Досие Скопје

T

The Blob

Гостин
Јас сум роден и живеам во Битола, но пак мислам дека Досие Скопје е најдобрата документарна серија. Досега сите епизоди ги имам гледано по неколку пати, па откога за ставија на on/off.net се случува и кога ми е досадно онака да си пуштам некој инсерт. На многу забавен и интересен начин е прикажана историјата на Скопје, и тоа во голема мера придонесе ептен да го засакам градот со неговото минато. Дарко (режисерот) рулс, се надевам дека некој на вака штосен начин ќе ја филмува и битолското минато и ликови
 
Член од
3 март 2013
Мислења
48
Поени од реакции
56
Mене барем не ми ги пушта епизодите на оф нет. Има ли друго место каде може да се најдат во моментов?
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
363
Поени од реакции
357
ги има ли сеуште некој епизодите на Досие Скопје? Не успеав да отидам на МКЦ за Скопје, а некако се надевав дека таму ќе начекам DVD со сите епизоди..
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.694
Поени од реакции
1.402

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
363
Поени од реакции
357
Член од
26 септември 2018
Мислења
33
Поени од реакции
4
Извинете муабетов ме е за оваа тема но..
Апел до сите фанови на К-15
Во моментов сум во фаза на собирање на СЕ што може да се најде од нив и истото го префрлам во DivX формат.
Така да: ако некој има нешто снимано на касети, или има некое пазарско DVD или пак било каков друг формат пишете...
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.474
Поени од реакции
19.824
На youtube има профил Andrej Rankovski, нема што нема од К15 стаено. Пробај контактирај го или симни си ги од таму. Има програми за download на клиповите.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.878
Поени од реакции
5.717
Извинете муабетов ме е за оваа тема но..
Апел до сите фанови на К-15
Во моментов сум во фаза на собирање на СЕ што може да се најде од нив и истото го префрлам во DivX формат.
Така да: ако некој има нешто снимано на касети, или има некое пазарско DVD или пак било каков друг формат пишете...
Побарај и на тракермк.ком некој можеби има да стави торент
И те молам не пишувај во сите теми доволно е во една која е наменски за К- 15 направена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom