Доста Димовска

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Идиот на Социјализмот, 30 декември 2016.

 1. Fenix955

  Fenix955

  Член од:
  30 ноември 2011
  Мислења:
  655
  Допаѓања:
  149
  Najgolem predavnik debelata ima poveke dokazi koj go potvrduvaat za 2001
   
 2. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.901
  Допаѓања:
  31.129
  Кур ја болеше за Македонија
   
 3. gurman2

  gurman2

  Член од:
  16 декември 2012
  Мислења:
  1.240
  Допаѓања:
  748
  И сите околу неа. Некои од нив и денес ги боли
   
  На Beric Dondarrion, комшијаTи и Црноризец Храбар им се допаѓа ова.
 4. concrete

  concrete alte Esel

  Член од:
  22 март 2005
  Мислења:
  12.262
  Допаѓања:
  1.684
  ..а зошто така??? дал затоа што го немале , ил затоа што им бил многу голем како на некои овде кои не ја вадат од уста??? А таа јадна само една мааалкуцка послабичка катица-јанева , само у друго време , други констелации на некои небесни тела...со друга мода за фризури... :) :) :)
   
 5. gurman2

  gurman2

  Член од:
  16 декември 2012
  Мислења:
  1.240
  Допаѓања:
  748
  Јас Бетон кажувам мое мислење, а не политика. И, тебе ич да не те боли за тоа, го имал или не. Отвори ти тема за Катица ако мислиш дека ќе има интерес
   
 6. concrete

  concrete alte Esel

  Член од:
  22 март 2005
  Мислења:
  12.262
  Допаѓања:
  1.684
  .....што сте бе сите на б'лтија заранени, кажа мислење ,тоа поттикна прашање и некаков хипотетичен во овој случај ,одговор кај мене...кој нормално во вакви дискусии не е никако упатен кон тебе, туку кон сите кои го следат муабетов почнат од идиотов на социјализмот.., со еден збор праиме муабет на тема. Зошто од одма у кавга влегуете ...кои ли муки ги имате вие деца кои ве притискаат, па сте вака експлозивни на кус фитиљ??? Тоа што двете спомнати госпожи ми заличеа на некакви политички кукли во некакви си улоги , воопшто не е политика , туку мислење . И зачетников на темава веројатно имал некое па ја почнал темава, која не би требела секако да биде разговор на глуви и исклучиви... :)
   
  На Благоев му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Атлантист

  Атлантист

  Член од:
  15 јули 2014
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  239
  Имаше и еден друг од тоа време кој како и Бетонов си кажуваше само мислење, или поезија ли беше, или политика, кој ли ќе го знае.
   
  На Beric Dondarrion му/ѝ се допаѓа ова.
 8. gurman2

  gurman2

  Член од:
  16 декември 2012
  Мислења:
  1.240
  Допаѓања:
  748
  Многу ти беше хипотетичен одговорот кога ме цитираше. Прочитај го уште еднаш, па најди негде по дома огледало. Еве, во врска со твоето мислење: Катица е најверојатно подебела. Задоволен?
   
 9. concrete

  concrete alte Esel

  Член од:
  22 март 2005
  Мислења:
  12.262
  Допаѓања:
  1.684
  ...иам бе у ходник 2х3 метра, еве се погледнав и еве...... јас најдебел сум.., а општо познато е дека моето гравитационо влијание на македонската судбина е никакво , мање од апсолутна нула..., значи не ќе да е до дебелината...:)
  Пак ми остана нејасно во што ја гледаш разликата меѓу двете , за нашава понова историја според некои овде ..битни госпоѓи??? Една која наводно имала големо влијание и друга која некои очекуваат да го има., но што и да е тоа со специфичната им тежина нема ништо заедничко...
   
 10. gurman2

  gurman2

  Член од:
  16 декември 2012
  Мислења:
  1.240
  Допаѓања:
  748
  Ти реков, отвори тема за Катица, ќе ти пишам. Не тупи. И, прочитај го насловот на оваа тема
   
 11. Сабазиј

  Сабазиј

  Член од:
  17 јануари 2009
  Мислења:
  2.364
  Допаѓања:
  2.733
  Доста имаше прилично голема тежина во македонската политика. Како и повеќето македонски „патриоти“, имаше и талент за идеолошки акробации, па од марксист лесно транзицираше во закоравен десничар натртен кон источниот сосед, за разлика од некои други македонски политички ѕвезди кои оваа поза ја резервираа за северниот.
  Ќе остане запаметена како една од многуте кои залудно ни потрошија четврт век независност, со таква леснотија како да е четврт бурек, без притоа да испорачаат нешто достојно, а имале моќ да направат и да променат многу работи. Учителка, ментор и инспирација за тоа како треба да се плива во македонските валкани политички мочуришта.
   
  На Beric Dondarrion и Saladin им се допаѓа ова.
 12. Zoran MKD

  Zoran MKD Мијак на квадрат.

  Член од:
  11 септември 2010
  Мислења:
  1.733
  Допаѓања:
  839
  Kako je boli toa shto tehnicki ne poseduva ??
  --- Споено дупло мислење, 26 јануари 2017 ---
  Kako je boli toa shto tehnicki ne poseduva ??
   
 13. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.901
  Допаѓања:
  31.129
  како бе не поседува???
   
 14. Zoran MKD

  Zoran MKD Мијак на квадрат.

  Член од:
  11 септември 2010
  Мислења:
  1.733
  Допаѓања:
  839
  Pocituvan forumski kolega i toa shto velish !
  Prav si !
  Shto znaesh pred kraj na kariera se omazhi za nekoj AZIZ od Blgarskite sluzhbi.
   
 15. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  1.775
  Допаѓања:
  3.329
  [​IMG]
   
  На Bafra и Classic Rock Fan им се допаѓа ова.

Сподели преку: