВРИ 50 степена јачина и прерано стемнување и у просек негде околу 19:10 e црна темница , а да бевме грчко-бугарска часовна зона, ќе се виѓаваше до 19:45 а мракот негде 20:10 и тоа у септември...Колку за потсетување , моментално у АВГУСТ e мрак во 20:00 , a лагано можеше тоа да биде сега во СЕПТЕМВРИ, ама кој да им докаже на кловновиве во парламент дека треба да се оди час понапред со зонава. Ова малку замарање и филозофирање али тоа е вистината
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Прегледај го приврзокот 264995
Прегледај го приврзокот 264996
Прегледај го приврзокот 264997

МОЖЕ КОМОТНО ДА СЕ КАЖЕ ДЕКА ЛЕТОТО ТРАЕ ДО 20 СЕПТЕМВРИ ВЕЌЕ ГОДНИНИ НАНАЗАТ и може да се ИСКОРИСТАТ ПОСЛЕДНИТЕ 15 ДЕНА ОД МЕСЕЦОВ ЗА ПЛИВАЊЕ НЕГДЕ НА ЕЗЕРАВА, НАЖАЛОСТ ВЕЛЕШКОНО ЕЗЕРО "МЛАДОСТ" гнасосано , со маснотии од РЕСТОРАНИНЕ и пукнала цевка, никаква грижа кон езерото, КАТАСТРОФА

Едина разлика што сонцето појако ПРЖИ во ЈУЛИ со 70 степена јачина и АВГУСТ 61 степен јачина , a у СЕПТЕМВРИ 50 степена јачина и прерано стемнување и у просек негде околу 19:10 e црна темница , а да бевме грчко-бугарска часовна зона, ќе се виѓаваше до 19:45 а мракот негде 20:10 и тоа у септември...Колку за потсетување , моментално у АВГУСТ e мрак во 20:00 , a лагано можеше тоа да биде сега во СЕПТЕМВРИ, ама кој да им докаже на кловновиве во парламент дека треба да се оди час понапред со зонава. Ова малку замарање и филозофирање али тоа е вистината
До пред 5-6 години летно време до 21ч беше ден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom