Дојран

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Denes nemav so da praam pa na pogodok.com.mk pisav Dojran da vidam so ke mi najde.Mi najde nekoi bedni stranicki i mi otvori neso u ona wikipedia (mislam deka taka bese) imase edna "nikulec strana" i ja ja dopolniv.Poso moeto poteklo e od tamu i iam kuka tamu siguren sum deka nekoj bil tamu,pa bujrum:coffee: :coffee:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Има на тие бедни странички некои добри сликичи?
Ако има, прикачи ги на темава - да ги видат и другите убавините на Дојран. :wink:
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
DOJRAN, najdobroto i najprekrasno mesto vo nasata ni mala i napatena drzavicka, se nadevam deka naskoro ke obezbedam i nekoja slikicka od tamu, a mozebi ke trknam i vikendov malku da se opustam i odmoram pa i ke slikam nekoja slikicka.
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Abe ja mozda ke izbegam od temava malce ama da prasam samo,posto iam eden kup sliki od dojran (i klipcinja iam ama tie za drug pat) kako da gi kompresiram i kako da gi prikacam
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
436053 напиша:
Abe ja mozda ke izbegam od temava malce ama da prasam samo,posto iam eden kup sliki od dojran (i klipcinja iam ama tie za drug pat) kako da gi kompresiram i kako da gi prikacam
Читај ТУКА

Таму можеш да ги хостираш, а има и објаснување како се поставуваат.
А за компресирање (намалување) користи некој програм за уредување на фотографии како ACDSee, Photoshop...

Ако сеуште не ти е јасно, ќе ти објаснам по приватни пораки. Да не забегуваме од темата. :)
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Ја имам куќа, спомени и планови да идам пак у Дојран.

Дојран е најпрекрасното место у МК. Таму моеш:

а) да кулираш
б) да пиниш батерии
в) да твориш научен труд
г) едноставно да тераш одмор
д) да ебеш моми од источните краишта
ѓ) да тркнеш до стојаково и куќата да си ја напраиш вселенски брод
е) од све по малце
ж) човековиот ум има неограничени можности

и така.

Дојран рулз. Едвај чекам да идам да ја испунам точката е) со нагласок под а), б) и ѓ)
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Uffffff, kolku dobri spomeni imam od Dojran. Sekoe leto go minuvav tamu. Tamu nauciv da plivam, tamu fativ decko, :kez: Mi nedostiga
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Koj i da bil u Dojran poslednive 5-6 leta mora da go znam,poso ja kisnev po toa kavikite i po plazite,zatoa i go pocnav miabetot,poso ima tolku fini spomeni od mnogu mesta pa resiv da posnam so Dojran poso se nadevam deka sigurno vo del od tie spomeni e i nekoj od vas,zatoa kazete koj,kade i koga bil u Dojran,pa moze ke se poznaeme od nekoja pijanka
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
kikiki напиша:
Uffffff, kolku dobri spomeni imam od Dojran. Sekoe leto go minuvav tamu. Tamu nauciv da plivam, tamu fativ decko, :kez: Mi nedostiga
A na tebe ako ti nedostiga moze i danapraime edna organizacija za eden vikend tamu,ja ke se snajdam za spienje za edno 10 luge,a za ostanatite sigurno ima use nekoja hiena so ima tamu vikendica ili taka neso
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
436053 напиша:
A na tebe ako ti nedostiga moze i danapraime edna organizacija za eden vikend tamu,ja ke se snajdam za spienje za edno 10 luge,a za ostanatite sigurno ima use nekoja hiena so ima tamu vikendica ili taka neso
Bas bi sakala, go nemam poseteno Dojran 7 godini i bas mi nedostiga. Posebno se budis nautro na kaj 06:00 i iskacas na terasa i vdisuvas(koj filing e).
Moze da se organizirame ako ima zainteresirani
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Ja vi kazav.Sea ja bev vikendov tamu,ama ja zaboraiv digitalkata,ako ne si bila 7 godini neznaes kolku e promenet Dojran od togas,ezeroto e vrateno bajagi,i go dobiva onoj star sja,znaes pred da pocne da se povlekuva vodata,ako se kacis na nekoe povisoko mesto,i se zagleas nadole... milina,ali kako i da e,ja vi kazav soberete kandidati i imate organizacija od mene,baska strumica ni e blisku,pijanka u selket ne ni bega
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Veruvam deka e promeneto mnogu. A za "selekt" da nepocnuvam da zboram, kakvi spomeni imam od tamu.
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Ustvari ako vidis ubavo Dojran i bas nema nekoe mestto za iskacanje,ali kao so znaato dojrancani da si kazat "ud vazduho e" so se praat dobri sedenki do porucek,a ne do sabajle =))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom